Studiowanie po 40tce?

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kazik
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie

Studiowanie po 40tce?

Post autor: kazik » 07 lip 2014, 19:36

Witajcie. Po pierwsze - to nie będą moje pierwsze studia, ale wynikła taka sytuacja że muszę coś pozmieniać w życiu (branże) no i zastanawiam się teraz na co. W sumie najbardziej boje się w tym całym studiowaniu, że sobie nie poradzę, bo jednak ciezko widzę np. przygotowania do egzaminów, wkuwanie. Wiem, że studia to studia i taryfy ulgowej nie ma. Oczywiście w moim przypadku chodziłoby o podyplomowe (bo mam już dyplom, zresztą nie widzę siebie od poniedziałku do piątku na uczelni). A co do samych kierunków to albo rachunkowość albo coś takiego http://www.wsb.pl/opole/studenci/studia ... raficznych
Chodzi mi o coś z perspektywą i ewentualną szansą na ponowne zatrudnienie, ale w moim wieku pewnie i tak będzie ciężko. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Studiowanie po 40tce?

Post autor: kalka_96 » 07 lip 2014, 20:35

Doswiadczenia nie mam. Ale znam pare osob, ktore zaczely studia po 40, tez podyplomowe. Te osoby w prawdzie nie maja chorych wnetrznosci, ale daja rade. Mysle, ze warto. Jak nie sprobojesz to sie nie dowiedz

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 07 lip 2014, 20:47

kazik pisze:Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
w chorowaniu ? tak.
Im dłużej chorujesz,tym bardziej się zamykasz.Praca pozwala wyjść z tego zaklętego kręgu,ale musi być odpowiednia dla.... choroby.
Nie stresować,pozwalać na "luźny" czas pracy,no i miejsce pracy.Praca przy kompie,nie koniecznie w biurze to byłoby ciekawe.Realizować się i zachować kontakt " ze światem".'
Żartując,to najlepiej byłoby pisać ..książki,poradniki :grin:
Ja po wielu latach chorowania musiałem przejść na rentę,niestety w porę nie przekwalifikowałem się z budowlańca i szefa,pozostało tylko realizować się w pracy domowej...no i polubiłem gotować .

:grin:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 07 lip 2014, 21:08

Znam dużo osób które robiły różne podyplomówki po 40stce i dały radę, nawet po 50tce znam.

Czterdzieści lat to młody wiek, warto całe życie ćwiczyć umysł bo to procentuje w przyszłości. 40 lat.. proszę Cię młody mężczyzna jesteś!

Co do przekwalifikowania się, to chyba oba kierunki są fajne. Myślisz o samozatrudnieniu, jakiejś freelancerce? Trochę duża rozpiętość gdyz poligrafia i marketing kojarzy mi się z otwartością umysłu, kreatywnością taką pracą twórczą, a rachunkowość to tak cyferki i zasady, kreatywnej księgowości się nie uprawia.

Może pomyśl co bardziej Cię interesuje?
Smutno Ci? A może budyń? :)

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie

Post autor: Artur rodzic » 07 lip 2014, 21:32

Jeśli chodzi o studiowanie po 40 to naprawdę nie masz się czym przejmować, na pewno dasz radę. Sam jestem przykładem osoby która w wieku 40 lat robiła studia podyplomowe i to chyba nie najłatwiejsze. Razem ze mną było jeszcze kilka starszych osób.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: iza121 » 08 lip 2014, 12:51

Ja znam osoby po 40, które robią licencjat (i to wcale nie są takie znowu jednostkowe przypadki, oczywiście zwykle takie osoby wybierają wtedy tryb niestarcjonarny), także myślę, że na podyplomówce to Ty na pewno nie będziesz samotny pod względem wieku ;)

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 31 lip 2014, 18:26

doświadczenia nie mam ze względu na wiek. Ale jeśli masz siłę i ochotę..i warunki czasowo-finansowe, a nauka i rozwój intelektualny sprawiają Ci satysfakcję, to składaj papiery i powodzenia!
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

zdrobniony
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: zdrobniony » 25 wrz 2014, 14:54

Mój Wujek poszedł na studia, a ma już ponad 40 lat ! Jednakże zawsze był i jest ambitnym facetem. Kierunek jaki wybrał, to reklama. Uważa, że to przyszłościowe studia.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2014, 17:38 przez zdrobniony, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 25 wrz 2014, 15:03

zdrobniony pisze:, to zarządzanie zasobami ludzkimi.
niby "zdrobiony" a reklamodawca całą gębą :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: cordo » 25 wrz 2014, 17:39

Oj chyba już nie :)

Dla mnie studia po 40 to jak najbardziej spoko, ale coś w stylu politologii, filozofii, socjologii...

salal
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: salal » 25 wrz 2014, 22:58

Dasz radę!
Może po czterdziestce nie jesteśmy już tak błyskotliwi jak młodziaki :wink: , ale wiek daje przewagę na przykład w postaci większej motywacji, samowiedzy, intelektualnego uporządkowania czy szerszej wiedzy ogólnej. Mnie udało się skończyć po czterdziestce studia podyplomowe (związane z technikami cyfrowymi) i magisterskie (humanistyczne). Jedne i drugie poszły mi gładziej niż mój pierwszy kierunek 25 lat temu.

Awatar użytkownika
Konraaad
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Konraaad » 02 paź 2014, 11:29

W czerwcu tego roku ukończyłem studia podyplomowe Audyt i certyfikacja energetyczna budynków na Politechnice Rzeszowskiej.
http://www.prz.rzeszow.pl/wbiis/zbo/pod ... 202014.htm
I powiem, że ku mojemu zdziwieniu, było kilka osób właśnie po 40stce. Dodam, że te osoby radziły sobie całkiem nieźle i skończyły te studia bez żadnych problemów.
Także jak tylko masz siłę i możliwości to studiuj śmiało :D Wiek nie ma tutaj dużego znaczenia :wink:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę :spoko:

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”