Szara plamka w polu widzenia

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Szara plamka w polu widzenia

Post autor: deth » 15 cze 2012, 20:39

Od jakiś 5 dni w polu widzenia prawego oka dostrzegam niewielką, szarą plamkę. Plamka ta porusza się wraz z ruchem gałki ocznej, czyli podąża centralnie tam gdzie spojrze. W pomieszczeniach jej nie dostrzegam i tam gdzie jest ciemniej, przeważnie widzę ją na zewnątrz, przy słońcu.

Trochę pokopałem w necie i ogólnie okuliści raczej nie znajdują tego przyczyn i stwierdzają. ze z okiem jest w porządku. Była też informacja, ze jeden z okulistów przepisał witaminy, jakoby to z niedoborów jakichś było. Co u mnie byłoby prawdopodobnym, bo ostatnio nie najlepiej ze mną, mało jem, czasem mniej niż niewiele, a i biegunki po wszystkim co zjem :( . Łykam też Encorton ze 2 - 3 tygodnie 20 mg.
Skarżącym sie na to też okuliści podpowiadają, ze takie plamki widzi dużo ludzi i trzeba to zaakceptować.
Sypie się ? :( Ma ktoś tak ? albo słyszał ktoś z Was o tym ?

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Re: Szara plamka w polu widzenia

Post autor: malapkasia » 15 cze 2012, 21:34

deth pisze: Była też informacja, ze jeden z okulistów przepisał witaminy, jakoby to z niedoborów jakichś było. Co u mnie byłoby prawdopodobnym, bo ostatnio nie najlepiej ze mną, mało jem, czasem mniej niż niewiele, a i biegunki po wszystkim co zjem :( . Łykam też Encorton ze 2 - 3 tygodnie 20 mg.

ogólne osłabienie, jesteś "wypłukany" masz prawo do tego w Twoim stanie:(
jak się doprowadzisz do ładu to być może pozbędziesz się problemu :)
ja niby czuję się dobrze,a bardzo często ostatnio widzę iskry :/
dethcik pamiętaj, że my jesteśmy wyjątkowi ;)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Kropelka
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Kropelka » 15 cze 2012, 21:51

Tak, czasami tak mam, szare plamki lub iskierki, które poruszają się wraz z ruchem gałek ocznych. Zazwyczaj pojawiają się jak jestem zmęczona lub osłabiona.
"Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem."

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 15 cze 2012, 21:52

Możliwe, że to z niedoborów, niedożywienia. Takie iskierki, o których piszesz, razem z zniekształceniem obrazu z prawej strony też miałem. Miałem wtedy sporą anemię.

nie czuje sie wyjątkowy, czuje sie inny :E

[ Dodano: 15-06-2012 ]
Kropelka pisze:Tak, czasami tak mam, szare plamki lub iskierki, które poruszają się wraz z ruchem gałek ocznych.
u mnie jest jedna plamka, ale w sumie pocieszasz mnie, bo moze to nic takiego - póki co, nie mam kiedy iść do okulisty, poobserwuję to jeszcze

Awatar użytkownika
Alfea
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: Alfea » 15 cze 2012, 22:44

Też mam małą czarną plamkę na prawym oku. Wygląda jak pajączek, bo mam wrażenie, że w okół niej widzę żyłki, kiedy spróbuję na nią spojrzeć to mi ucieka. Byłam badać oczy, bo kiedyś nieszczęśliwie uderzyłam się i to ze sporą szybkością sprężyną w prawe oku, obawiałyśmy się z mamą jakiś nadpęknięć, ale nic nie było, wtedy też opowiedziałam o plamce i okulistka stwierdziła, że oko jest w porządku. Kiedy jestem zmęczona to widzę ją wyraźniej, czasem nawet aż tak, że przeszkadza mi sie skupić na czytaniu książki. Ogółem, jeśli o niej nie myślę to jej nie zauważam.
Ciekawe czy to rzeczywiście od niedoboru którejś z witamin... .

LoneWolf
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: LoneWolf » 16 cze 2012, 00:48

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie

Post autor: Truskawka » 16 cze 2012, 22:43

ja tez mam podobnie-tylko u mnie to cos to taka nitka..i zazwyczaj widze ją jak się patrze na cos jasnego-okulista powiedział,ze to są własnie męty w ciele szklistym , które o niczym nie swiadczą:) tak wiec spokojnie:)
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 17 cze 2012, 09:05

Ja nie raz widzę błyski. Okulista od razu stwierdził, że siatkówka mi się odkleja. Natomiast gastrolog stwierdził, że taki objaw może też być gdy jest za niskie ciśnienie.
Ale jak się wykaraskałam z zaostrzenia to jest już ok.
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Kamil22
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Kamil22 » 17 cze 2012, 17:31

To ja Cię pociesze . Bo 2 tyg temu też wpadłem w panikę i widziałem taką jedną podłużną plamke , która podązała za moim okiem , na drugi dzień od razu rano zacząłem w panice sprawdzać czy nie znikła . Niestety ciągle tam była. Zapomniałem o niej i dopiero po zobaczeniu tego tematu sobie o tym przypomniałem . Nic nie ma :wink: plamka znikła

W moim przypadku widziałem plamke dopiero kiedy zamknąłem jedno oko , nie musialem go wcale przymrużać

Oczywiście nie komentuję nawet ostrości wzroku , która czasem jest bardzo dobra a czasem nie wiem czy widze dokładnie swoją twarz w lustrze ... To mnie dopiero przeraża że się sypie , choć gastrolog mówi że to całe CU :roll:

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 21 cze 2012, 22:54

deth pisze:Od jakiś 5 dni w polu widzenia prawego oka dostrzegam niewielką, szarą plamkę. Plamka ta porusza się wraz z ruchem gałki ocznej, czyli podąża centralnie tam gdzie spojrze. W pomieszczeniach jej nie dostrzegam i tam gdzie jest ciemniej, przeważnie widzę ją na zewnątrz, przy słońcu.

Trochę pokopałem w necie i ogólnie okuliści raczej nie znajdują tego przyczyn i stwierdzają. ze z okiem jest w porządku. Była też informacja, ze jeden z okulistów przepisał witaminy, jakoby to z niedoborów jakichś było. Co u mnie byłoby prawdopodobnym, bo ostatnio nie najlepiej ze mną, mało jem, czasem mniej niż niewiele, a i biegunki po wszystkim co zjem :( . Łykam też Encorton ze 2 - 3 tygodnie 20 mg.
Skarżącym sie na to też okuliści podpowiadają, ze takie plamki widzi dużo ludzi i trzeba to zaakceptować.
Nie,nie sypiesz się ja mam to od 10 lat nazywa się fachowo zmętnieniem ciała szklistego.U mnie narodziło się pod wpływem długiego stresu.Najpierw zacżęła drgać mi powieka a póżniej to się wytworzyło.Musisz nauczyć się z tym żyć bo niestety tego się nie leczy,sterydy pomagają tylko na chwilę :cry:

[ Dodano: 21-06-2012 ]
http://pl.wikipedia.org/wiki/Męty_ciała_szklistego

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Osóbka » 22 cze 2012, 09:37

U mnie też pojawiły się takie "latające muszki" w polu widzenia lewego oka. I jak się tak teraz zastanowiłam, to wylazło to to przy moim pierwszym większym zaostrzeniu - latem ubiegłego roku..
Znajomy okulista zapytał tylko, czy latają, a kiedy powiedziałam, że tak, to stwierdził, że muszę nauczyć się je kochać..
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 22 cze 2012, 23:14

To mnie uspokoiliście :) już mnie to nie martwi tak, trochę ta plamka dekoncentruje, ale skoro mam się przyzwyczaić, no to trzeba
wkrótce zawitam do okulisty

Awatar użytkownika
hotie
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana

Post autor: hotie » 25 cze 2012, 16:18

:neutral:
Plamka taka jak przy migrenowej aurze???
http://www.youtube.com/watch?v=qVFIcF9l ... ure=relmfu
Mam to dość często ale szybko mija. Okulista też nie dopatrzył się zmian i problemów ze wzrokiem.

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 25 cze 2012, 21:05

deth pisze:To mnie uspokoiliście :) już mnie to nie martwi tak, trochę ta plamka dekoncentruje, ale skoro mam się przyzwyczaić, no to trzeba
wkrótce zawitam do okulisty
Najgorzej jest przy opalaniu,słońce jak świeci to nawet mi okulary sloneczne nie pomagają :cry:

Awatar użytkownika
hotie
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana

Post autor: hotie » 25 cze 2012, 23:01

Szukałam info na temat co może wywołać taki stan ale wszędzie mówi się tylko o efektach.
Na jednej tylko stronie była próba wyjaśnienia, jednak niezbyt przystępna dla laika :neutral:

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”