idę do szpitala

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Misia

Re: idę do szpitala

Post autor: Misia » 05 maja 2006, 23:43

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 14 maja 2006, 18:53

Pisze w imieniu AGNESIS...
jeszcze siedzi dziewczyna w szpitalu...miala pobrane badanie antygenu HLA(chyba dobrze napisalam).Teraz czeka na wyniki i kazala mi serdecznie was wszystkich pozdrowic :!:
a przyznam sie ze dostalo mi sie po uszach :oops: bo mialam to zrobic wczesniej tylko ...zapomnialam.
Acha...no i jeszcze jedno..odniosla drobna kontuzje podczas ostatniej przepustki :? podczas rowerowej przejazdzki zaliczyla bliskie spotkanie 3go stopnia z podłożem.
Na szczescie noga nie polamana ale bardzo obita i obolala..teraz prawie caly czas lezy :(
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 14 maja 2006, 19:48

Zdrówka życze :) i przekazuje gorące uściski :wink:
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Awatar użytkownika
Agnesis
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agnesis » 18 maja 2006, 13:58

Hello,
no to jestem z powrotem. Na wypisie: collagenosis suspectus(podejrzenie) i oprócz tego stały zestaw: sacroilitis(zapalenie stawów biodrowo-krzyżowych), colitis chronica(przewlekłe zapalenie jelita grubego).

W wynikach
ANA słabo dodatni,
COMBI - ASMA - dodatni
OB - 53/98 - czyli wysokie ( a mam poprawę teraz! )
CRP niskie
Cholesterol - 227 - b.b. wysoki! jak na mnie
w pozostałych wynikach ogólnie w miarę przyzwoicie...

czyli jest choroba autoimmunologiczna, ale nie wiadomo dokładnie jaka.

HLA B27 i HLA B7 - ujemne. Miałam podejrzenie o zzsk z powodu mojego colitisa i sacroilitisa - ale w zzsk HLA jest dodatni, a ja mam ujemny, czyli teoretycznie nie mam choróbska!

Ostatnio przy tym moim wściekłym nasileniu w grudniu, jak zażywałam azathioprynę i encorton (30mg) - miałam ANA ujemne i OB niskie.

Czyli ogólnie rzecz biorąc diagnozy brak. Wiemy, że jestem chora na autoimmunologię, ale nie wiadomo na co konktretnie, czy choroba idzie z jelit do stawów czy odwrotnie, no i podejrzenie o kolagenozę jest. A to też znaczy, że mogę mieć i jedno i drugie równocześnie, bo te choroby lubią chodzić równocześnie.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 21 maja 2006, 15:13 przez Agnesis, łącznie zmieniany 1 raz.

IWA
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: IWA » 18 maja 2006, 18:47

Witam!
Cieszę się, że jesteś znowu na wolności :D

Mika21
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: Mika21 » 20 maja 2006, 10:36

Agnesis - jak najlepszej poprawy zdrówka Ci życzę :D
Pozdrowionka

Awatar użytkownika
Agnesis
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agnesis » 21 maja 2006, 15:12

Tak, dzięki.
Trochę mało się okazało. Tzn. wiemy, że jestem chora na jakąś wersję autoimmunologiczną. Spore prawdopodobieńswto, że to się wykluwa jakaś kolagenoza, przy czym mam jeszcze chorobę jelit, być może crohna, albo co innego... innymi słowy mam pełny zestaw :cry:

Misia

Post autor: Misia » 21 maja 2006, 17:17

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Agnesis
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agnesis » 22 maja 2006, 18:27

Dzięki Wam.
Pewnie w końcu odkryją "amerykę"....
Byłam u mojego doktora ( tego który mnie leczy od trzech lat) żeby obejrzał wypis i powiedział co o tym myśli: i mówił o tej kolagenozie, jak o czymś co jest ( pomimo że suspectus ), i że to jest jakby diagnoza wstępna, taki brak kropki nad "i" i pewnie w najbliższej przyszłości się wyjaśni co to jest ( wykluje ostatecznie?!).
Ale mam doła emocjonalnego. Dawno tak mi skrzydła nie opadły... Muszę zażywać sterydy, jednak :cry: I cykor mnie obleciał, co się z tego wykluje. Wyobraźnia mnie trochę poniosła...

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 22 maja 2006, 18:48

kolagenoza nalezy do chorob autoimmunologicznych.ale z tego co piszesz to na razie to nic nie wiadomo.wiec glowa do gory. :mrgreen: co do sterydow no ttrudno,jesli trzeba brac to trzeba.lepiej brac niz nie brac kiedy jest to potrzebne.no i nic nie musi sie wykluc ..zlego :wink: powodzenia :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Agnesis
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agnesis » 24 maja 2006, 13:07

Dzięki Wam.
Trochę mi lepiej, skoro Wam się nic nie dzieje po tak długim sterydobraniu, to ja też przeżyję (gruba), jakoś.
No i skoro, Ranka mówisz, patrząc na wyniki prawie lekarskim już okiem :wink: że nic konkretnego, strasznego nie wynika narazie, no nie będę się martwić na zapas, dzięki... :D W sumie ostateczna diagnoza nie zmieni tak wiele, jeśli chodzi o leczenie, bo pewnie i tak byłaby to sulfa, i ewentualnie sterydy, lub ( i ) immunosupresanty - tak mi się wydaje.

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 28 maja 2006, 12:12

moze nie lykam sterydow tak dlugo jak niektozy bo od kilku miesiecy zaledwie ;) ale moja pani doktor mowila ze(na poczatku) byla bardzo doza dawka bo 40 mg potem zeszlam do 15mg ale i tak zdziwila sie jak mowilam ze nie dosc ze nie tyje to jeszcze schudlam 10 kg. :D nawet mi sie to przydalo ;) . moze znajdzie sie ktos jeszcze kto schudl a moze przynajmniej nie przytyl bioroc sterydy? i zgodze sie z innymi ze nie ma co sie martwic na zapas, co prawda nie mam dlogiego doswiadczenia w chorowaniu ;) ale juz na wlasnym przypadku sie o tym przekonalam, ze takie zamartwianie sie nic nie zmieni a moze tylko pogorszyc stan zdrowka, a co ma byc to i tak bedzie a napewno bedzie dobrze :)

beateczka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: beateczka » 20 sie 2006, 18:13

Może ktoś jest w stanie mnie oświecić ile musi trwać najkrótszy pobyt w szpitalu - jest to jakaś określona liczba dni żeby się opłacało - kiedyś tego nie było :idea: :cry:

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: niunia » 20 sie 2006, 18:26

hehe w moim szpitalu przyjmuje sie ze zeby zwrócili kase za osobę będącą w szpitalu musi lezeć przynajmniej 5 dni!! ale często jest tak, że wychodzi się wcześniej, a karte wydają w dniu w którym mija 5 dni!! ja już raz tak miałam, ale zdażało się też że byłam w szpitalu tylko 3 dni i od razu miałam kartę, więc nie wiem jak to naprawdę jest.

beateczka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: beateczka » 20 sie 2006, 18:41

dzięki niunia
no cóż tak się składa, że ostatnio leżałam 15 lat temu ...więc pytam :oops:

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”