Strona 1 z 1

Test Amslera

: 23 mar 2008, 11:10
autor: Jolcia
Witajcie
Po mojej istaniej hospitalizacji lekarze - gastoenterolodzy wysłali mnie do okulisty. Uświadomili mnie, ze przy Crohnie moge mieć poważne problemy z oczami. Dodam, ze noszę okulary od 8 klasy szkoły podstawowej.
Odwiedziłam okulistkę i kiedy powiedziałam, ze mam Crohna kobieta się wystraszyła. Przebadała oczy i dała Test Amslera, który mam codziennie wykonywać, a gdybym zauwazyła zmiany mam natychmiast zgłosić sie do niej bo grozi mi ślepota.

Powiedzcie czy ktoś z Was słyszał, że Crohn może również powodować takie zmiany w organiźmie?

Re: Test Amslera

: 23 mar 2008, 12:08
autor: -Ania-
Jest na forum Osoba, która miała poważne problemy ze wzrokiem spowodowane przez crohna. Ja slyszalam i czytalam o tym, ze crohn uszkadza wzrok.

ania

Re: Test Amslera

: 23 mar 2008, 15:23
autor: Jolcia
ustosunkując się to wypowiedzi Ani.... mam prośbę to owej Osoby, zeby jeśli moze skontaktowała się ze mną .... będę wdzięczna za informacje w tej kwestiii

oczywiście kazdy kto ma jakieś wieści na ten temat to prosze piszcie tutaj to dla mnie ważne

Re: Test Amslera

: 23 mar 2008, 19:17
autor: Linda123
Witam,

Problemy ze wzrokiem zaczeły się rok wcześniej niż zaczeły mi dokuczać jelita. Przypadkiem przy badaniach okresowych do pracy, wyszło wysokie ciśnienie śródgałkowe. Dostałam skierowanie od lekarza na badania: pole widzenia, GDX i jeszcze kilka innch badań. Badania nie wyszły najlepiej tz. wykazywały: pień naczyniowy przesunięty do nosa, znaczne przewężenie pierścienia nerwowo-siatkowego w sektorze skroniowym, widoczna blaszka sitowa, obszar altrofi od skroni. Byłam u lekarza okulisty i nie wiedział co to może być, podejrzenia są w kierunku jaskry. Koniec końców co roku muszę robić te badania i co roku jest gorzej. Sama jestem ciekawa od czego ta altrofia i jak to się wszystko skończy i czy jakiś okulista w końcu będzie potrafił coś mi na ten temat powiedzieć.