drgawki

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

drgawki

Post autor: nataliak71 » 31 paź 2011, 09:57

hejka, kurcze dawno mi nic nie było poważnego aż do wczoraj. Przed zdiagnozowaniem choroby czesto miewałam tak, ze bolał mnie bruzch, było mi mega niedobrze i dostawałam drgaweg, ale takich że cała się trzęsłam jak przy padaczce i nie mogłam nad tym zapanować, czułam, że każdy mięsień mi się kurczy. Wczoraj też to miałam. Ktoś z Was miał podobnie? Czym to może być spowodowane?
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Re: drgawki

Post autor: subzero » 31 paź 2011, 10:35

Miał.
Kiedyś nawet dostałam takich mroczków i drgawek, ze prawie zemdlałam. Ale ogolnie gdy mialam ciezka biegunke, to pozniej sie az cala trzeslam i lezalam pod kołdrą i kocem, bo tak mi zimno było i trzepało mną.
Ale nie mam pojęcia dlaczego tak sie działo/dzieje czasem.

emi306
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: mazowieckie

Post autor: emi306 » 31 paź 2011, 10:42

Też tak mam, jak siedzę na "tronie" :roll: to mi nogi aż podskakują, jak biegunka się nasila, to trzęsę się i szczękam zębami pod kołdrą. Od kogoś słyszałam, że tak właśnie bywa przy biegunkach.

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽

Post autor: subzero » 31 paź 2011, 10:50

emi306 pisze:Od kogoś słyszałam, że tak właśnie bywa przy biegunkach.
Też to słyszałam, ale to pierwsze co napisałam nie wydaje mi się już normalne. Bo to najpierw mnie zamroczyło, zrobiło mi się ciemno przed oczami, pozniej mną zaczęło trzepać, potem mi się niedobrze zrobiło a na koniec rozbolał mnie brzuch jakbym miała własnie isc na tron ;D ale ostatecznie nie poszłam.
Natomiast dreszcze same w sobie to u mnie standard przy biegunce, bez koca, kołdry i czegos cieplego do picia sie pozniej nie obejdzie.

emi306
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: mazowieckie

Post autor: emi306 » 31 paź 2011, 11:04

A brałaś może wtedy jakiś lek, może coś "nie tego" zjadłaś. Jeśli, to się powtórzy, to chyba trzeba zapytać lekarza. Nie robiło mi się ciemno przed oczami, tylko takie duże osłabienie, że trudno sobie coś do picia zrobić

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽

Post autor: subzero » 31 paź 2011, 11:08

Hmm zapamiętałam ten epizod dość dobrze, bo był taki specyficzny a zdarzył się dobre 5 lat temu więc nie pamiętam czy zjadłam coś co mogło zaszkodzić, być może. Ale leków żadnych nie brałam, to na pewno.
A drgawki same w sobie mam dalej jeśli mam biegunke z bólem brzucha.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 31 paź 2011, 11:26

pomyślcie o uzupełnianiu elektrolitów podczas sprintów - jakiś gastrolit, albo nawet zwykłe napoje izotoniczne - działa sprawdzone.
wspomne jeszcze o magnezie - warto uzupełniac ;)

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 31 paź 2011, 11:29

uf! poczułam ulgę. Nie odczuwałam abym miała lecieć na tron, ale po tym jak już się uspokoiłam i ciało przestało się trząść i nie było mi wtedy zimno to poczułam przelewanie się w jelitach a dzisiaj miałam luzny stolec i dalej mi mega niedobrze :(
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 31 paź 2011, 12:15

z tym, że ja biegunki nie miałam więc to na pewno nie było powodem tego telepania, najgorsze ze nie mozesz zapanować nad tym i całe ciało trzesie.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 31 paź 2011, 12:38

przy naszych choróbskach, bardzo łatwo o wszelakie niedobory. Żelazo, B12, kwas foliowy - to juz u mnie standardy.
Nie wiem czy to co ja odczuwam można porównywać do drgawek, ale na pewno czuje jakiś wewnętrzny niepokój, skurcze mięśni - to dla mnie sygnał, ze czas magnez pobrać sobie z parę dni - i pomaga. Choć magnezu specjalnie nie lubie brać, bo po nim mnie goni :suchy: choć i w tym, można sobie pomagać laremidem. Także stawiam na magnez ;)

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 11 lis 2011, 20:02

Ostatnio mam też jakieś wewnętrzne drgawki, jakby układ nerwowy czy coś, nie mam pojęcia co to jest - i trwa to juz około 6 dni. To co napisze za chwile nawet wydaje mi sie zbyt głupie by w ten sposób opisać wrażenia lekarzowi.
Otóż mam jakieś wewnątrz ciała "wstrząsy" niczym przejście prądu. i jest do bezpośrednio związane z ruchem oczu :O Kiedy spoglądam szybko w bok - następuje ten właśnie jakiś taki "wstrząs" - kiedy dolegliwość jest bardziej nasilona (szczególnie wieczorami) owe "porażenie prądowe" sięga rąk do końcówek dłoni.
Ogólnie cierpie ostatnio na osłabienie, niedawno walczyłem miesiąc z zajadami biorąc witaminy z grupy B.
Miema ktoś podobnie z Was ? a może ktoś ma wiedzę? myślicie, ze to jakieś niedobory ? czy to jakieś neurologiczne ? Ogólnie jakoś dziwnie mi sie zwrócić z tym do lekarza: panie doktorze, patrząc skrajnie w lewo bądz w prawo - przechodzi mnie prąd ? :lol: Ale muszę przyznać, ze zaczyna być to uciążliwe i męczące :suchy:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 12 lis 2011, 18:36

deth pisze:Miema ktoś podobnie z Was ? a może ktoś ma wiedzę? myślicie, ze to jakieś niedobory ? czy to jakieś neurologiczne ?
może nie tak,ale leczę się u neurologa,a trafiłem do niego właśnie z powodu oczu.
Co dalej to pokazały zlecone przez niego badania.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 13 lis 2011, 11:44

heh, czyli jednak coś oczy i neurologia. Póki co łykam magnez :roll: no i dość fajnie odpocząłem i jeszcze dziś odpoczne - ale dziwne dolegliwości są nadal - jak nie przejdzie, we wtorek idę do lekarzowego.

dzięki obyty

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽

Post autor: subzero » 13 lis 2011, 17:40

troche łykałam sobie magnez ostatnio i przy wczoranszych napadach bólowych faktycznie mniej trzepało i nie było tak zimno

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”