HIPNOZA

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
peterus
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Re: HIPNOZA

Post autor: peterus » 24 wrz 2006, 19:14

Według mnie autosugestia znacznie bardziej powierzchowna, podczas gdy hipnoza to prawdziwa podróż w głab siebie. Dzięki niej o wiele łatwiej zobaczyć jakie więzy nas krępują, jakimi jesteśmy naprawdę. Autosugestia pozwala nam wmówić sobie pewne rzeczy i jak dla mnie jest nieodłacznym elementem przy leczeniu hipnozą. Sama autosugestia jest jakby ryciem pamięć, podczas gdy znacznie łatwiej jest coś zrozumieć (dzięki hipnozie), a dopiero potem się tego nauczyć:-)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 24 wrz 2006, 19:21

Bardzo ładnie to ująłeś peterusie :) i bardzo obrazowo.
Podoba mi sie..tak trzymaj.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 25 wrz 2006, 08:24

Może za chwilę będziemy pisać pracę magisterską o hipnozie :lol: :razz:

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 25 wrz 2006, 09:09

Ho ho widze ze temat sie naprawde rozkrecil :mrgreen:

Ja sobie nie wmowilem sam tego tylko hipnotyzer jak napisal to juz Zenobius i teraz cos podswiadomie mi owi ze jestem zdrwoy i zwalcze calkowicie te chorobe no i naprawde jest lepiej ze mna :wink:
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 25 wrz 2006, 15:52

jaryszek pisze:naprawde jest lepiej ze mna
Podziekuj hipnotyzerowi :mrgreen: :razz:

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 26 wrz 2006, 02:04

jaryszek pisze:Ja sobie nie wmowilem sam tego tylko hipnotyzer jak napisal to juz Zenobius i teraz cos podswiadomie mi owi ze jestem zdrwoy i zwalcze calkowicie te chorobe no i naprawde jest lepiej ze mna
Mikrusia podchodzi do sprawy w troszke drwiacy sposob ale to nic....tak bywa.
Wierzę ze z Toba jest lepiej bo przeciez wlasnie na tym polega hipnoza...na sugestii.
Pozostaje tylko kwestia czy Hipnotyzer jest wart swoich umiejetności....najwyraźniej Twój tak...i o to chodzi :):):)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 26 wrz 2006, 08:04

Shima pisze:Mikrusia podchodzi do sprawy w troszke drwiacy sposob ale to nic....tak bywa.
no cóz, nie drwiacy ale chce wszystkiego sie doszukac...ale wykład Zena uwiarygodnij mnie tylko w tym ze jest to trafny wybór, natomiast powyzszy post był pozytywnie(swiadcza o tym emotki) napisany w tym sensie ze jak ktos dobrze komus zrobi to wypada podziekowac...dobra to co chciałam wiedziec to wiem...

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Feniks » 07 lis 2006, 14:54

Pociągnę troszkę temat. Jaryszku czy wciąż jeździsz na te zabiegi ? Jeżeli tak, to jakieś nowe komentarze ? Napisz coś...

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 09 lis 2006, 20:35

Przepraszam Cie Feniks ze dopiero teraz odpisuje, ale to przez brak czasu jaki ostatnio odczuwalem (kola, kartkowki i tylko uczelnia, uczelnia i jeszcze raz uczelnia :twisted: ).

Tak jezdze na zabiegi i na pewno bede jeszcze jezdzil bo to mi pomaga. Nie biore juz zelaza i sterydow zostalem tylko na glownych lekach (sulfasalazyna, azatiopiryna) oraz tych dodatkowych typu omega 3 czy inulina :mrgreen:

I wierze ze jest to szansa na wieczna remisje. To znaczy, u mnie z chodzeniem do kibelka nie jest jeszcze az tak super, ale tez nie jest zle. Np. pojawia sie u mnie czasem krew w kale ale za to przybralem na wadze ( wreszcie od tych 2-3 lat przekroczylem magiczna wage 53 kg ;p ) i czuje się normalnie. To znaczy bardzo dobrze jeśli chodzi o nasza chorobe ;)

Z tym ze z dalszym komentarzem się powstrzymam na pozniejszy okres. Jak cos się u mnie zmieni to napisze :mrgreen:
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

toshi
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: toshi » 10 lis 2006, 22:12

I hipnoza Ci tak pomaga?? A te tłuszcze omega 3 to w czym są ..... w wiesiołku czy tranie bo nie pamiętam:)
Noc to jest taki dzień który uczy nas spokoju i ogarnia snem...

toshi
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: toshi » 10 lis 2006, 22:22

A i napiszcie ewentualnie jakich znacie dobrych hipnotyzerów....:) z góry dzięki..
Noc to jest taki dzień który uczy nas spokoju i ogarnia snem...

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 12 lis 2006, 19:44

toshi pisze:I hipnoza Ci tak pomaga?? A te tłuszcze omega 3 to w czym są ..... w wiesiołku czy tranie bo nie pamiętam:)
No caly czas o tym pisze ze to NAPRAWDE pomaga. A telefon do pani hipnotyzerki do ktorej jezdze znajdziesz na pierwszej stronie tego tematu :wink:

Awatar użytkownika
Beata714
Debiutant ✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Beata714 » 10 lut 2007, 00:06

W czasie studiow czytalam troche ksiazek o hipnozie. Nabralam sceptycznego podejscia. Nie wiem czemu, nie zmienilam zdania nawet wtedy, kiedy moj przyjaciel chory na ziarnice bardzo chwalil hipnoze, mowiac, ze to jedyne, co tak naprawde mu pomaga.
Jednak zdanie zmienilam w zeszlym roku w grudniu. Poddalam sie hipnozie z powodu duzych problemow ze snem. Nie udalo sie mnie w pelni zahipnotyzowac, ale stan, w ktory mnie wprowadzono, dal mi tak bardzo upragniony od lat odpoczynek. Wiem, ze bede chciala jeszcze do tego doswiadczenia powrocic. :roll:
Pozdrawiam Wszystkich

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 10 lut 2007, 14:55

A ja zmieniłem hipnotyzera :wink:

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: Mama Juleczki » 10 lut 2007, 15:30

A hipnoza w nirwanie :wink:
Coś nie ma " brania " na ten temat, a ja chętnie dałabym się " wyłączyć " na chwilę :neutral:
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”