zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
revers

Re: zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Post autor: revers » 13 lip 2012, 17:46

A może to kropelki do oczu , powodują to swędzenie.
Ja swoje po przeczytaniu składu , natychmiast wrzuciłem do kosza ,
pomogły mi zioła , które oczywiście nie zawierają konserwantów.
Stosowanie kropli z antybiotykiem , czy maści o podobnym składzie ,
powinno być konsultowane z gastrologiem.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 17 lip 2012, 13:22

zioła do przemywania?a jakie zioła?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 17 lip 2012, 17:33

rumianek i świetlik na oczy
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

szaula
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: szaula » 15 sie 2012, 22:36

U mnie sa podobne objawy:bóle głowy,brzucha,stawów,zaparcia,biegunka, śluz i krew w stolcu,wzdecia,przelewanie oraz takie pykanie nad ranem.
szaula
Sulfasalizin NK Krka 500 2x2,Accidum folicum Hasco 5mg 1x1.
Kolonoskopi-4 + sigmoidoskopia-1 (2009-2012),Gastroskopi-1.
Objawy od 2009: zaparcia,biegunki,stolec ze śluzem i krwia,bóle stawów,głowy,brzucha,wzdęcia,przelewanie z lewej strony,dziwne pykania w brzuchu,aftowe zap.jamy ustnej.

CU+Colitis chronica nonspecyfica,wewnętrzne guzki krwawnicze w kanale odbytu.

Uriel
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

suchość, pieczenie, zaczerwienie i łzawienie oczu

Post autor: Uriel » 16 sie 2012, 10:15

Leila, wiele z tego, co piszesz wskazuje na to, że możesz mieć zespół suchego oka. Jeśli dużo pracujesz wzrokiem, np. przed komputerem, zwłaszcza w klimatyzowanym pomieszczeniu, przyjmujesz preparaty hormonalne (antykoncepcja, kortykosteroidy na chorobę podstawową) i masz jeszcze chorobę z autoagresji to suchość oka praktycznie murowana. W zespole suchego oka problemem jest albo niewystarczające wydzielanie łez (za rzadko mrugasz oczami), albo zbyt szybkie ich odparowywanie, albo miks tych dwóch czynników. Rozwiązanie: przerwy w pracy przy kompie, wymuszanie mrugania, dobre krople nawilżające, np. Genteal HA (dla alergików najbezpieczniejsze), na noc można podać żel Genteal Gel lub Corneregel albo maść do oczu Vita POZ (z wit. A, bez konserwantów, po jej podaniu rozmazuje się obraz, bo to preparat na wazelinie i parafinie), przy skrajnych przypadkach dokrapiać dodatkowo kroplami zawierającymi kwas hialuronowy (choć mnie osobiście nie pomagają). Należy też więcej pić, zwłaszcza jeśli suchości oka towarzyszy suchość np. gardła (min. 3 l dziennie).

Koniecznie należy udać się do okulisty, jeśli suchości oczu towarzyszy choroba autoimmunologiczna, zaburzenia widzenia, spadek ostrości widzenia, wydzielina ropna, silne bóle głowy, jakiekolwiek błyski w polu widzenia itp. !!! Trzeba wtedy wykluczyć zapalenie spojówek (poza suchym zapaleniem spojówki i rogówki możesz mieć alergiczne zapalenie spojówki, które często wywołuje zespół suchego oka, w autoagresji zdarzają się poza tym zapalenia twardówki, nadtwardówki, naczyniówki, tęczówki, jeśli choroba podstawowa nie jest leczona, nawet zapalenie nerwu wzrokowego). Dlatego trzeba przebadać oczy u specjalisty. Chorobom autoimmunologicznym często towarzyszy Zespół Sjoergena (czyt. szergena), to również z autoagresji, i tę jednostkę też należałoby ewentualnie wykluczyć. Jeśli stan będzie poważny, lekarz najprawdopodobniej poda sterydy lub cyklosporynę do worka spojówkowego, co pozwoli na szybkie opanowanie stanu zapalnego.

A tak ogólnie to polecam wszystkim CUD-akom, żeby regularnie kontrolowali stan swoich ślepiów. Niestety w autoagresji choruje tak naprawdę cały organizm, przeszczepić sobie można wiele organów, ale nie słyszałem jeszcze o przeszczepach oczu.

Pozdrawiam,

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”