czy to ma zwiazek z cu??plyn w oplucnej

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
buli87
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: świętokrzyskie

czy to ma zwiazek z cu??plyn w oplucnej

Post autor: buli87 » 06 sty 2008, 22:17

Na samym poczatku pisze ze nie ja jestem tutaj chory tylko kolega ktory tera jest w szpitalu a pozbawiony jest internetu.wiec psrawa wyglada tak:
od kilku tygodni mialem bole w klatce piersiowej,pobolewania w bokach ;lekarz rodzinny do ktorego poszedlem zbadal mnie i stwierdzil,ze to najpewniej nerwolbole i nie ma sie czym martwic; bole jednak nie ustapily i nie czulem sie lepiej,nie mialem goraczki ani kaszlu ani zadnych innych niepokojacych objawow,moze troche slabszy sie czulem,poszedlem znowu do lekarza a ten tym razem skierowal mnie na zdjecie rtg klatki piersiowej-na zdjeciu wyszlo,ze mam duza ilosc plynu w oplucnej zostalem szybko skierowany do szpitala powiatowego-tam mnie badano,dostalem antybiotyki,mialem naklucie oplucnej i po 6 dniach przewieziono mnie do szpitala w wiekszym miescie specjalizujacego sie w chorobach pluc
mialem kolejne naklucia oplucnej,antybiotyki,bronchoskopie i skierowano mnie na tomografie komputerowa
lekarze powiedzieli mi ze w czasie badania okjazalo sie ,ze jest jakis "guz" zrobiono biopsje i czekam na jej wynik
:neutral:

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: czy to ma zwiazek z cu??plyn w oplucnej

Post autor: Shima » 06 sty 2008, 22:25

Jeśli dobrze zrozumiałam to kolega ma CU-tak??

Myśle że to nie ma związku z tą chorobą poprostu nieszcześliwy zbieg okoliczności niestety.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Emilo
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Emilo » 06 sty 2008, 22:30

Też sadze że to poprostu jakis przypadek. Ale dobrze że ma takiego kolege który mu pomaga, trzymaj tak dalej bo w naszych chorobach wsparcie innych osob jest bardzo wazne. :!:

Awatar użytkownika
^m^
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Post autor: ^m^ » 02 maja 2011, 09:38

A mnie się wydaje, że woda, która zgromadziła się w płucach, ma związek z CU. Dlaczego? Bo właśnie to przechodzę. Mam nawrót choroby, ale zaniepokoiły mnie bóle w okolicach żeber z lewej strony. Początkowo myślałam, że jest to związane ze stanem moich jelit, że po prostu ból promieniuje, ale nie mogłam głębiej odetchnąć, spałam tylko na prawym boku. Po wizycie u lekarza okazało się, że mam zapalenie łuku żebrowego, które prawdopodobnie spowodowane jest moimi wysiłkami na WC ;). Lekarz asekuracyjnie zapisał antybiotyk i powiedział, że jak pojawi się kaszel to będzie nieciekawie, bo może zgromadzić się woda w płucach. Na szczęście ból już trochę minął i kaszlu nie ma, czyli że przejdzie.
Do czego może się przydać jeden kawałek puzzli? A z drugiej strony - czy ktoś odważyłby się go wyrzucić?

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”