kobiece sprawy

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Re: kobiece sprawy

Post autor: goniusia » 28 cze 2007, 18:35

Aniijjaa dzięki za odpowiedż.Właśnie taka odpowiedż mnie satysfakcjonuje :!: :!:

Awatar użytkownika
Terry
Debiutant ✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Terry » 29 wrz 2007, 16:19

hej!
czytam temat i chyba moge tez cos dorzucic od siebie. Ja problemy kobiece mam od kiedy zaczelam miesiaczkowac a nie bylam jeszcze chora na CU. W wieku 22 lat stwierdzono u mnie torbielowatosc obu jajnikow (PCO). Leczylam sie hormonalnie ze skutkiem tylko takim, ze mialam w koncu miesiaczki, bo wczesniej zdarzalo sie to bardzo rzadko (co pol roku lub co kilka m-cy). W wieku 27 lat zachorowalam na CU. Torbiele byly wciaz moimi "przyjaciolmi", nie moglam zajsc w ciaze, nie mialam owulacji. Ze wzgledu na chorobe nie bralam lekow antykoncepcyjnych, ktore mialy regulowac cykl, ale bralam takie na wywolanie owulacji. Nic nie pomoglo! CU mi sie nasililo tak ze wpadlam w silna anemie i... zaszlam w ciaze! Teraz jestem mama. Nadal mam PCO, a CU ucichlo, czuje sie zdrowa. Biore leki antykoncepcyjne (minulet), niewiem czy robie dobrze, ale moj lekarz wie o CU. Ciekawa jestem czy tabsy nie podrazniaja jelit i czy choroba sie czasem nie wroci...? Zabiegu na PCO nie bede miala bo torbielki sa male, poki biore tabsy. Przyznam sie ze nawet bralam antybiotyk jak mialam angine, ale moja gastroenterolog kiedys mi powiedziala, ze antybiotyk powinnam brac jesli moj lekarz uzna to za konieczne. Bralam i nic mi nadal nie jest :roll:
Pozdrawiam!
Terry

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 29 wrz 2007, 16:27

Zabiegi na PCOS stossuje sie glownie wowczas kiedy farmakologia w dazeniu do ciazy nie pomaga.Jesli ty nie chcesz meic na razie dziecka to zabieg potzrebny nie jest.
Zreszta czas starania sie naturalnego po takim zabiegu jest tez ograniczony bo ok. pol roku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Terry
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Terry » 06 paź 2007, 09:01

ranka pisze:Zabiegi na PCOS stossuje sie glownie wowczas kiedy farmakologia w dazeniu do ciazy nie pomaga.Jesli ty nie chcesz meic na razie dziecka to zabieg potzrebny nie jest.
Zreszta czas starania sie naturalnego po takim zabiegu jest tez ograniczony bo ok. pol roku.
Wybacz ze tak napisze ale jesli pisalas to w odpowiedzi na mojego posta to...hmmm nie czytalas go. Ja napisalam ze zaszlam w ciaze i mam juz dziecko! A zabiegu nie mialam. Fakt ze dlugo sie leczylam i nic nie skutkowalo i moj gin chcial mnie poddac laparoskopowemu udraznianiu jajnikow. Do udrazniania nie doszlo wlasnie ze wzgledu na to ze jakims cudem jednak zaszlam w ciaze. Dziekuje jednak za odp, byc moze komus innemu sie przyda :roll:

Jednak jesli to byla odp na post kogos innego to baaardzo przepraszam. :wink: :roll:
Pozdrawiam!
Terry

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 06 paź 2007, 11:51

to tak ogolnie bylo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Terry
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Terry » 06 paź 2007, 11:52

to ok :mrgreen:
Pozdrawiam!
Terry

Awatar użytkownika
OLINA
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: OLINA » 25 paź 2007, 19:04

bebaw pisze:Mnie też się robią te cholerne torbiele, ale się same wchłaniają. Czasami muszę brać na to Duphaston.A podczas okresu bóle jelit są po prostu okropne, szczególnie obok jajnika, tak że właściwie nie wiadomo, czy to jajnik, czy jelito.
A ja myślałam , ze jestem inna.... :P Kiedy mam miesiączkę, to pierwszego dnia zwijam się z bólu. I też nie wiem co mnie boli. Z łóżka nie mogę wstać bo od razu na wymioty mi się zbiera. takich objawów miesiączkowania nie miałam przed moja choroba. Ciekawe czy to ma jakiś związek... Może tabletki robią swoje... Jak sądzicie drogie Panie?
Do CU- To już koniec bejbe, skończyło się love story, jestem już zmęczona, wracam dziś do zdrowia...

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 25 paź 2007, 19:24

hm a mi wszystko minelo jak reka odjal i praktycznir moglabym nie wiedziec ze mam okres.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jolcia
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Jolcia » 26 paź 2007, 18:58

OLINA pisze: Może tabletki robią swoje...
Tabletki napewno robią swoje .....

Ja jak biorę tabletki lub zastrzyki to przynajmniej mam okres a jesli ich niezażywam no to cóz..... dwa dni góra i .... z głowy

Jakby na to nie spojrzeć to i tak i tak niedobrze .....

Dobrze jest jednak gdy ginekolog choć trochę wie co to CD lub CU wtedy lepiej dobiera tabletki - pisze z własnego przykładu.
Każdy może być szczęśliwy, tylko od niego to zależy

Joanna23
Doświadczony ❃
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 15 sie 2008, 12:44

Ja często przy tej chorobie mam problemy z zapleniem przydatków, ale to nie wszystko od jakiś 2 miesięcy okazało się że mam problemy z krwią. Bo źle przepływa i robią się skrzepy, mam na dodatek pajączki. Które zrobiły mi się od siedzenia na dupie bo miałam odpoczywać tak lekarz mówił. I prosze bardzo teraz mam nagle nie odpoczywać tylko spacerować z bólem nóg! katastrofa :(
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 15 sie 2008, 21:13

A jakie leki bierzesz?

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 16 sie 2008, 10:00

No Ja biorę dwa razy ASAMAX tabletki. Teraz dodatkowo biorę PHLEBODIA jedna na dzień i POLOCARD jedna na dzień.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 17 sie 2008, 00:30

Joanna23, mam nadzieje ze na zapalenie przydatkow bierzesz antybiotyki?
Obrazek

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 17 sie 2008, 10:03

Tak biorę za każdym razem jak mi te świnstwo zaś atakuje.

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 28 sie 2008, 21:36

Od kilku lat chodzę do tego samgo ginekologa-prywatnie.
Cytologię które miałam przez niegio robione miała I gr. Ostatnio dostałam zaproszenie z NFZ i poszłam do przychodni-po miesiącu czekania na wyniki okazalo się że mam gr. II.
Nie wiem co mam o tym myśleć?!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”