Strona 1 z 1

Przesunięcie miesiączki

: 16 lis 2015, 22:04
autor: Mala_Mi
Mam taki problem. Jestem dzisiaj w 12 dniu cyklu (cykl mój ma około 26-27 dni), a na początku grudnia wyjeżdżam na wakacje, zatem miesiączka wypada idealnie :/ Chciałam coś z tym zrobić, ale na tabletki antykoncepcyjne już jest za późno (powinnam je wziąć w 1 dniu cyklu by zadziałały). Byłam u lekarki i poradziła brać rutinoscorbin, witaminę K i wapno, plus zapisała ergotaminę (do zażycia w 1, 2 i 3 dzień miesiączki aby była bardzo krótka). Z kolei inna lekarka poleca mi Cyclonamine. Na moje wątpliwości odnośnie zażywania tego u osób z CU i wyłonioną stomią, kazała się kontaktować z lekarzem gastroenterologiem, ale wizytę mam umówioną dopiero po wakacjach. Dlatego moje pytanie: co robić? czy ktoś stosował któryś z tych dwóch leków? czy one nie podrażnią mi jelita cienkiego? nie spowodują biegunki? Z góry dziękuję za informacje

Re: Przesunięcie miesiączki

: 17 lis 2015, 11:26
autor: -Ania-
Niedawno też musiałam przesunąć sobie okres i wystarczyło zadzwonić do lekarza gastro czy zgadza się na taki lek. Jeżeli nie masz telefonu to może podejdź tam do poradni i zapytaj.

Ania

Re: Przesunięcie miesiączki

: 17 lis 2015, 14:42
autor: teresa256
u mnie to wyglądało tak że mi dr przyspieszyła brałam ok 5 dni pigułki szybciej się zaczął i szybciej skończył

Re: Przesunięcie miesiączki

: 17 lis 2015, 17:40
autor: Mala_Mi
Aniu, a czym przesuwałaś miesiączkę?
Teresa, u mnie właśnie lekarz stwierdziła, że może to nie zadziałać :/

Re: Przesunięcie miesiączki

: 17 lis 2015, 20:56
autor: Mamcia
Tu wybrałabym chyba Cyclonaminę. Ma mniej przeciwwskazań i mniej działań niepożądanych. Żaden z tych sposobów może nie przesunąć terminu menstruacji, tylko zmniejszyć krwawienie.

Re: Przesunięcie miesiączki

: 10 gru 2015, 20:10
autor: eliszka
A propos przesuwanie miesiączki..czy podczas stosowania plastrów Evra jest możliwość przyspieszenia miesiączki? Chodzi mi o przyspieszenie krwawienia o kilka dni. Chodzę do ginekologa na wizyty prywatne i nigdy nie było problemu z zapisem na konkretny termin..a tu moja lekarka zrobiła sobie wakacje przez cały grudzień i pierwszy wolny termin dopiero 5-go stycznia. Już przykleiłam pierwszy plaster i krwawienie będzie jeszcze trwać, podczas umówionej wizyty. A pytanie brzmi, czy mogę ostatni plaster odkleić 2 lub 3 dni szybciej, tak żeby miesiączka zaczęła się i skończyła szybciej? Wiem, że można przedłużyć cykl i mogłabym przykleić czwarty plaster, żeby opóźnić miesiączkę. Ale czy można przyspieszać krwawienie i nadal być zabezpieczoną w taki sposób, jak przedstawiłam? Będę wdzięczna za podpowiedź.

Re: Przesunięcie miesiączki

: 11 gru 2015, 13:03
autor: -Ania-
Nie pamiętam nazwy leku.

Re: Przesunięcie miesiączki

: 02 sty 2016, 21:59
autor: ranka
eliszka pisze:A propos przesuwanie miesiączki..czy podczas stosowania plastrów Evra jest możliwość przyspieszenia miesiączki? Chodzi mi o przyspieszenie krwawienia o kilka dni. Chodzę do ginekologa na wizyty prywatne i nigdy nie było problemu z zapisem na konkretny termin..a tu moja lekarka zrobiła sobie wakacje przez cały grudzień i pierwszy wolny termin dopiero 5-go stycznia. Już przykleiłam pierwszy plaster i krwawienie będzie jeszcze trwać, podczas umówionej wizyty. A pytanie brzmi, czy mogę ostatni plaster odkleić 2 lub 3 dni szybciej, tak żeby miesiączka zaczęła się i skończyła szybciej? Wiem, że można przedłużyć cykl i mogłabym przykleić czwarty plaster, żeby opóźnić miesiączkę. Ale czy można przyspieszać krwawienie i nadal być zabezpieczoną w taki sposób, jak przedstawiłam? Będę wdzięczna za podpowiedź.
mozesz ale pamietaj ze skutecznosci antykoncepcyjnej nie bedzie. zaczynaja nasteony cykl bedziesz musiala sie na poczatku dodatkowo zabezpieczyc

Re: Przesunięcie miesiączki

: 02 sty 2016, 22:05
autor: ranka
Mamcia pisze:Tu wybrałabym chyba Cyclonaminę. Ma mniej przeciwwskazań i mniej działań niepożądanych. Żaden z tych sposobów może nie przesunąć terminu menstruacji, tylko zmniejszyć krwawienie.
lepszy jest Exacyl.

co do przesuwania miesiaczki - mozna dac pare dni przed spodziewana miesiaczka Primolut Nor.
jesli nie to antykoncepcje ale to trzeba zaczac przed spodziewana owulacja na pewno.poprawiłam cytowanie,
kalka_96