Ból głowy i zawroty

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Ból głowy i zawroty

Post autor: obyty.z.cu » 05 cze 2012, 16:49

Alis pisze:a to badanie to mierzy ciśnienie i co wykazało
http://www.zdronet.pl/holter-badanie-ry ... danie.html
Monitorowanie EKG metodą Holtera stwarza możliwość kontrolowania zapisu EKG podczas całodobowej aktywności pacjenta. Pozwala ocenić rytm i częstość pracy serca, ewentualne zaburzenia rytmu oraz nieprawidłowości ukrwienia serca pojawiające się w różnych porach dnia i nocy. Umożliwia sprawdzenie działania rozrusznika serca oraz skuteczności leczenia.
więcej na cytowanej stronie :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 05 cze 2012, 18:47

obyty.z.cu, ten link który podałeś to chyba nie to. Wydaje mi się że jest różnica między holterem ekg a holterem ciśnieniowym.
Badanie Holter ciśnieniowy czyli inaczej 24-godzinna rejestracja ciśnienia tętniczego polega na całodobowym monitorowaniu ciśnienia tętniczego. Pomiary wykonywane są co 30 minut podczas dnia oraz co godzinę w nocy - niezależnie od pacjenta.
Badanie to służy do wykrywania nadciśnienia, pozwala również rozpoznać tzw. nadciśnienie białego fartucha czyli wzrost wartości ciśnienia jedynie podczas pomiaru w gabinecie lekarskim, ocenia też skuteczność leczenia nadciśnienia.
Badanie to jest przydatne szczególnie u osób, u których stwierdzane są znaczne różnice w pomiarach w czasie kolejnych wizyt, pomiędzy pomiarami w domu i w gabinecie.

Przez cały czas na jednym ramieniu założony jest mankiet do pomiaru ciśnienia połączony z rejestratorem, który automatycznie dokonuje pomiaru.

Ponieważ badanie ma na celu zarejestrować stan faktyczny, w trakcie pomiarów zaleca się wykonywać wszystkie czynności jak zwykle - praca, wysiłek fizyczny, codzienne czynności domowe, sen.
Po ok. 24 godzinach aparat jest zdejmowany, a zapisane dane są analizowane i interpretowane przez lekarza.

http://www.szpital-srem.pl/index/show/id/80/mi/81
Ja miałam robione to badanie w szpitalu, a z tego co przeczytałam lepiej byłoby je wykonać w normalnych codziennych warunkach, ale i tak wykazał, że mam skoki ciśnienia raz niskie bardzo, a raz wysokie.
Alis pisze:bo ten mój rodzinny nie mógł w to uwierzyć, że jestem młoda i powinnam mieć w normie ciśnienie, fakt faktem matka choruje na nadciśnienie.
przecież młodzi też chorują ;) u mnie w rodzinie nadciśnienie też występuje miał je dziadek, ma tata i ma mój brat no i ja ale to zalezy kiedy potrafię mieć 90/60 a czasem 170/100. Ja uważam, że u mnie stres ma wpływ na ciśnienie kiedy się stresuję mam wysokie i wtedy zawsze głowa mnie boli.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 06 cze 2012, 10:23

Lekarz mówił mi też, że od nerek może boleć głowa i sie mnie pyta czy ja mam zdrowe nerki, a skąd ja to mogę wiedzieć. Na a w wyniku moczu mam i glukoze i Erytrocyty- 34 (<20)
Leukocyty- 42 (<20)
A w krwi kreatynine w górnej granicy normy, a on mi powiedział, że to sa dobre wyniki.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 07 cze 2012, 07:01

Alis pisze:Lekarz mówił mi też, że od nerek może boleć głowa i sie mnie pyta czy ja mam zdrowe nerki
słyszałam, że za wysokie ciśnienie krwi również może być spowodowane chorobą nerek (nie wiem na ile to prawda bo nie wiem nawet od kogo to słyszałam po prostu tak się mówi :P ) Ja miałam problemy z torbielami na nerce, ale po badaniach okazało się, że są one czynnościowe i się wchłaniają tylko muszę się kontrolować. Bólu głowy nigdy z tym nie łączyłam, ale kto wie wszystko możliwe.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 07 cze 2012, 15:17

taloca pisze:łyszałam, że za wysokie ciśnienie krwi również może być spowodowane chorobą nerek (nie wiem na ile to prawda bo nie wiem nawet od kogo to słyszałam po prostu tak się mówi :P )
Bo faktycznie tak jest ;) Nerki są regulatorem ciśnienia tętniczego. Nie będę przytaczała całego mechanizmu, ale wartym uwagi jest, że często podawanymi lekiem na nadciśnienie są właśnie leki moczopędne :wink:
Alis pisze:a skąd ja to mogę wiedzieć.
Więc co, nefrolog? :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 11 cze 2012, 20:52

Ten divascan mi słabo pomaga na głowę. Ale tak myslałam z siostrą od czego to może być, no i mój rodzinny pytał mnie czy mam nerki zdrowe i hormony, powiedziałam że tak. No ale z tymi hormonami, to nie wiem, trądzik mam ostatnio straszny, twarz, plecy, nawet szyja i dekolt, gdzie skóra jest sucha...no i mieśiączki mam bardzo, bardzo skąpe i bolesne.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 12 cze 2012, 05:42

Alis pisze:Ten divascan mi słabo pomaga na głowę
Na mnie najlepiej działał lek który można kupić w aptece bez recepty saridon. Tylko nie wiem co na to Twój brzuch ja znosiłam go dobrze, nie szkodził mi. Co ciekawe niby to paracetamol który jest też w np. apapie, a apap na mnie nie działał w ogóle. Może to któryś z pozostałych składników saridonu mi pomagał, albo wzmacniał działanie paracetamolu np. kofeina, propyfenazon.

Awatar użytkownika
hotie
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: mazowieckie

Post autor: hotie » 25 cze 2012, 16:32

Przyczyn bólu głowy jest tak wiele że każda z wymienionych jest prawdopodobna. Najważniejsze to dobrze je zdiagnozować i poszukać źródła.
Z neurologiem i oczekiwaniem na wizytę jest wszędzie kiepsko, u mnie to również kilka miesięcy.
Alis, prawdopodobnie TK ma u Ciebie wykluczyć kilka przyczyn, też musiałam kiedyś zapłacić za to badanie bo nie dałabym rady tyle czekać.
AZS, astma alergiczna

barjed
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: barjed » 10 wrz 2012, 09:38

A mi się od zeszłęgo tygodnia zaczęły bardzo niepokojące objawy. Zawroty głowy w ciągu dnia, nudności (słabe, ale zawsze) z rana połączone z dyskomfortem w okolicach przełyku. Ścisk w okolicach serca w klatce piersiowej. Do tego w wakacje zaliczyłem nieprzyjemny epizod z aurą i chwilową utratą wzroku.

Neurologa mam jutro, ale mimo wszystko boję się tego, co może wyjść w badaniu :(

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 17 paź 2012, 13:44

Wracając do tematu bóle głowy mam nadal, bardzo często :oops: mam nadzieję, że to nic poważnego, u neurologa byłam pod koniec lipca, a na rezonans zarejestrowałam się na koniec lutego, w sumie i tak szybko bo w jednej placówce to na koniec kwietnia był termin dopiero. Ale rzeczywiście już mi się dłuży to czekanie.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 17 paź 2012, 20:08

U mnie nie dość, że głowa boli, mam zawroty to jeszcze dochodzą zaburzenia widzenia... Już się przyzwyczaiłam do tego i mimo, że neurologa mam zapisanego nie wiem czy do niego pójdę. Lekarze patrzą na mnie jak na wariatkę z lekkim uśmiechem, więc w sumie po co mam się narażać :wink:
Wiem, to nie jest żadne rozwiązanie, ale cóż mam począć prócz zmiany neurologa? :zastanawia:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 17 paź 2012, 20:26

Natuśka pisze:Lekarze patrzą na mnie jak na wariatkę z lekkim uśmiechem, więc w sumie po co mam się narażać
Wiem, to nie jest żadne rozwiązanie, ale cóż mam począć prócz zmiany neurologa?
a ja mimo wszystko doradzałbym dalsze nachodzenie lekarza i diagnozowanie.
Z drugiej strony,u mnie takie zawroty i bóle wywołuje m.in. niedokrwienie mózgu ,rezonans głowy pokazał obszary niedokrwienne,a winne za to są tętnice szyjne. Doppler pokazał,że jedna z nich ma o połowę mniejszy przepływ,także ucisk kręgów szyjnych może tu być przyczyną.
Inna sprawa to wpływ sterydów...no i cukier to także możliwość zawrotów.
Zaburzenia widzenia to też może być np. jaskra czy zanik nerwów wzrokowych,
u mnie pokazało to badanie potencjałów wywołanych i badania okulistyczne.
Niekoniecznie więc tylko neurolog może pomóc,ale na pewno ktoś kto to wszystko ogarnie i ukierunkuje diagnostykę.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
djaymax
Początkujący ✽✽

Post autor: djaymax » 17 paź 2012, 22:42

U mnie takie rzeczy działy się w zaostrzeniu kiedy mnie strasznie bolał brzuch tak że aż robiło mi się słabo i łeb mnie bolał... :neutral:
Zdrowy jestę znów ;)
Twoje blizny są twoją siłą- P. Coelho

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 17 paź 2012, 23:33

mi wiekszosc lekarzy mowi ze to od jelit, ale rezonans trzeba zrobic no i doczekac :wink:

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”