Nieśmiałość a CD/CU

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
nelumbo
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie

Re: Nieśmiałość a CD/CU

Post autor: nelumbo » 07 sty 2009, 22:30

Mnie zawsze oblewa zimny pot nawet jak muszę gdzieś zadzwonić, iść do jakiegoś urzędu czy banku, zawsze miałem problemy z nawiązywaniem kontaktów, rzadko jestem w grupie-raczej trzymam ludzi na dystans, boje się wszystkiego, a najgorsze jest to jak sobie ładnie ułożę w główce zdanie i wypowiem je bezbłędnie a odbiorca mnie nie zrozumie...to wtedy odwracam się na pięcie i uciekam :oops:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 08 sty 2009, 20:13

nelumbo pisze:...to wtedy odwracam się na pięcie i uciekam
takie jest zycie, to co jednym przychodzi jako rzecz niezauwazalna, dla innych jest przeszkoda, sprawdzianem, czyms o czym sie mysli przed i ..pozniej analizuje dlaczego nie wyszlo.Wielu tak ma, to normalne, im wiecej bedziesz spedzal czasu np. w urzedzie zalatwiajac cos tam, tym wiecej bedziesz czul sie tam swobodnie.
Nie wstydz sie pytac, prosic o wyjasnienie, to nic zlego.Grzecznosc raczej wyzwala chec pomocy niz wysmiewania.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
nelumbo
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: nelumbo » 10 sty 2009, 00:44

być może nie jest to sama sprawa uprzejmości vel grzeczności czy tez obywania się w sytuacjach czy miejscach, pamiętam sytuację że nawet po czterech latach studiów będąc w dziekanacie (a wówczas miałem tam znajomą) zapomniałem po kiego czorta wlazłem, zapomniałem nawet języka, a z moich ust wydobywały się samogłoski,chyba to silniejsze ode mnie, a może tak kobiety na mnie działają? Widzieliście kiedyś rysunki Brunona Schulza? no to czuje się czasem jak taki pikuś.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 19 lut 2009, 11:51

przypomnialem sobie ten temat przegladajc w sieci strony i znalazlem to:
http://www.dieta.pl/nowosci/psychologia ... y-636.html
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”