Przeszywający ból stopy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Przeszywający ból stopy

Post autor: joko25 » 06 kwie 2011, 01:17

Pare dni temu, podczas oglądania tv, kiedy po prostu siedziałam sobie wygodnie w fotelu, nagle poczułam straszny wręcz przeszywający ból stopy, od środka podeszwy promieniujący jakby wzdłuż kosci do góry. Po paru sekundach ból minął, ale zaraz powrócił i tak seriami trwało to jakies 10-12 minut. Myślałam ze oszaleje z bólu. Wykręcało mi normalnie nogę...Potem jeszcze ból powrócił po paru godzinach jak juz kładłam się spać. Potrwał jakies 15 sekund i zniknął. Wczoraj przez chwilkę znow go poczułam. Co to może byc? niedobór czegoś? reakcja na leki?(biore asamax, imuran, 4 lata non stop bralam steryd) czy moze kolejne powikłanie? dodam, że mam też okropne bóle stawów, osteopenie, problemy ze skórą...także mam juz ich dosc:(

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Przeszywający ból stopy

Post autor: Ala57 » 06 kwie 2011, 07:32

Dla mnie jest to jakiś skurcz i łapało mnie to kiedyś często, teraz juz mniej.Kiedy mnie to łapie chodzę na palcach i to szybciutko.Nie na czubeczkach rzecz jasna jak baletnica ale tak dotykając poduszeczek.Nie dotarłam do źródła pochodzenia bólu.Nie zdążyłam bo moje stopy zaskakują mnie coraz to nowymi problemami,ostatnio jest to okropny ból opuszków palców mam wrażenie,że skręcają mi się w kokardkę kiedy zetkną się z podlożem.Nie jest to ciągły ból przy chodzeniu ,nie zależy od obuwia.Nie wiem o co chodzi tym moim stopom?

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 06 kwie 2011, 14:11

Też obstawiałabym, że to skurcz.
Mnie czasem łapią w stopy skurcze, kiedy tak sobie siedzę i poruszam stopą i wtedy ciach, no nie jest to nic przyjemnego, wtedy na siłę prostuję i zginam stopę przy pomocy rąk no i skurcz mija. A powody tego mogą być różne: brak magnezu, potasu, brak odpowiedniej dawki ruchu lub zbyt duża dawka i pewnie jeszcze inne :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Misia

Post autor: Misia » 06 kwie 2011, 19:52

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 07 kwie 2011, 12:01

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
u mnie tak samo było,teraz, odkąd zażywam aspargin -potas +magnez- bardzo się poprawiło.
Inna sprawa to "ścinające" bóle w kostkach,do tego stopnia,ze po prostu się można przewrócić,na to niestety już nie mam sposobu.
Przy szukaniu przyczyn bólu stóp,okazało się że mam piękne ostrogi pod stopami,
na to juz niema mocnych,prócz rehabilitacyjnych zabiegów,które działają przez jakiś czas.
Warto wiec zrobic sobie zdjecia stóp.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Misia

Post autor: Misia » 07 kwie 2011, 12:57

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 09 kwie 2011, 02:56

Skurcze... Tak :tak: Jak ja to znam... :neutral:
Magnez łykam, a skurcz mi nie znika... ;/
Ale nie o to, nie o to... :razz:

Wysokie obcasy, siedzący tryb życia, żylne problemy też się dołączą.... Ech... ;/
Czasem nawet jak się coś "przestawi" w nodze, jakaś niedogodna pozycja (choć nam wydawałoby się baaaardzo wygodnie) :wink:

Mam taki patent:
- wstaję z wielkim bólem,
- podchodzę do ściany, staję do niej na wprost,
- bolącą nogę do tyłu, ciężar przenosimy na lekko zgiętą nogę przed nami,
- naciągamy kończynę za nami. :roll:

Mi pomaga, więc się dzielę :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”