Jaskra

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Beata714
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Jaskra

Post autor: Beata714 » 28 sty 2007, 10:59

Moja pseudojaskra byla zdiagnozowana przez okuliste dr Tomasza Stawowego w Gdansku na Gdynskiej, ale potwierdzona przez dr Lewalskiego w Akademii Medycznej.
Prawde mowiac dr Stawowy zwrocil mi uwage, ze dwa lata temu zamiast szukac okularow do prowadzenia w nocy, powinnam isc do okulisty ( nie wiedzial, ze przechodzilam rutynowe badania w pracy).
Radzilabym Sklonowany, abys nie dal za wygrana i poszukal dobrego okulisty :roll: , bo ja tez juz mam problemy z widzeniem, a nie tylko ze zmeczeniem oczu.
Pozdrawiam Wszystkich

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 sty 2007, 16:00

Jestem szczęśliwą posiadaczką jaskry od 7 lat. Wykryto ją przypadkiem, bo nie mam podniesionego ciśnieia śrógałkowego i choroba przebiegała skrycie. Z tego co wiem to rodzajów jaskry jest ze 30. Moja jest na tle krążeniowym i najbardziej szkodzi mi zimno. Powoduje obkurczenie naczyń i niedożywienie siatkówki. W zimie niie powinnam wychodzic z domu. Kąpiele w otwartych polskich worach zabronione. Leczenie na razie jest efektywne - zniany prawie nie postępują, ale ze względu na kurzą ślepotę przestałam prowadzić samochód.
Opiekę mam rewelacyjną - Instytut Jaskry niepubliczny, ale mający umowę z NFZ. Wszystkie badania kontrolne, lekarz - marzenie.
Mam nadzieję, że tak będzie dalej i szybko nie oślepnę
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 28 sty 2007, 17:58

tylko ze w gre wchodzi Lodz, sklonowany...od Zielonej troche daleko, upewniam sie bo nie wiem czy odpowiada to Tobie :neutral:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Shima » 28 sty 2007, 22:16

A ja moi kochani 30stycznia ide właśnie do mojego miejscowego okulisty w tej sprawie...beda badania w kierunku jaskry ale to raczej niewiele ma wspolnego z moim CD raczej z dziedziczeniem.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Beata714
Debiutant ✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Beata714 » 29 sty 2007, 20:48

Mamciu, a czy moglabys napsiac, jakie leki przyjmujesz? Mi przepisano Trusopt i Preductal MR na krazenie. Prawde mowiac dzis po raz pierwszy zakropilam oczy, a wczoraj odwazylam sie (korzystajac z tego, ze jestem na cipronexie) wziac Preductal.
Pozdrawiam Wszystkich

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 29 sty 2007, 22:44

Biorą arteoptic. Inne kropelki jak np trusopt drażniły mi oczy.
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 30 sty 2007, 12:38

Łódź czemu nie :D
Tylkoc zy wystarczy ejdna wizyta zeby zdiagnozowac .....
Bo pojechac po skierowanie na badania i pozniej znowu na wizyte to kosztowne :/
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 15 kwie 2007, 19:34

No cóż....niestety w czwartek byłam u okulisty na badaniu pola widzenia i stwierdzono u mnie poczatki jaskry w lewym oku :(
Smutne to i wkurzajace ale nic nie mogę na to poradzić...moja lista sie wydłuża a pieniążków jakoś nie przybywa....chyba wkrótce zacznę czuć sie staro.
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 kwie 2007, 21:49

Pole widzenia to za mało, aby postawić diagnozę, ale....Ja mam jaskrę niskociśnieniową od około 7 lat i jest trzymana pod kontrolą. Ostatnie badanie nie wskazują na pogorszenie. Co prawda od 2 lat nie prowadzę samochodu (kurza ślepota), ale jak się ma dobrze dobrane leki to da się żyć. Jaskra jest jednym z powikłań sterydoterapii i wszyscy przyjmujący sterydy powinni być pod tym kątem badani.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 19 kwie 2007, 20:32

U mnie duże znaczenie ma czynnik dziedziczenia..jaskra w linii prostej(ojciec,dziadek,pradziadek).
Miałam robione też inne badania...to pole widzenia bylo ostatnim badaniem.

gorzap
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: gorzap » 04 maja 2008, 22:03

Czytając Wasze posty dochodzę do wniosku,że niestety byłam pretedentką do jaskry bo jakoby wszystkie opisane przez Was objawy jaskry posiadałam, jednakże faktycznie stwierdzono u mnie jaskrę na ostrym dyżurze, gdzie udałam sie ze względu na ból oka i głowy. Niestety dla mnie oakzało się już za późno, uszkodzenie nerwu wzrokowego jest tak duże,że w obecnej chwili prawie już nic nie widzę, w prawym oku mam szczątkowe ubytki. Skierowano mnie na irydotomię laserową i zapisano leki, poczym kazano mi szukać okulisty w rejonie, co zrobiłam jednak problem w tym,że normalny okulista nie chce mnie przyjąć, natomiast w poradni jaskrowej żadają skierownaia od okulisty i nie chcą mnie przyjąć. Czy ktoś z Was miał już może takie przygody i może podpowie mi czy lekarz w ogóle może odmówić mi przyjęcia do poradni jaskrowej? No i druga sprawa czy wszędzie są takie długie terminy przyjęć (początek bądź koniec lutego)?

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: niunia » 07 lis 2008, 21:26

no niestety ja też mam podejrzenie jaskry, ale jeden lekarz twierdzi ze to tylko podejrzenie a inny ze napewno jaskra :( wkurza mnie to ze spotykają mnie wszystkie choroby, naprawdę mam już dość :( aha mam jeszcze początki zaćmy!!!!!!!!! a ja zawsze myślałam że to spotyka dorosłych już ludzi...

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 27 sty 2009, 01:07

jestem po kolejnym (3 juz) badaniu na pole widzenia i pomiarach cisnienia srodgalkowego. zmiany niewielkie, ale widoczne i cisnienie podwyzszone od dlugiego juz czasu. objawy niskoskurczowe: zimne rece i stopy, mam bardzo czeste bole glowy, stale stosowanie sterydow, stres tez sie u mnie panoszy paskudnie... spelniam wiele wymagan by mozna bylo rzucic haslo - podejrzenie jaskry. a wiec kolejne badania przede mna. HRT lub GDx, pachymetria i pole widzenia zdwojonej czestotliwosci. czy ktos z Was przechodzil te badanka w Warszawie?? jakies rady? gdzie sie udac, do kogo... nie jestem zachwycona wstepna diagnoza, ale zaciskam piesci i ruszam do boju :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 27 sty 2009, 11:23

Ja mam jaskrę od 10 lat i robię te badania regularnie, ale od tego roku za kasę. Nie mam czasu na kolejki. Mogę cię tylko pocieszyć, że przez te 10 lat nic mi się nie pogorszyło.

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 28 sty 2009, 00:36

Mamcia, a możesz mi powiedzieć gdzie się leczysz? I jakie są tam ceny? Na stronach poradni często nie ma cennika. Pisałaś wcześniej, że jesteś zadowolona, a ja nie bardzo się akurat w tej działce w Warszawie orientuję. Będę wdzięczna za pomoc.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”