Strona 1 z 1

Studiowanie po 40tce?

: 07 lip 2014, 19:36
autor: kazik
Witajcie. Po pierwsze - to nie będą moje pierwsze studia, ale wynikła taka sytuacja że muszę coś pozmieniać w życiu (branże) no i zastanawiam się teraz na co. W sumie najbardziej boje się w tym całym studiowaniu, że sobie nie poradzę, bo jednak ciezko widzę np. przygotowania do egzaminów, wkuwanie. Wiem, że studia to studia i taryfy ulgowej nie ma. Oczywiście w moim przypadku chodziłoby o podyplomowe (bo mam już dyplom, zresztą nie widzę siebie od poniedziałku do piątku na uczelni). A co do samych kierunków to albo rachunkowość albo coś takiego http://www.wsb.pl/opole/studenci/studia ... raficznych
Chodzi mi o coś z perspektywą i ewentualną szansą na ponowne zatrudnienie, ale w moim wieku pewnie i tak będzie ciężko. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Re: Studiowanie po 40tce?

: 07 lip 2014, 20:35
autor: kalka_96
Doswiadczenia nie mam. Ale znam pare osob, ktore zaczely studia po 40, tez podyplomowe. Te osoby w prawdzie nie maja chorych wnetrznosci, ale daja rade. Mysle, ze warto. Jak nie sprobojesz to sie nie dowiedz

Re: Studiowanie po 40tce?

: 07 lip 2014, 20:47
autor: obyty.z.cu
kazik pisze:Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
w chorowaniu ? tak.
Im dłużej chorujesz,tym bardziej się zamykasz.Praca pozwala wyjść z tego zaklętego kręgu,ale musi być odpowiednia dla.... choroby.
Nie stresować,pozwalać na "luźny" czas pracy,no i miejsce pracy.Praca przy kompie,nie koniecznie w biurze to byłoby ciekawe.Realizować się i zachować kontakt " ze światem".'
Żartując,to najlepiej byłoby pisać ..książki,poradniki :grin:
Ja po wielu latach chorowania musiałem przejść na rentę,niestety w porę nie przekwalifikowałem się z budowlańca i szefa,pozostało tylko realizować się w pracy domowej...no i polubiłem gotować .

:grin:

Re: Studiowanie po 40tce?

: 07 lip 2014, 21:08
autor: Miska Ryżu
Znam dużo osób które robiły różne podyplomówki po 40stce i dały radę, nawet po 50tce znam.

Czterdzieści lat to młody wiek, warto całe życie ćwiczyć umysł bo to procentuje w przyszłości. 40 lat.. proszę Cię młody mężczyzna jesteś!

Co do przekwalifikowania się, to chyba oba kierunki są fajne. Myślisz o samozatrudnieniu, jakiejś freelancerce? Trochę duża rozpiętość gdyz poligrafia i marketing kojarzy mi się z otwartością umysłu, kreatywnością taką pracą twórczą, a rachunkowość to tak cyferki i zasady, kreatywnej księgowości się nie uprawia.

Może pomyśl co bardziej Cię interesuje?

Re: Studiowanie po 40tce?

: 07 lip 2014, 21:32
autor: Artur rodzic
Jeśli chodzi o studiowanie po 40 to naprawdę nie masz się czym przejmować, na pewno dasz radę. Sam jestem przykładem osoby która w wieku 40 lat robiła studia podyplomowe i to chyba nie najłatwiejsze. Razem ze mną było jeszcze kilka starszych osób.

Re: Studiowanie po 40tce?

: 08 lip 2014, 12:51
autor: iza121
Ja znam osoby po 40, które robią licencjat (i to wcale nie są takie znowu jednostkowe przypadki, oczywiście zwykle takie osoby wybierają wtedy tryb niestarcjonarny), także myślę, że na podyplomówce to Ty na pewno nie będziesz samotny pod względem wieku ;)

Re: Studiowanie po 40tce?

: 31 lip 2014, 18:26
autor: Maatylda
doświadczenia nie mam ze względu na wiek. Ale jeśli masz siłę i ochotę..i warunki czasowo-finansowe, a nauka i rozwój intelektualny sprawiają Ci satysfakcję, to składaj papiery i powodzenia!

Re: Studiowanie po 40tce?

: 25 wrz 2014, 14:54
autor: zdrobniony
Mój Wujek poszedł na studia, a ma już ponad 40 lat ! Jednakże zawsze był i jest ambitnym facetem. Kierunek jaki wybrał, to reklama. Uważa, że to przyszłościowe studia.

Re: Studiowanie po 40tce?

: 25 wrz 2014, 15:03
autor: obyty.z.cu
zdrobniony pisze:, to zarządzanie zasobami ludzkimi.
niby "zdrobiony" a reklamodawca całą gębą :wink:

Re: Studiowanie po 40tce?

: 25 wrz 2014, 17:39
autor: cordo
Oj chyba już nie :)

Dla mnie studia po 40 to jak najbardziej spoko, ale coś w stylu politologii, filozofii, socjologii...

Re: Studiowanie po 40tce?

: 25 wrz 2014, 22:58
autor: salal
Dasz radę!
Może po czterdziestce nie jesteśmy już tak błyskotliwi jak młodziaki :wink: , ale wiek daje przewagę na przykład w postaci większej motywacji, samowiedzy, intelektualnego uporządkowania czy szerszej wiedzy ogólnej. Mnie udało się skończyć po czterdziestce studia podyplomowe (związane z technikami cyfrowymi) i magisterskie (humanistyczne). Jedne i drugie poszły mi gładziej niż mój pierwszy kierunek 25 lat temu.

Re: Studiowanie po 40tce?

: 02 paź 2014, 11:29
autor: Konraaad
W czerwcu tego roku ukończyłem studia podyplomowe Audyt i certyfikacja energetyczna budynków na Politechnice Rzeszowskiej.
http://www.prz.rzeszow.pl/wbiis/zbo/pod ... 202014.htm
I powiem, że ku mojemu zdziwieniu, było kilka osób właśnie po 40stce. Dodam, że te osoby radziły sobie całkiem nieźle i skończyły te studia bez żadnych problemów.
Także jak tylko masz siłę i możliwości to studiuj śmiało :D Wiek nie ma tutaj dużego znaczenia :wink: