Wirusowe zapalenie rogówki

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Wirusowe zapalenie rogówki

Post autor: Shima » 26 lut 2008, 08:37

odnośnie nieostrego widzenia to podziele sie z wami informacjami których udzieliła mi okulistka(bardzo dobry lekarz ale niestety już nie przyjmuje na fundusz)

przy naszych chorobach nie wszystkie witaminki dobrze sie wchłaniają....jesli tylko możliwości finansowe na to pozwalają trzeba zakupić w aptece preparaty witaminowe z luteina...(mówimy ze potrzebujemy witaminek na oczy :) )
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 21 cze 2008, 20:51

Zniany zapalne oczu to jedna z dośc częstych pozajelitowych maniefestacji choroby czasem znacznie wyprzedzają jelitowe objawy choroby. Mogą być takżę zwiastunem zaostrzenia.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 22 cze 2008, 01:10

No ja też miałam takie problemy z oczami niestety, i to nie raz już ;/
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 23 cze 2008, 12:26

Mój mąż miał problemy z oczami jako dziecko.Wiosną reagował chyba alergicznie i pojawiało się zapalenie spojówek. Crohna stwierdzono półtora roku temu. Tydzień temu był na rybach /nad wodą,dużo drzew,unoszące się aż pyłki/, następnego dnia strasznie popękały mu naczynka na białkach /o ile tak się mówi i porobiły się takie czerwone wylewy/,nic z tym jednak nie robił i następnego dnia zeszło. Przedwczoraj znów był na rybach i wczoraj znów to samo. Następnego dnia przechodzi.Oczy go nie swędzą i nie łzawią.Dzisiaj jednak pójdzie do lekarza.
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 23 cze 2008, 14:50

Dzisiaj ma wizytę u internisty i zobaczymy co dalej. Ma wykupioną opiekę z zakładu pracy,więc z wizytą u okulisty nie będzie problemu.Poczekamy co powie internista.W tym roku większość ma problemy z alergią,nawet te osoby,które wcześniej nie miały problemów.Sama jestem tego przykładem.
Ale oczywiście jak nie przejdzie to pójdzie do lekarza.Jakoś nie powiązałam tego z Crohnem.Mam nadzieję,że to nie zbliżające się zaostrzenie. Przyznam,że bardzo się tego boję,bo mąż choruje półtora roku a w zasadzie nigdy nie było zaostrzenia.Jedynie co to czasem skacze mu CRP,ale jest to skok w przedziale 10-20 przy normie do 5,bez dodatkowych atrakcji.
Pozdrawiam
Megi
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 18 paź 2010, 14:01

Mamcia pisze:Zniany zapalne oczu to jedna z dośc częstych pozajelitowych maniefestacji choroby czasem znacznie wyprzedzają jelitowe objawy choroby. Mogą być takżę zwiastunem zaostrzenia.
i tak było w moim przypadku. Przez 1,5 roku chorowałam za oczy-przewlekłe zapalenie spojówek. Ciągle robili mi badania na oczy-GDX, tomokomputer głowy, testy alergiczne, wymazy na nużeńca i do niczego nie można było się przyczepić. W maju pobrali mi wycinek z oka i lekarz powiedział, że są stany zapalne ale nie ma przyczyny i że nic w organiźmie tego nie powoduje. W końcu oczy przestały mnie boleć ale już w lipcu pojawiły się bóle brzucha i dolegliwości ze strony jelit...Teraz znowu mam zapalenie i biorę takie krople Dexafree ale pewnie będę musiała wybrać się też do okulisty żeby obejrzał oczka. Bardzo mi rumianek pomaga i na szczęście mnie nie uczula.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”