Strona 1 z 1

Ból jelit podczas sikania

: 06 cze 2015, 20:13
autor: palula88
Jak sikam to bola mnie jelita. Nie zawsze ale zauwazylam to juz jakis czas temu. To nie zapalenie pecherza. Mam zaostrzenie choroby i chcialam sie dowiedziec czy ktos z was tez ma takie bole. Tak samo bolesny wzdety brzuch (jelita) ktory boli nawet przy ruszeniu noga bulgotanie,gazy, ktore przynosza chwilowa ulge. Raz bole sa nawet do przezycia a raz wlasnie takie jak opisuje.. Moje zaostrzenie glownie opiera sie na bolach, nie ma krwi, biegunek ale te bole potrafia wykonczyc...

Re: Ból jelit podczas sikania

: 06 cze 2015, 20:21
autor: obyty.z.cu
Pewnie trzeba by do lekarza i Cipronex...

Re: Ból jelit podczas sikania

: 06 cze 2015, 20:38
autor: palula88
Juz kiedys wspominalam o tym lekarzowi i powiedzial ze widoczne jest to jakos powiazane z jelitami..

Re: Ból jelit podczas sikania

: 07 cze 2015, 14:07
autor: Jacekx
Tak zdarzało mi się , że przy wypróżnianiu pęcherza pobolewały jelita jak i w drugą stronę jak bolały jelita przy wypróżnianiu to oddawałem mocz.

Pozdrawiam.

Re: Ból jelit podczas sikania

: 07 cze 2015, 18:39
autor: deth
jakos
mógłby to rozwinąć. "Jakoś" ani nie likwiduje bólu ani nie uspokaja.
Choć pamiętam zaostrzenie, w ktorym nawet schodzenie z krawężnika sprawiało ból...

Re: Ból jelit podczas sikania

: 07 cze 2015, 20:51
autor: palula88
deth cos o tym wiem teraz... bywaja dni kiedy boli nawet przy zmianie pozycji z boku na bok hah.
Co do lekarza to wlasnie taki on jest ale niestety jedyny w miare ok u mnie w miescie.. chociaz zauwazam ze ostatnio w ogole mi nie pomaga :smutny: kontakt z nim tez zerowy w razie "w"...

Re: Ból jelit podczas sikania

: 07 cze 2015, 20:59
autor: deth
nie wiem jaka będzie Twoja droga. Po moim tamtym zaostrzeniu, sterydy wyprowadziły mnie na prostą.

Pewnie nie dysponujesz teraz nadmiarem sił, ale może warto zaciągnąć kredyt w swoim organiźmie, na wysiłek typu konsultacja u jeszcze kogoś. Co dwie głowy to nie jedna...

Re: Ból jelit podczas sikania

: 07 cze 2015, 21:32
autor: obyty.z.cu
deth pisze: na wysiłek typu konsultacja u jeszcze kogoś. Co dwie głowy to nie jedna...
palula88 pisze:lekarza to wlasnie taki on jest ale niestety jedyny w miare ok u mnie w miescie.. chociaz zauwazam ze ostatnio w ogole mi nie pomaga kontakt z nim tez zerowy w razie "w"...
czyli bardzo racjonalne jest poszukanie gdzieś w okolicy innej poradni gastro... na NFZ z dobrym lekarzem.Nikt nie mówi że masz rezygnować ze starego,ale jak radzi deth, konsultować z innym.
Ja tak mam,2 dobrych gastroenterologów.I tak terminy na NFZ są długie,czyli uważam że to dobre rozwiązanie.
Swoją drogą ,na ostatniej wizycie u gastro,on sam mi proponował abym sie jeszcze zapisał do Poradni przyszpitalnej (wiadomo,oddział gastro czyli możliwość badań ),a i jeszcze dopisać się do ..ale to inna historia.
My z zdiagnozowanymi chorobami przewlekłymi potrzebujemy przecież konsultacji,żaden lekarz nie jest nieomylny i wszystko wiedzący.
Nas nie stać na błędy.

Re: Ból jelit podczas sikania

: 07 cze 2015, 21:36
autor: deth
Nas nie stać na błędy.
bo koszty ich, sami ponosimy.

i o dziwo. i mniej mamy sił, tymbardziej trza się nalatać

Re: Ból jelit podczas sikania

: 07 cze 2015, 23:36
autor: Anette28
palula88 pisze:Moje zaostrzenie glownie opiera sie na bolach, nie ma krwi, biegunek ale te bole potrafia wykonczyc...
no wreszcie trafiłam na osobę, która nie ma biegunek- ja tak samo przechodzę zaostrzenie, mało tego wyniki krwi mam super- także trudne z nas przypadki :roll:
Bóle są straszne wiem coś na ten temat w tej sytuacji dobrze jest za dużo nie poruszać, zostać na płynnej diecie-w moim przypadku czasami pomagało

Re: Ból jelit podczas sikania

: 24 mar 2016, 23:32
autor: ArSo1981
Też mi się zdarza mieć tego typu ból ale na szczęście bardzo rzadko. W 90% przypadków w nocy.

Re: Ból jelit podczas sikania

: 27 wrz 2016, 14:02
autor: Wiolanowa
Ja mam podobnie. Czasem bolą jelita przy siusianiu. Do tego dość dziwna rzecz i póki co nikt mi inie potrafi wyjaśnić dlaczego przy zaostrzeniu mam krew w moczu i erytrocyty( również wyługowane).

Re: Ból jelit podczas sikania

: 09 sie 2017, 19:11
autor: Kamila
To niestety może być pęcherz. Do zaostrzenia zespołu bolesnego pęcherza miałam takie umiarkowane objawy jak ty. Umiarkowane objawy trwały kilka lat. Do tego dochodził jeszcze trochę bolący seks. Na szczęście jestem już zdiagnozowana, ale od roku próbuję dostosować odpowiednie leczenie, bo albo leki nie działają, albo robią ze mnie zombie, albo zwyczajnie powodują duże biegunki. Nie życzę nikomu tej choroby, bo nie bez przyczyny ma w nazwie "bolesne". Były takie chwile, że przez kilka godzin miałam bóle podobne do tych porodowych. Jednakże lekarz mi powiedział, że są to choroby ze sobą powiązane ( CD z ZBP ).

Re: Ból jelit podczas sikania

: 12 sie 2017, 23:51
autor: icotynato
mam to samo, jedynie rano gdy mam dużo moczu do wysikania. bol pojawia sie tylko gdy stoje i jest zlokalizowany w podbrzuszu :)

Re: Ból jelit podczas sikania

: 07 lut 2018, 12:24
autor: Kamila
W moim przypadku ból jest większy gdy pęcherz jest pusty. Jak zdarzy mi się za mało wody wypić wtedy czuję nieprzyjemne pieczenie. Udało się w końcu ustawić leczenie, biorę Betmiga 50mg. Nie drażni mocno jelit a na codzień zapominam, że mam chory pęcherz. Czasem zdarzy mi się zapomnieć tabletki, wtedy na drugi dzień zaczynam odczuwać dolegliwości. (Mały update w razie gdyby ktoś szukał informacji)