Bóle kręgosłupa

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Bóle kręgosłupa

Post autor: Raysha » 05 paź 2009, 10:53

Zgadzam się z Żabusią, że bóle pleców to jeden z objawów pozajelitowych
Tu masz o stawach viewtopic.php?t=1456&highlight=plecy
a tu o kręgosłupie viewtopic.php?t=1554&highlight=plecy

Osobiście mam bardzo często bóle pleców, ale ja mam stwierdzoną osteoporoze, także może warto zrobić badania?

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie

Post autor: joko25 » 05 paź 2009, 11:06

jeśli chodzi o tą osteoporoze to jakie badania powinnam zrobic? to przeswietlenie? tylko gdzie jak to zrobie...u nas takie badania robią raz na rok i to tylko babciom

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 05 paź 2009, 11:08

na osteoporozę to robią dentysometrię {gęstość kości}, prześwietlenie mi też robili i tomograf, te trzy badania miałam.

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono

Post autor: CzarnaMamba » 05 paź 2009, 22:28

OOj ja ciagle sie mecze z plecami :( czasem po przespanej nocy, jak mam wstac z lozka, to sie staczam, bo taki bol mi sprawia podniesienie tulowia do przodu. Bylam u lekarza, mam liczne zwyrodnienia+skrzywienie. Musze sie za to wziasc bo dosc mam przyklejania plastrow, ktoe dzialaja 1 dzien.
Obrazek

ESka

Post autor: ESka » 06 paź 2009, 09:21

CzarnaMamba pisze:Musze sie za to wziasc bo dosc mam przyklejania plastrow, ktoe dzialaja 1 dzien.
Mamba pomyśl o rehabilitacjach. Mnie kiedyś też strasznie (przez pół roku) bolał kręgosłup. Odwiedziłam wielu lekarzy, a oni tylko, że zwyrodnienia, skrzywienie dawali tabletki przeciwbólowe i do domciu odsyłali. Potem zdecydowałam się na masaże prywatnie i nie żałuję bo pomogło. Od 3 lat jest dobrze. Czasem boli, ale różnicę idzie odczuć.

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃

Post autor: CzarnaMamba » 06 paź 2009, 10:00

Wiesz ESka, i chyba tak zrobie, tym bardziej ze place za pakiet z rehabilitacjami. Zaraz zadzwonie i dowiem sie czy jakis ortopeda przyjmuje. Z takimi plecami nic nie idzie zrobic :/ a w pracy to jak staruszka
Obrazek

ESka

Post autor: ESka » 06 paź 2009, 10:04

CzarnaMamba, tylko poproś o masaże ręczne bo żadne cudowne łóżka i fotele nie pomagają.

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃

Post autor: CzarnaMamba » 06 paź 2009, 10:07

Dobrze, dziekuje ESka, :* jak chodzilam na silownie to pomagalo, ale nie mam czasu siedziec tam 2 h
Obrazek

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽

Post autor: joko25 » 06 paź 2009, 10:38

no to już chyba wiadomo co mi dolega, skąd ten ból pleców. Odebrałam wczoraj wyniki moczu-były były kiepskie-dużo ponad normę leukocytów co wskazuje na jakąś infekcje dróg moczowych. Dostałam antybiotyk. Mam nadzieje ze pomoże.

Awatar użytkownika
HONIA
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: HONIA » 06 paź 2009, 13:25

ojj też mam takie bóle,równiez stwierdzono u mnie rwe kulszową,niewielką skolioze...i to wstawanie z łóżka cięzko podnieść kręgosłup-masakra,jestem na środkach przeciwbólowych biore zaldiar i mydocalm forte a czasami dodaje do tego nospe forte

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 06 paź 2009, 13:49

Mnie boli dolna część kręgosłupa, gdy wstanę z łóżka, myślę, że to z braku jakiejkolwiek gimnastyki :wink: jak się rozruszam to przestaje boleć, w ogóle to jest taki ból zmęczeniowy niedokuczliwy.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃

Post autor: CzarnaMamba » 06 paź 2009, 15:29

HONIA pisze:niewielką skolioze...i to wstawanie z łóżka cięzko podnieść kręgosłup-masakra
To mam identycznie, caly odcinek piersiowy, ledzwie tez bola :(
Obrazek

mar
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica

Post autor: mar » 14 paź 2009, 20:24

obyty.z.cu pisze:
Olek pisze:Czy jest możliwe że ma to związek z CU skoro pierwsze bóle były dużo przed chorobą? Stawy mnie nigdy nie bolały, tylko kręgosłup.
wg lekarzy badajacych genze powstawania zachorowania na Cu czy CD...czesto jest tak,ze to wlasnie takie bole jak stawowe,kregoslupa,oczy sa bolami poprzedzajacymi..organizm wola: uwago cos sie dzieje....niestety..diagnozowanie u nas..nie ublizajac sluzbie zdrowia....najczesciej sie dzieje ,gdy pojawia sie krew w stolcu...
Dokladnie tak jak pisze obyty.z.cu moga być przed, a mogą być w pakiecie. Na szczęście leczenie jest podobne, bo oba schorzenia są leczone pochodnymi sulfasalazyny/salazopirydy lub sulfapirydami y i tak samo w obu stosuje sie leczenie biologiczne. Sporo niestety o tym na forum, co oznacza jaką jest to zmorą

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 25 paź 2009, 13:55

Witam!
A mnie od września dopadła neuralgia międzyżebrowa.
Miałam już 2 ataki, ból straszliwy... nie do opisania, jak by Wam sikierę w łopatkę wsadzał, łzy same lecą. Dostałam fastum do smarowania pleców, tabletki musujące(przeciwzapalne i przeciwbólowe) i jakieś tab. na układ nerwowy. Po 3-4 dniach przeszło.
Czy kogoś z Was dopadła neuralgia międzyżebrowa?

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃

Post autor: CzarnaMamba » 27 paź 2009, 14:20

Bole kregoslupa nie daja mi spokoju :( jutro mam wolne, ide do ortopedy, dzis jakos wytrzymam z plastrem na plecach :/ ten bol jest tak mocny, jakby mi kregoslup skore mial rozszarpac ;( eeehhh...
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”