rosnaca waga

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Agata17
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Re: rosnaca waga

Post autor: Agata17 » 04 gru 2006, 18:10

Wiem co znaczy tyc. Zawsze kiedy jestem na encortonie tyje jakies 7 kilo, ostatnio przytylam tak duzo w krotkim czasie ze moj gastrolog postanowil mi znacznie zmniejszyc dawke. Najgorsze jest to ze strasznie tyje na buzi, wtedy wygladam jak homik, ktory ma pelne policzki jedzenia. Az sie sama siebie boje. Kiedy przestaje brac encorton chudne, ale po kazdym zastosowaniu zostaje mi jakies 3 kilo ktorych nie zrzucam. Gdyby nie encorton nadal mialabym nienaganna figure (moje skromne zdanie :D )

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 04 gru 2006, 22:15

Agata17 pisze:Zawsze kiedy jestem na encortonie tyje jakies 7 kilo
Hm a u mnie po encortonie zamiast tyc zaczelam chudnac :( Co prawda mam niska dawke bo 40 mg. Juz mi sie to w glowie nie miesci :razz: Ale nadrabiam powoli :wink:

nika
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: nika » 05 gru 2006, 23:26

hm...a ja mam kolejne kilogramy, jak widac tyje nadal :oops: , ciezko mi sie juz chodzi, za 2 tygodnie mam wizyte u endoktrynologa.
Moja waga jest podejzana nawet dla mojej pani gastroendoktrynolog :lol:
Patrzy na mnie i nie wierzy, ja tez jak patrze na siebie to nie wierze :mrgreen:
Z niedowagi jaka mialam od zawsze wskoczylam w nadwage :mad:
Miesiaczki zglupialy do konca,
Dobrze chociaz ze skaner wyszedl dobrze :roll:
Zycie nie jest, ani gorsze, ani lepsze od naszych marzen, jest tylko zupelnie inne.
William Szekspir

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: langusta » 13 gru 2006, 22:43

Moja córcia bierze sterydy od września b.r.(encorton) przytyła bardzo ale oprócz tego zaczęły jej rosnąć włosy na plecach rękach itd. Mam nadzieję że po odstawieni encortonu te objawy ustąpią. Przynajmiej tak jej tłumaczymy.A co będzie to moze Wy wiecie???
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
Agata17
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agata17 » 14 gru 2006, 18:50

hmm sterydy dzialaja na kazdego w inny sposob. jedni tyja a raczej puchna ( tak jak ja :lol: ) a drudzy chudna( ciekawe od czego to zalezy :neutral: ) nie warto sie przejmowac tymi paroma kilogramami ktore ewentualnie zostana po sterydach bo one sa takim zapasem na "gorsze chwile". :roll:

Awatar użytkownika
marcik
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: marcik » 31 gru 2006, 15:45

Mi tez zaczelay rosnac wlosy tam gdzie nie trzeba po encortonie, ale na szczescie jak go odstawilam to ,,sierść" stopniowo sie przerzedzala :lol: a co do dzialania na skore to bylo calkiem inaczej niz u wiekszosci bo zrobila mi sie gladziutka skorka i ani jednego syfa nie mialam!

Awatar użytkownika
BeataM
Początkujący ✽✽

Post autor: BeataM » 01 sty 2007, 22:59

Nie wiem czy to po sterydach ,czy od czegoś innego ?Od świąt okropnie spuchła mi twarz i szyja :szok: Wyglądam jakby mnie ktoś nadmuchał.Dusi mnie w nocy, boli głowa kark i szyja,spuchły mi powieki i widzę jakbym patrzyła przez błonkę,ścięgna na szyi kurczą się w bolesne kule i utrudniają poruszanie głową. :smutny: poszłam do rodzinnego, bo ile mogę brać przeciw bólowych?Powiedział, że jem za dużo chleba i dlatego tak przytyłam, i jak będę jadła samo gotowane mięso bez soli i pieprzu to mogę zapomnieć o chorobie. Płakać mi się chce bo potraktował mnie jak idiotkę :evil: . Nawet nie mogę zmienić rodzinnego bo nie ma na kogo. Wyglądam coraz gorzej wstyd wychodzić z domu ,bo wzbudzam sensacje.Napiszcie czy na kogoś leki tak podziałały,i czy to samo przeszło? :cry:
Czym jesteśmy wobec wieczności?
zajrzyj tu
Witaj [you]!

Tomy
Doświadczony ❃

Post autor: Tomy » 02 sty 2007, 00:05

No to się doktorek popisał :evil:
Ja brałem kilka serii sterydów zaczynając od wysokiej dawki i zawsze kilka kilogramów przybywało, ale żeby aż tak bardzo to nie. No i pierwsze słyszę, żeby sterydy dawały takie efekty bólowe, bo że twarz zmienia się na bardziej okrągłą, to zdarza się bardzo często, ale nie od jedzenia chleba, tylko - tak jak o tym Zeno często przypomina - przez zatrzymywanie wody w organizmie. Raczej uważałbym, że to nie tylko sterydy u Ciebie dają takie efekty. Przyczyn może być wiele, np. alergia, zatoki, tarczyca i jeszcze pewnie kilka innych. Ja upierałbym się, aby lekarz zlecił badania podstawowe typu krew i mocz, bo łaski żadnej nie robi, jeżeli bierze się sterydy, to częsta kontrola należy się automatycznie, bo sterydy mogą bardzo szybko zmienić morfologię krwi (wysoki cukier, niski potas, wysoki zły cholesterol) i podnieść ciśnienie (nie tylko od oglądania głupiego doktorka :) )
Dlatego twardo żądaj badań lub skierowania do odpowiedniego specjalisty. Jeżeli doktorek będzie miał jakieś ale, to poszedłbym ze skargą do jego dyrektora, a dalej do rzecznika praw pacjenta w Twoim NFZ. Mnie kiedyś też nie chcieli robić badań, ale po wizycie u dyrektora szpitala, okazało się, że wszystko jest możliwe.

Życzę powodzenia
Tomy

kasiaz
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubelskie

Post autor: kasiaz » 02 sty 2007, 10:22

trochę z i jnnej beczki - nagły wzrost temperatury bez jakichkolwiek innych obajów - ostatnio mój syn często ( 1 raz na 2-3 tygodnie) ma wysokoą gorączkę (39 st) innych objawów nie ma - gorączka utrzymuje sie 1 dzień i sama opada , wyniki sa OK. Czy ktoś sie spotkał z czymś takim???

Tomy
Doświadczony ❃

Post autor: Tomy » 02 sty 2007, 23:43

Tak, ja też kiedyś miałem takie chwilowe skoki temperatury, dosłownie jednowieczorowe i też tak pod 39 st. Brałem na to Fervex na ciepło i innych sensacji nie było. Konsultowałem to przy okazji z moim doktorem i nie był tym specjalnie zaskoczony ani zmartwiony. Powody mogą być różne, nie koniecznie związane z jelitami. Taka krótkotrwała temperatura może świadczyć o tym, że organizm sam sobie radzi z infekcjami i innymi przypadłościami. Oczywiście zawsze warto skonsultować się z lekarzem, przy okazji najbliższej wizyty.

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Feniks » 03 sty 2007, 00:07

kasiaz pisze:trochę z i jnnej beczki - nagły wzrost temperatury bez jakichkolwiek innych obajów - ostatnio mój syn często ( 1 raz na 2-3 tygodnie) ma wysokoą gorączkę (39 st) innych objawów nie ma - gorączka utrzymuje sie 1 dzień i sama opada , wyniki sa OK. Czy ktoś sie spotkał z czymś takim???
Jak miewalem takie stany, to najczęsciej swiadczylo o tym,że cos dzieje się w jelitach, a organizm starał się z tym walczyć, z tym,że ja mialem praktycznie codziennie wieczorem wysoką temperaturę, a rano wracała już do normy. Wiem, ze to bylo tylko przy zaostrzeniach, bo podczas remisji nie mialem jeszcze ani razu gorączki.

Maciek
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
Kontakt:

Post autor: Maciek » 03 sty 2007, 02:04

tak wysoka temperatura może być objawem ostrego pogorszenia. Ja miałem przez 3 dni 39,8, a okazało się to być zapętleniem jelit, przetoką wewnętrzną i ropniem. Skonczylo się, jak wiecie, szpitalem, resekcją części jelit i stomią. Tak więc Kochani, nie lekce sobie ważmy wysokiej temperatury.

Izabia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Izabia » 01 paź 2007, 21:24

Podpowiedzcie coś bo nie wiem co robić. W ostrym ucie choroby strasznie wychudłam, miałam dużą niedowagę. Brałam przez 2,5 miesiąca encorton, pod koniec brania zaczęłam tyć, przestałam go brać półtora miesiąca temu a waga nadal rośnie! Nie jem więcej niż w zaostrzeniu choroby ale waga od początku sierpnia skoczyła o 11 kg (większość po zakończeniu sterydoterapii)!!!!Zastanawiam się czy to może byc jeszcze efekt leczenia sterydami ? (brałam je pierwszy raz więc nie znam reakcji organizmu) . Sprawa jest o tyle poważna, że przed rozpoczęciem choroby byłam osobą bardzo otyłą i boje się, że tyjąc tak szybko wróce do tego koszmarnego stanu otyłości.
Podpowiedzcie czy jest to juz odpowiedni czas by zacząć odchudzanie? Czy czekać że problem ten sam minie?
Izabela

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 01 paź 2007, 23:54

Izabia pisze: Sprawa jest o tyle poważna, że przed rozpoczęciem choroby byłam osobą bardzo otyłą i boje się, że tyjąc tak szybko wróce do tego koszmarnego stanu otyłości.
Podpowiedzcie czy jest to juz odpowiedni czas by zacząć odchudzanie? Czy czekać że problem ten sam minie?
Ja też nie jestem drobniutka o czym niektórzy mieli okazję sie przekonać :mrgreen: i widziałam w ich spojrzeniu..hm..zdziwienie?? :twisted:
Nigdy nie byłam drobna...sterydy działają na moją wagę zabójczo...i to już niewielkie ich dawki...mimo wszystko jednak zdecydowanie odradzałabym Ci odchudzanie...wystarczy naszemu organizmowi to że musi walczyć z chorobą bądź z chorobami.
Owszem..takie coś jak ograniczenie słodyczy nie zawadzi...można też zmodyfikowć diete w kierunku eliminacji tłuszczu...ale to wszystko.
Takie jest moje skromne zdanie.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Izabia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Izabia » 02 paź 2007, 16:40

Walczyłam z otyłością wiele lat. z Twojego opisu Shima widze że miałam podobne parametry. Po kilku latach ciężkiej pracy schudłam 20 kg a choroba zabrała mi jeszcze 11 kg. A teraz w ciągu tak krótkiego czasu 11 kg wróciło i waga dalej pędzi a ja jestem przerazona. Cierpie na poważne zwyrodnienie stawu biodrowego i nie mogę znowu być gruba. Stosuje tzw. rozsądna dietę, nie jem dużo, mało słodyczy, mało tłuszczy itd. ale waga nadal leci... Czy to możliwe żeby sterydy aż tak rozregulowały metabolizm? Czy to się ureguluje?
Izabela

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”