Nerwus

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Re: Nerwus

Post autor: Alishia » 08 sie 2009, 11:38

Każdy z nas jest w jakimś tam stopniu nerwusem.
Jak dla mnie najlepszą sprawą na nerwy jest zmęczenie...fizyczne.rower,badbington..różne formy,byleby tylko potem paść do łóżka zmęczonym i nie mieć siły by myśleć o tym co nas tak zasmuciło,wkurzyło itp.
A może książka,spacer,dobry film,spotkanie z przyjaciółką(cielem)....?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 08 sie 2009, 21:40

CzarnaMamba pisze:oczywiscie, dobra jest tez sauna, masaze, wszystko co relaksuje, nawet szybka jazda autem
mam nadzieje, ze "szybka jazda "ale zgodna z "kodeksem" i zdrowym rozsadkiem.
Na drodze sa i inni uzytkownicy, ktorzy niewiedza, ze akurat sie "relaksujesz" pedzac autem po drodze publicznej, co innego na torach wyscigowych czy z udzialem instruktora bezpiecznej jazdy !!
Tez zgadzam sie , ze na "nerwy" najlepiej sie rozladowac "fizycznie" przy pracy np. w ogrodzie, albo przy cwiczeniach czy szybkim spacerze.Podwojny zysk, odzyskany spokoj i czas poswiecony dla zdrowia.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: CzarnaMamba » 08 sie 2009, 22:52

mam nadzieje, ze "szybka jazda "ale zgodna z "kodeksem" i zdrowym rozsadkiem.
Nie boj zaby :E szybka, nie oznacza niebezpieczna :) i nie napisalam, ze po drogach, ktore sa z ograniczeniem do 90km/h :hyhy:
Obrazek

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 09 sie 2009, 16:16

spacer ,dobra muzyka ,filiżanka kawy i coś słodkiego
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 11 sie 2009, 21:20

widzę, że nie tylko ja jestem koktajlem Mołotova..;p Odbieram wszelkie bodźce mocniej niż przeciętna osoba. Na mnie najlepiej działają wyjazdy z miasta w onne zupełnie miejsce. Nawet weekendowe czy jednodniowe.Czlowiek lepiej się przygotowuje na starcie z rzeczywistością:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

rilbicz
Debiutant ✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Post autor: rilbicz » 07 wrz 2009, 10:35

ostatnio biorę pramolan do tego więcej się ruszam i już nie jestem tak nerwowa:)

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 07 wrz 2009, 17:41

ale jakie to daje efekty? wydaje mi się, że duża część zapisana jest w charakterze po prostu:) mnie często denerwują ludzie sami w sobie i chyba tego nie zmienię...;p
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 07 wrz 2009, 19:17

ewkunia pisze:Odbieram wszelkie bodźce mocniej niż przeciętna osoba.
i cóż to znaczy.....?..co znaczy przeciętna, w czym Ty jesteś wyjątkowa?...nie wiesz co inni odbierają i jak intensywnie....a może warto się dowiedzieć?...może oni odbierają ciebie jak ty ich?
nie szkoda życia?
może wystarczy inaczej na ludzi spojrzeć....wystarczy, że wiemy dlaczego ludzie są jacy są....wtedy patrzymy z sympatią nawet na tych, którzy zwykle doprowadzali nas do białej gorączki.....

jeśli lubisz siebie, lubisz ludzi...a ludzie ciebie...nawet jeśli jesteś samotnikiem..
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 07 wrz 2009, 19:50

Exa- jak zwykle celna odpowiedź :) Staram się pracować nad sobą. Nie traktować siebie jako kosmity,a reszty jak ziemian i odwrotnie:P Wymaga to jednak czasu,a także i nauki życia po prostu. Nie siedzę w zamknięciu, mam sporo znajomych. Lubię sobie czasami pomarudzić i dać ujścia ciętemu poczuciu humoru :)

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 07 wrz 2009, 20:51

ewkunia pisze:Lubię sobie czasami pomarudzić i dać ujścia ciętemu poczuciu humoru :)
no..tej wersji się trzymajmy :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 07 wrz 2009, 20:53

Exa, Ty to masz rentgen w literkach:) Czuję się prześwietlona:) Pozytywnie:)

Wersja jak wersja, pewnie wygodniejsza. :D

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 07 wrz 2009, 21:15

ewkunia pisze:Pozytywnie:)
i jakie piękne słowo :wink:

dziękuję za uznanie i polecam się kiedy trzeba :wink:

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”