Powrót szczeliny odbytu

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
monika1985
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Kontakt:

Powrót szczeliny odbytu

Post autor: monika1985 » 13 mar 2012, 14:59

od jakiegoś czasu strasznie mnie bolał odbyt i miałam uczucie jakby wyjątkowo się pocił . Pewnie stan zapalny. W nocy obudził mnie potworny ból w okolicach odbytu. poszłam z ty do rodzinnego i oczywiście diagnoza "pewnie powrót szczeliny". dostałam posterisan s i jest ok. Jedno pytanie... Nie mam biegunek. Załatwiam się raz dziennie rano. W stolcu zawsze obecny śluz na który nie zwracam uwagi. Ciekawi mnie jednak krew w stolcu. Niby jasna sprawa szczelina więc ma prawo ale... Krwawi tylko w momencie jak zjem coś nie odpowiedniego. Np. chipsy. W ogóle nie wiem jak to się dzieje. Przecież nie połykam ich w całości tylko dokładnie gryzę . Szczelina jest w odbycie a nie w jelicie a moja perystatyka jelit jest aktualnie ok więc siłom rzeczy do odbytu trafia już dobrze strawiony stolec :neutral: a nie całe chipsy. Co o tym myslicie? Krwawienie tylko ze szczeliny czy gorzej? Troche mnie to wkurza bo dopiero wyszłam ze szpitala...

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie

Re: Powrót szczeliny odbytu

Post autor: Truskawka » 13 mar 2012, 16:37

Witaj:)
Ja tez miewam szczeline -ale u mnie krwawienie jest tylko wtedy kiedy mnie boli:)
Czipsów nie powinno sie jeśc bo są niezdrowe:) i niewskazane-ja też je lubie ale juz nie jem...
Wszyscy gryziemy pokarmy a mimo to cos nam szkodzi-w szkodliwosci czipsów nie ma znaczenia ,że ich nie łykasz:) podrazniają Ci jelita i już.
Truskawka:)

Obrazek

monika1985
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: monika1985 » 13 mar 2012, 17:36

Wszystko sie zgadza, tylko że ja miałam czyste jelita :cry: Może i jakiś tam stan zapalny był , bo śluz itp ale żadnych zmian (widocznych przy kolonoskopii). Stąd moje pytanie. Czy możliwe że czipsy podrażniają szczelinę

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie

Post autor: Truskawka » 13 mar 2012, 18:39

ja niby tez mam czyste jelita:) w kolonoskopii wyszło mikroskopowo zapalenie:)
widocznie chipsy nie służą-a czy bezposrednio na szczeline wpływaja nie wiem:)
mówi się,ze jak cos jest pikantne to przy chorobach jelit piecze dwa razy:)

mnie jak szczelina dopadnie to mimo stosowania czopków na noc posterisan i masci boli dosc długo czasem 2 tygodnie:) zanim bedzie poprawa..i wtedy staram sie jeśc żeby kupa byla miekka:)
Truskawka:)

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”