Zaostrzenie, objawy?

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Magdalena.pl
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Zaostrzenie, objawy?

Post autor: Magdalena.pl » 20 lip 2011, 19:28

Witam, jestem tu nowa, ale poczulam potrzebe napisania do kogos kto mnie zrozumie. Wszyscy sie staraja, ale prawda jest taka, ze do konca nikt nie wie jak to jest. Moje CU zdiagnozowano w kwietniu tego roku, a objawy mam conajmniej od pazdziernika 2010. Przepisano mi mnostwo witamin, Asamax500 no i raz bylo lepiej a raz gorzej. Jednak nigdy nie bylo remisji, nigdy nie bylo tak, zeby nie bylo jakiegos objawu. Bo jesli brzuch mniej bolal i biegunek nie bylo tak czesto to nie potrafilam wstac z lozka bo tak mnie stawy bolaly, na nogach mialam mnostwo czerwonych plam i guzow. Kiedy to ustalo pojawila sie wysypka na twarzy i ciele. Teraz jest juz bardzo zle. Znowu brzuch zaczyna bolec, pojawily sie biegunki, nie moge skrecic szyja, bola mnie plecy, stawy, cale bialka oczu mam czerwone i zaczynaja ropiec zawsze rano. Nie wiem co mam zrobic :( Staram sie normalnie funkcjonowac, ale nie mam sily bo to wszystko mi przypomina. Bol jest nieznosny, po chwili zawsze sie mecze... :( Czy moze ktos z was mial takie objawy i czy jest mozliwe ze tak dlugo nie wchodyzi sie w okres remisji? :( Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Magdalena.pl
Debiutant ✽

Re: Zaostrzenie, objawy?

Post autor: Magdalena.pl » 20 lip 2011, 21:03

Wyniki krwi mialam slabe, zazwyczaj przy minimum normy badz ponizej a OB mialam bardzo wysokie bo od 50 doszlo do 100 a norma jest do 10. Asamax 500 biore 3x2tab, po miesiacu brania mialam zmniejszyc dawke do 2x2tab a jesli objawy sie nasila to wrocic do tamtej. No i wrocilam i nic. Juz pare tygodni biore stala dawke 3x2. Do tego mam wiele witamin, kwas foliowy, tran...
Wiem, ze wielu z Was tak mialo dlatego napisalam... chcialam poznac czyjes doswiadczenia, jak sobie z tymi objawami co ja mam poradzil itd. Jak wiadomo zdiagnozowano u mnie CU dopiero niedawno...

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 20 lip 2011, 21:45

no skoro od kilku tygodni sam Asamax nie daje rady, to trzeba by wyciągnąć większe armaty.
Magdalena.pl pisze:chcialam poznac czyjes doswiadczenia, jak sobie z tymi objawami co ja mam poradzil itd.
objawy pozajelitowe, o których piszesz, to częsta sprawa w tych chorobach, najskuteczniej się ich pozbyć zaleczając chorobę podstawową, czyli w Twoim przypadku CU.
Poczytaj też tematy w tym dziale, a dowiesz się dużo, wiele osób przechodziło lub przechodzi to co Ty, poczytaj o powikłaniach w tym dziale.
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 lip 2011, 22:31

leczenie powinno zależeć od tego jakie części jelita są objęte choroba. Jak widać leczenia samą mesalazyną doustnie jest nieskuteczne i trzeba je zintensyfikować.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Magdalena.pl
Debiutant ✽

Post autor: Magdalena.pl » 21 lip 2011, 10:25

Hmm... czyli jesli srodki doustne nie pomagaja to czego moge sie spodziewac? Co sie wtedy bierze? Moje jelito zostalo zbadane na 60 cm, bo bol uniemozliwil dalsze badanie i cale bylo objete choroba, byc moze reszta tez.

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: dariah4 » 21 lip 2011, 13:03

Tak jak wyżej pisali, zmień lekarza bo nie wiem który daje sam Asamax na zaostrzenie. Ja teraz mam zaostrzenie i biorę sterydy i wlewki doodbytnicze, kiedyś brałam sterydy i Imuran, ostatnio też miałam też czopki, także możliwości co do leczenia trochę jest. Wszystko jednak zależy od tego, gdzie masz umiejscowione CU :)
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

Magdalena.pl
Debiutant ✽

Post autor: Magdalena.pl » 21 lip 2011, 14:12

U mnie czopki raczej nie wchodza w gre, poniewaz mam za duza czesc jelita objeta CU. Do lekarza wybieram sie juz wkrotce i zobacze co tym razem mi powie. Wtedy dal mi Asamax bo byla to pierwsza wizyta. Powiedzial, ze jesli to nie pomoze to wtedy bedziemy mysleli o czyms innym.

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 21 lip 2011, 15:21

jak całe jelito zajęte to leczenie od góry i od dołu by się przydało :neutral:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Magdalena.pl
Debiutant ✽

Post autor: Magdalena.pl » 21 lip 2011, 15:28

Do konca nie wiem czy cale, bo po zbadaniu 60 cm ze wzgledu na bolesnosc badania, badanie przerwano. I jak narazie te cale 60 cm jest zajete CU wiec nie wiadomo czy reszta tez czy nie.

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽

Post autor: dariah4 » 21 lip 2011, 23:52

Jeżeli była kolonoskopia i już od początku badania jelito było zajęte, to chyba jest zajęty też końcowy odcinek jelita. Bo kolonoskop wkładają od dołu, więc nie obejrzeli górnego odcinka jelita. :neutral: Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, bo poźno jest i może nie myślę jak trzeba. :razz: A jeżeli końcowy odcinek jest zajęty to czopki albo wlewki jak najbardziej się przydadzą.

Paul Coelho

Magdalena.pl
Debiutant ✽

Post autor: Magdalena.pl » 22 lip 2011, 10:36

Owszem tak jest, koncowy odcinek tez jest zajety, ale nie chodzi o to zeby wyleczyc tylko czesc tylko dzialac na calosc, a czopki skuteczne sa tylko np do 30, 40 cm. A co z reszta? Dlatego w moim przypadku mam tabletki. Teraz czekam na termin do lekarza i zobacze co powie.:)

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽

Post autor: dariah4 » 22 lip 2011, 10:40

Ale chodzi o to, że jak ma się zajęty też końcowy odcinek jelita to same tabletki nie wystarczą. Czopki czy wlewki są potrzebne do tabletek, bo mają dodatkowe działanie przeciwzapalne. Ja mam zajętą też końcową część jelita grubego więc mam tabletki doustnie plus wlewki doodbytnicze a niedawno miałam też czopki. Tabletki działają od góry, a czopki czy wlewki od dołu jelita. Nie wiem czy rozumiesz.

Paul Coelho

Magdalena.pl
Debiutant ✽

Post autor: Magdalena.pl » 22 lip 2011, 18:47

Teraz rozumie i dzieki za wytlumaczenie... :)

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽

Post autor: dariah4 » 23 lip 2011, 10:31

Nie ma sprawy, polecam się na przyszłość :)

Paul Coelho

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”