Proszę pomóżcie mi.... ;(

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: śląskie
Kontakt:

Proszę pomóżcie mi.... ;(

Post autor: Alexandra_ » 24 mar 2008, 00:57

:cry:
W lutym ktoś bardzo bliski mi umarł,miałam dużo problemów i ani się obejrzałam a strasznie bolał mnie brzuch (skurcze) pojawiła się u mnie krwisto-śluzowo biegunka no i te bolesne skurcze (o dziwo męczyła mnie tylko i wyłącznie wieczorami) przez trzy dni.
Lekarz zafundował mi nieprzyjemne badanie (nie wiem jak się one nazywa) i stwierdził że nie ma wycieku krwi z odbytu,ani guzków. Stwierdził zapalenie jeilta grubego. Przepisał leki i przeszło.
Teraz po tej chorobie pierwszy raz w życiu boli mnieżołądek (ostry ból,jakby ktoś nóż wybijał)....heh też wieczorami.Czasem boli mnie na dole po prawej stronie brzucha (przy dotyku bół się wzmacnia). Załatwiam sie raz,dwa razy dziennie. Kał ma postać kulek. Aaa... i czuję jak się przelewa w moim brzuchu (od trzech dni). Schudnąć nie schudłam.
Kurde,niektórzy mi mówią że jestem przewrażliwona.....
Może jestem..... doradzcie mi.... może jakieś badania,albo ktoś z boryka sie z podobnymi problemami. Czekam na odp. i z góry dziękuję za zainteresowanie

Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Re: Proszę pomóżcie mi.... ;(

Post autor: Alexandra_ » 24 mar 2008, 01:15

było to badanie "palcem"?
Hey, mister. This here is the stairway to heaven. You know that, don't cha?

Deniro_RS

Post autor: Deniro_RS » 24 mar 2008, 07:58

Dokładnie palcem to sobie mozna pogrzebać a nie zbadać i zdiagnozować :neutral: Koniecznie na pełną diagnostykę do dobrego znachora :roll:

Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Alexandra_ » 24 mar 2008, 09:05

ale nikt nie wie czym to jest spowodowane? lub może jakieś przypuszczenia? czy choroby jelit rozwiają się szybko czy wolno?

aha i lekarz stwierdził że to zapalenie było pogrypowe i jednym z czynników mogło być przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

-Ania- edit:
nie piszemy postu pod postem. W celu dodania jakiś słów do postu swego klikamy na "edytuj" w prawym górnym rogu swego postu.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2008, 10:49 przez Alexandra_, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD

Post autor: -Ania- » 24 mar 2008, 10:51

to dziwne, zeby po badaniu "per rectum" lekarz zdiagnozował zapalenie jelita. No ale moze to był bardzo wprawny lekarz.

Jak poprzednicy sugeruje udac sie do Poradni Gastroenterologicznej w celu zbadania się, pewnie konieczne będą: kolonoskopia i gastroskopia.

p.s. Sama mieszkam na śląsku, ale nie lecze sie w tutejszych szpitalach, klinikach, bo - ujmując to jednym zdaniem - wiecej mi zaszkodzili niz pomogli.

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Alexandra_ » 24 mar 2008, 11:15

a czy to może być wrzodziejące zapalenie jalita grubego?
Boję się strasznie,bo cała rodzina mnie straszy. Mówią że jak raz miałam krwawą biegunkę to napewno ona będzie wracać. Nie znam się na chorobach układu pokarmowego,bo pierwszy raz w życiu mam z tej strony dolegliwości.

Nigdy sie nie bałam żadnych badań, bo wychodziłam z założenia,że lepiej pocierpieć parę minut,ale wiedzieć co to jest i leczyć. Tylko teraz... krew mi się w żyłach mrozi... już mi zdążyli opowiedzieć o tych badaniach (a wg. ich opowiadania to te badania powinny się znajdować w piatej części Piły)
Odchodze od zmyslów,a im bardziej sie denerwuję tym bardziej mnie boli ten przeklęty brzuch.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Post autor: -Ania- » 24 mar 2008, 11:21

spokojnie :) Twoja rodzina to pewnie nie klan lekarzy.
Uzbrój sie w cierpliwosc i siłe do walki.
Te badania nie są tak straszne by się nadawały do "Piły", a jesli uda Ci sie
wykonac je w znieczuleniu to w sumie nic nie pamietasz. Na żywca tez sie da przezyc - mialam juz bez znieczulenia z 7 kolonoskopii, z 4 gastroskopie i zyje :)
najgorsze chyba jest czyszczenie organizmu, no ale dzien później wiesz, co Ci jest, a co nie.

Objawy mogą wskazywac przerózne choroby, dolegliwości, wiec nie mnie gdybac czy tu moze byc cdu, cd, ibs czy zwykla grypa jelitowa.

ania

p.s.
a na ból brzucha mozesz zazywac dostepne leki bez recepty - chocby no-spe, albo cos z paracetamolem, lub wypic herbatke ziołową - jednak to sugeruje Ci bardzo rozwaznie, bo nie wiadomo co Ci jest. A mi sie wydaje, ze brzuch Cie boli z nerwów.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasieek99 » 24 mar 2008, 11:48

m bardziej sie denerwuję tym bardziej mnie boli ten przeklęty brzuch.
dokladnie. sama sie napedzasz. ja mialam to samo, nie wiedzialam bardzo długi czas co mi jest, a tez mnie straszyli cu i cd. bo brzuch mnie bolal dosłownie rok dzien w dzien. do tego przelewanie, biegunka itp. tak jak pisza poprzednicy dobry gastrolog i przede wszystkim kolonoskopia. zawsze wszystkie badania mialam dobre, ale kolonoskopia byla najwazniejsza, bo wykluczyla cu/cd i inne powazne schorzenia. zdiagnozowali mnie jako ibs i przy diecie i lekach jest ok. brzuch mnie czasem pobolewa, ale tu stres ma swoj udzial duzy. wiec spokojnie. dopoki nie zobaczysz na badaniu nazwy choroby - jestes zdrowa ! pamietaj. nastawienie psychiczne jest bardzo wazne.
a co do badan. to nie na Pile 5 sie srednio nadaja :lol: tak jak pisala Ania wyzej samo przeczyszczenie przed jest gorsze niz badanie. mnie nic a nic nie bolało tylko popros lekarza o znieczulenie to wowczas przespisz wszystko co sie dizalo bedzie.
trzymaj sie i pamietaj no stres :wink:
"Życie dając jednocześnie też odbiera każdemu..."

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 24 mar 2008, 13:19

adamm pisze:Aha, czyli "per rectum". Nie wiem w takim razie na jakiej podstawie po takim badaniu lekarz stwierdzil zapalenie jelita...
Hm ja tez to przechodzilam...U mnie tez stwierdzil zapalenie grubego jelita ale mial caly palec we krwi ale popieram lekarze palcem sie moga w glowe popukac !!

Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Alexandra_ » 24 mar 2008, 13:28

Nie pamiętam jakie to dokładnie to były leki: wiem ze miałam parę tych opakowań,na jednych pisało że powtrzymują rozwój bakterii gnilnych w jelitach,ale naprawdę nie pamiętam nazwy,no i no-spa,wapń w kapsułkach,a reszta leków była na zapalenie oskrzeli,bo w tym samym czasie jeszcze to świństwo mnie złapało.

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 25 mar 2008, 11:15

Natychmiast załatwiać wizytę :!: - poprzednicy mają rację tylko dokładne badania dadzą pełny obraz. Teraz się nie denerwować, stres "napędza " skurcze jelit i czujesz się coraz gorzej. Po badaniach będziesz wiedziała co Cię dopadło, i jak to leczyć. Sugeruję wizytę u gastroenterologa, działa bardziej kompleksowo. Uszy do góry, nie pozwól by choroba Cię dogniotła, z tymi chorobami o których tu mówimy da się żyć :wink: .
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Alexandra_ » 25 mar 2008, 22:40

Ja was podziwiam że potraficie walczyć i żyć ze swoją chorobą,ale ja bym nie potrafiła,nie umiałabym... wy gdy musicie klęknąć to wstajcie i idziecie dalej,a ja? ja bym się położyła krzyżem i czekała (Bóg wie na co). Dla mnie taka choroba byłaby wyrokiem....

Czy mam iść najpierw do lekarza rodzinnego po skierownie? czy lepiej prywatnie?

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”