Alternatywa dla okularów

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Alternatywa dla okularów

Post autor: Alis » 01 lip 2011, 14:12

Mam taki problem :smutny: :smutny: :smutny: otóż mam wadę wzroku: oko prawe -0,5, a oko lewe-1,2 no i muszę niestyty nosić okulary. Jest to dla mnie straszny problem, gdyż w okularach źle się czuję, a wyglądam fatalnie. Poprostu do mojej twarzy nie pasują okulary i nie jest to kwestia oprawek bo mam 3 pary. Próbowałam nociś szkła kontaktowe (gdyz zalecił mi je lekarz w celach leczniczych, ponieważ od zapalenia jelita miałam przewlekłe zapalenia spojówek) niestety moje oczy nie tolerują soczewek, przez miesiąc oczy mnie po nich bolały, a mam bardzo wrażliwe oczy od tych ciągłych zapaleń. Nie wiem co mam zrobić, może ktoś mi coś poradz....
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Re: Alternatywa dla okularów

Post autor: Gottii » 01 lip 2011, 14:39

hmm laserowa korekcja wzroku ?
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Gottii » 01 lip 2011, 14:46

Egzistenz pisze:Może się nie udać
nie znam takiego przypadku, a koszt ok 2500 jedno oko

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 01 lip 2011, 15:02

Alis pisze:oko prawe -0,5, a oko lewe-1,2
masz dużą różnicę wady między oczami :neutral:
Zenobius pisze:Alis - znajdz sobie oprawki, ktore beda pasowac :-)
Da sie, uwierz :-)
popieram, ja też bardzo długo myślałam tak, jak Ty Alis, że w każdych oprawkach wyglądam beznadziejnie i chodziłam ślepa po ulicy :wink: ale w końcu znalazłam, niektórzy nawet mówią, że lepiej wyglądam w tych okularach niż bez :razz:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Gottii » 01 lip 2011, 15:08

Egzistenz pisze:Gottii, ile znasz osób po takim zabiegu
osobiście ok 15 - 20:) poza tym operacji nieudanych jest 0,5% w ogólnej liczbie wykonywanych na świecie, a w tri city jest jeden ośrodek który ma 100% skuteczność.

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 01 lip 2011, 15:12

Egzi, Ty to masz dopiero różnicę :zdziwko:
hmm, nie wiem skąd mi się wzięło przekonanie, że -0,5 dioptrii to tak najczęściej maksymalna różnica :wstyd: dzięki za wyprostowanie :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

Awatar użytkownika
LaStella81
Początkujący ✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: LaStella81 » 01 lip 2011, 16:56

Na dzień dzisiejszy mam w obu oczach wysoką krótkowzroczność :smutny:
Wada wzroku wynosi -12,0
Tak, tak to nie pomyłka -słownie: minus dwanaście

Na codzień radzę sobie jeszcze soczewkami, a okularów wogóle nie lubię dlatego po znanym mi terenie np. po mieszkaniu chodze nawet bez soczewek.
Ból fizyczny ma w sobie to że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija.
Ból psychiczny ma w sobie to że zabija nas codziennie od nowa-my jednak ciągle żyjemy.

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 01 lip 2011, 17:01

no to macie dziewczyny masakrę ;/
moja wada to przy Waszej pikuś, PO -0,75 LO - 1,25 (właśnie te pół dioptrii :wink: )
Alis pisze:Próbowałam nociś szkła kontaktowe
a może takie jednodniowe by się u Ciebie sprawdziły?

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 01 lip 2011, 20:22

Ehh próbowałam nosić szkła i tak jak napisałam to nie dla mnie, moje oczy przez zapalenia są strasznie wrażliwe i szkła odpadają, a poza tym są drogie, ale gdybym je mogła nosić to nosiłabym. Jeżeli chodzi o oprawki to pisałam, że ma 3 pary a przymierzyłam miliony, poprostu do mojej twarzy nie pasują okulary a ja się czuję w nich fatalnie...:(((((Zdecydowałbym się na laserową korekcję, mało tego marzę o tym, ale lekarz-okulista powiedział że narazie nie mogę przez jelito bo remisja musi trochę potrwać.

[ Dodano: 01-07-2011 ]
Gotti jaki to ośrodek??

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 lip 2011, 20:44

Laserowa korekcja wady -0,5 to paranoja, bo to żadna wada. - 1 też się do tego nie nadaje.
Co do okularów to nie mogłam nosić przeciwsłonecznych, bo kręciło mi se w głowie. A teraz bez cyngli ani rusz. Noszę na szyi i zakładam wtedy kiedy muszę. Twierdzę, że nie ma twarzy do której nie można dobrać okularów. Czasami trzeba poszukać w lamusie.
Co do różnicy to jest to mały pikuś. Mój świekr miał w jednym -3 a w drugim +2. Natomiast jeśli chodzi o szkła to są ograniczenia w rozpiętości soczewek.
Odnoszę również wrażenie, że masz obniżony próg tolerancji na wiele rzeczy. Nie jest to zarzut, bo np. ja nie toleruje ani niskich, ani wysokich temperatur.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Gottii » 01 lip 2011, 21:09

Mamcia pisze:Laserowa korekcja wady -0,5 to paranoja, bo to żadna wada. - 1 też się do tego nie nadaje.
niektórzy ludzie zrobią wszystko by nie nosić okularków, nawet przy tak małych wadach :)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 01 lip 2011, 21:46

Mamcia pisze:Laserowa korekcja wady -0,5 to paranoja, bo to żadna wada. - 1 też się do tego nie nadaje.
Co do okularów to nie mogłam nosić przeciwsłonecznych, bo kręciło mi se w głowie. A teraz bez cyngli ani rusz. Noszę na szyi i zakładam wtedy kiedy muszę. Twierdzę, że nie ma twarzy do której nie można dobrać okularów. Czasami trzeba poszukać w lamusie.
Co do różnicy to jest to mały pikuś. Mój świekr miał w jednym -3 a w drugim +2. Natomiast jeśli chodzi o szkła to są ograniczenia w rozpiętości soczewek.
Odnoszę również wrażenie, że masz obniżony próg tolerancji na wiele rzeczy. Nie jest to zarzut, bo np. ja nie toleruje ani niskich, ani wysokich temperatur.
No i co że jest to mała wada, skoro bez okularów nic nie widze i oczy są zmęcozne, więc musze je nosić, skoro okulsita zalecił, przecież sobie tego nie wymyśliłam...
"Obnizony próg tolerancji" nie wiem co masz na myśli?? Poprostu nie cierpię okularów, zle się w nich czuję i zle wyglądam. To tak jak z ciuchami, noszę te w których czuję się wygodnie i komfortowo.

[ Dodano: 01-07-2011 ]
Gotti to co to za ośrodek? Tak na przyszłośc isę pytam.

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Gottii » 01 lip 2011, 21:55

ja nie wiem czy tu reklamować można, jeszcze mi się oberwie :)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 14 gru 2011, 21:28

Byłam u okulisty i powiedział że moja rogówka się zagoiła, ale niestety moja wada wzroku się pogłębiła i mam na prawe oko -1,0 a na lewe 1,70 . Okulista powiedział, że jak nie chcę to nie muszę nosić okularów bo to i tak nie ma wpływu na wadę. A tak na przyszłość ta korekcja laserowa to czy ktoś wie, czy to że moje rogówki chorowały od jelita to jest przeciwskazanie??

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: ewkunia » 17 gru 2011, 16:46

Słuchaj, a może pokombinuj z soczewkami? Idź do dobrego zakładu, który zamawia soczewki próbne (znam taki, mogę Ci polecić na privie) . Sama do niedawna miałam problem z dobraniem szkieł,a teraz śmigam jak głupia:D Oczętami świecę jak nigdy ;p
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Zablokowany

Wróć do „Inne”