ciągła utrata na wadze

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
klata

ciągła utrata na wadze

Post autor: klata » 09 cze 2012, 10:51

Wynik biopsji: guzkowy przerost limfoblastyczny i liczne grudki chłonne w jelicie krętym.
Lekarze mówią, że na tym etapie ciężko stwierdzic co to za choroba, ale podejrzewaja Crohna. Biore Asamax 500 2-0-2 naszczescie pomaga.

Problem polega na tym, ze przy wzroscie 160 waze 43kg. Schudłam dosyc duzo i wiem, ze musze przytyc. Jem normalnie, a ostatnio nawet staram sie wiecej i czesciej a waga nadal leci w dół.

Macie jakies pomysly jak moge przytyc?
Co ewentualnie dodac do swojej diety? (jem wiekszosc rzeczy)

klata

Re: ciągła utrata na wadze

Post autor: klata » 09 cze 2012, 11:56

za 200 ml 5-6zł, jesli mialabym to brac przez dluzszy czas to troche drogo by to wyszlo

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: kalka_96 » 09 cze 2012, 12:29

ja piłam i nie pomagało dalej chudnę, nawet leczenie żywieniowe nie pomoglo na dlugo :(
grubne tylko na sterydach

Awatar użytkownika
wiolla
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie

Post autor: wiolla » 24 lip 2012, 16:59

Właśnie wróciliśmy od lekarza , waga wskazała -3 kg w miesiąc i tak w kółko , miesiąc w miesiąc , to jest już niepokojące .-20 kg w przeciągu półtorej roku .Tak ciężko zjeść coś kalorycznego , będąc na tej marnej , oszczędzającej diecie .

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 lip 2012, 21:00

Asamax nie działa na jelito kręte. Postaraj się o diagnozę. Nie wiem gdzie się leczysz, ale jeśli nie jest to skuteczne to postaraj się znaleźć inne wyjście.
Możesz do nie zadzwonić, pogadamy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

klata

Post autor: klata » 28 lip 2012, 00:07

Leczę się prywatnie w Bydgoszczy. Pani doktor powiedziała, żeby stwierdzić czy to Crohn trzeba by było wyciąć wszystko co się znajduje w jelicie krętym i to zbadać. Jak na razie asamax mi pomaga. Niedługo będę robić kontrolna morfologie i badania na wchłanialność.
Skąd pewność, że asamax nie działa na jelito kręte skoro jest stosowane przy Crohnie?
I skąd mam wiedzieć czy to mam w 100% czy nie? Nie stać mnie aby robić badania prywatnie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 lip 2012, 20:53

Nasza Panna miała diagnozę postawioną na podstawie USG. Nie bylo anie TK z opcja jelitową, ani MRN. Diagnozę na 100% postawiono po 8 latach po zbadaniu materiału śródoperacyjnego.
Z dolnośląskiego do Bydgoszczy trochę daleko. I właśnie w Bygdoszczy jest poradnia chorób jelit z umową z NFZ..
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”