Bóle kręgosłupa

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Adrian1991
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Bóle kręgosłupa

Post autor: Adrian1991 » 24 lip 2010, 13:09

A jaka to maść? woltaren czy ketonal??

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 24 lip 2010, 13:23

Wydaje mi się, że Pandzi chodziło o to, że istnieje także maść Naproxen...

Mnie też zaczynają męczyć bóle kręgosłupa; w dzień jest wszystko dobrze, ale kiedy kładę się wieczorem, to czuję niezły ból, który w zasadzie nie znika dopóki nie zasnę. Rano jest już wszystko dobrze...
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 02 mar 2012, 12:55

mam ból krzyzowy kręgosłupa od tygodnia lekarka nie mówiła czy to korzonki czy co.Dostałam przeciwbólowy zaldiar i drugie na rozluznienie mięsni tolperis vp.na razie efektów wielkich nie ma, doszły bóle grzbietu.wszystko zaczeło sie po za chłodnej kapieli.Odłozyłam przeciwbólowy ,bol w miare wytrzymuje.co mozecie mi polecic kupic jakas masc rozgrzewajaca czy powinna mi dac przeciwzapalne leki?czym to leczyc?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 02 mar 2012, 14:45

Ech... Nie zazdroszczę... :/

Ten ból to masz pierwszy raz czy już kiedyś miałaś?

Skoro uważasz, że mogłaś podziałać za chłodną kąpielą to teraz trzymaj się ciepło. :oops: Moja znajoma ostatnio jakoś po basenie cała zesztywniała. Nie wiedziała co się dzieje. Na początku strasznie bolał, a potem cały kręgosłup zesztywniał... :neutral:
W panice poleciała do masażysty. Z tydzień chyba pochodziła i było o niebo lepiej :smile: Tyle, że jak gdzieś wyziębi, przewieje ją to już odczuwa ten kręgosłup... :neutral:

Maść sądzę, że nie zaszkodziłaby :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 02 mar 2012, 16:53

kiedys miałam ale przeszedł teraz juz trwa długo
boje sie ze lekarka zle zdiagnozowała
moze to korzonki albo nerki ?bo chyba przy przeciwbólowych to juz pownien przejsc ból ?mnie boli nisko po bokach cały dzień a lekarka powiedziała ze nerki to bola wysoko prawie przy pachach?
Obrazek
Obrazek

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 02 mar 2012, 18:06

leila pisze:mnie boli nisko po bokach cały dzień a lekarka powiedziała ze nerki to bola wysoko prawie przy pachach?
:o no gdzie nerki a gdzie pachy, miałam chore nerki i nie bolą prawie przy pachach :wink:
wiesz co, może przejdź się do jakiejś innej pani dr.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 02 mar 2012, 18:45

ja tez zdziwiona bo potrafi mnie bolec nisko po bokach,dochodził ból krzyzowy który plastrami troche uspokoiłam i bole grzbietu które troche przeszły,w poniedziałek beda wyniki moczu ogólnego .czy z moczu ogólnego jest sie w stanie dowiedziec czy to zapalenie nerek?czy moge jakos rozpoznac ból korzonek a ból nerek?czy brac te leki które dała ?bo jesli to nerki to niepotrzebnie bym brała
Obrazek
Obrazek

Bartollini
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
Kontakt:

Post autor: Bartollini » 11 mar 2012, 16:32

Jeżeli miałaś już wcześniej problemy z kręgosłupem, to może być jednak kręgosłup. Przynajmniej w moim przypadku tak było. Mnie ból nie przechodził po maściach przeciwbólowych. Tabletek nie łykam. Poszedłem, więc do lekarza. Oczywiście pierwszy raz mnie zbył nową dawką smarowideł, ale za drugim razem dostałem skierowanie do ortopedy. A tam w związku z jelitami, także do reumatologa. Generalnie długa droga, ale podejrzenie było uzasadnione - od dziecka wiem, że mam krzywy kręgosłup, no i czynniki immunologiczne przy chorobach jelit. U reumatologa wykluczyli zesztywniejące zapalenie kręgosłupa i coś jeszcze i wreszcie zrobiłem rezonans magnetyczny. Czekam na wyniki. Jeżeli macie dłuższe problemy z kręgosłupem, walczcie z lekarzami specjalistami o rezonans, to chyba najlepsze rozpoznanie dzisiaj ;)
Nie dam się!

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 13 mar 2012, 13:55

dostałam od lekarki movalis ,wziełam tabletki troche było spokoju zjadłam 3 tabletki dzisiaj znowu chce bolec,czy powinnam zjesc całe opak.10 tabletek?boje sie bo te leki zle dzialaja na jelita
z moczu wyszła b.liczne szczawiany poj.i w skupiskach
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 13 mar 2012, 18:08

wziełam kazdego dnia po jednej tabletce i dzisiaj czwarta ,to silne leki tylko jedna dziennie
czy kładzenie poduszki pod krzyz szkodzi kregosłupowi?zauwazyłam ze wtedy mniej boli,jesli spie na twardym wzmaga sie ból.moze pomogła by mi masc rozgrzewajaca?narazie stosuje tylko przeciwzapalne
Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”