Strona 1 z 10

Ropień

: 15 wrz 2006, 20:45
autor: edi
Dopiero parę dni temu pisałem że mój bąbel od dłuższego czasu ma spokój z ropniem okołoodbytniczym a dziś prawdopodobnie zaczyna się zbierać ponownie.Mam pytanko czy ktoś z was walczył z taką dolegliwością i wjaki sposób się jej pozbył <jeżeli mu się udało>.Chodzi mi o to że w poniedziałek jedziemy do szpitala i pewnie po kons€ltacji postanowią nas zostawić w szpitalu i chciał bym wiedzieć jaką alternatywę leczenia przedyskutować z lekarzami :smutny:

Re: Ropień

: 15 wrz 2006, 20:50
autor: Misia
treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Re: Ropień

: 15 wrz 2006, 22:47
autor: Mamcia
Zasmucasz mnie, bo już wyglądało, że z Maleństwem lepiej, a tu znowu coś nie tak. trzymajcie się. Wiem, że w CZD zrobią wszystko, co mogą. Niestety nie ma idealnego środka, ale trzeba miec nadzieję, że będzie dobrze.
Pozdrawim serdecznie. Wszyscy jesteśmy Wami.
mamcia

Re: Ropień

: 16 wrz 2006, 10:31
autor: Ania16
ja tam nie chwale CZD przez ropni8a do ktorego oni ni8e chcieli sie przyznac, wszystko sie popsulo, bo przed ropniem wszystko bylo ok...nie ufalabym tak CZD nie jestem zadowolona z tego szpila... po pierwsze maja stare metody operacyjne (tak mi powieedzial moj lekarz z AM w gdansku) no a po drugie powiedzieli, ze ropien jest, a byl.. bo na usg wychodzil..wiec nie wierzcie zawsze lekarzom tam..

Re: Ropień

: 19 wrz 2006, 10:18
autor: edi
Dziękuję Misi i Zenobiusowi za rady.mY Tak jak myślałem zostaliśmy w szpitalu ropięń został przebity i czekamy na wyniki posiewu prawdopodobnie nie zdążyła się zrobić przetoka ale to dopiero wyjdzie po badanich.Znowu zaczęto rozpatrywać ponowne podanie infliximabu.Jeżeli chodzi o doświadczenia w CZD ja jestem zadowolony ze sposobu leczenia i podejścia lekarzy.

Re: Ropień

: 20 wrz 2006, 07:17
autor: Raysha
edi pisze:Jeżeli chodzi o doświadczenia w CZD ja jestem zadowolony ze sposobu leczenia i podejścia lekarzy.
Ja też bo dzieki nim jestem w remisji :razz:

Re: Ropień

: 21 wrz 2006, 20:03
autor: edi
Dobre wieści pojawienie ropnia nie było chyba odpowiedzią na zaostrzenie choroby gdyż z posiewu wyhodowała się już jedna bakteria i zaczyna hodować się druga ale czy napewno tak jest okaże się we wtorek gdyż obejżą jelitka od środka i sprawdzą czy są zmiany zapalne i wogóle co zmieniło się w wyglądzie od ostatniego badania :roll:

Re: Ropień

: 22 wrz 2006, 07:02
autor: Raysha
trzymam kciuki,będzie dobrze-jest nadzieja,bo są juz pierwsze oznaki :mrgreen:

Re: Ropień

: 26 wrz 2006, 20:50
autor: edi
Dziś po badaniu stwierdzono że ropień był wynikiem zakażenia baktoriologicznego, bo w środku oprócz lekkich nadżerek wszystko jest ok.Super i walczymy dalej nie dając się chorobie. :wink:

Re: Ropień

: 27 wrz 2006, 08:08
autor: Moli
To dobra wiadomość. Bardzo się cieszę że to nie powrót crohna. Trzymajcie się dzielnie dalej i walczcie, walczcie. Pozdrawiam serdecznie i uściski dla malutkiej.

Re: Ropień

: 23 paź 2006, 22:54
autor: edi
U nas znowu robi się ten cholerny ropień :smutny: lekarze stracili koncepcję co dalej.Na razie przepisali nam znów antybiotyk (to już 3 w ciągu miesiąca)

Re: Ropień

: 24 paź 2006, 20:48
autor: Jolcia
mam ropień , przetokę, torbiel, gronkowca etc. czy to oznacza że czekają mnie antybiotyki i długi pobyt w szpitalu?? ide do Ligoty 2 listopada - zaczynam się bać; chyba w ogóle nie wiem czym jest ten Crohn i co mnie jeszcze czeka :(

Re: Ropień

: 25 paź 2006, 15:02
autor: Kitty
mam ropień , przetokę, torbiel, gronkowca etc. czy to oznacza że czekają mnie antybiotyki i długi pobyt w szpitalu??

Jolciu moj gronkowiec wlasnie powrocil:( biore antybiotyki. Najpierw zrobilam posiew z ropnia i antybiogram wykazal duze mozliwosci w doborze antybiotyku:)
Ehh... ta przetoka.. tez mi nie daje spokoju:( ale w grudniu bede miala wycieta:)
pozdrowka i trzymaj sie :roll:

Re: Ropień

: 25 paź 2006, 17:49
autor: ranka
i tak wlasnie sie powinno robic...posiewy !! :mrgreen:

Re: Ropień

: 24 wrz 2007, 21:11
autor: Mamcia
Powinni pobrać wymaz na posiew i antybiogram. To może być, ale nie musi byc związane z NZJ. Pogadamy w Zakorzowie