Crohn choroba związana z psychiką?

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
KaSiA;)
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Crohn choroba związana z psychiką?

Post autor: KaSiA;) » 16 mar 2007, 09:47

Cześć Wam ;) fajnie, że komentujecie postawiony przeze mnie temat;) ja staram sie czytać wszystko co tu piszecie ale niestety nie mam zbyt dużo czasu żeby komentować wasze wypowiedzi i przepraszam bo chetnie bym sie wypowiadała częściej, ale maturka tuż tuż i sami wiecie jak to jest;) w maju proszę 3mać za mnie kciuki;) pozdrawiam wszystkich ;)

vian
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: vian » 09 lip 2007, 12:51

a ja widze 2 czynniki wplywajace na moja psyche; 1 to swiadomosc choroby a 2 to duze oslabienie organizmu; wkurza mnie to ze brakuje mi energii i sily...

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: fairy » 23 sie 2007, 00:20

Zauwazylam, ze jak rozmawiam z moim lekarzem on zawsze podkresla, ze nie mozna mi sie stresowac i denerwowac. Mowil mi tez, ze zdaje sobie sprawe, ze to nie jest prosto ale jesli tylko moge powinnam przyjmowac wszystko z jak najwiekszym dystansem. On mi to mowi- osobie, ktorą na codzien stres pozera :/
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 23 sie 2007, 00:49

Jeden z moich lekarzy twierdził że powinien mi zalecić żeby codziennie strzelić sobie kielicha na rozluźnienie...ale mogłoby to nie wyjść na zdrowie wiec zapisał mi "coś na nerwy"bo :"powinna pani być stale na lekkim rauszu...wyluzowana" :)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: fairy » 23 sie 2007, 00:54

Nie mam nic przeciwko :D ale ciezko byloby funkcjonowac na codzien ciagle na rauszu :P
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

kapitan
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kapitan » 24 sie 2007, 19:27

na rausu no no ciekawy pomysl ale raczej by to moglo prowadzic do uzależnienia hehehehe :neutral: crohn jest pewnie zwiazany z nerwami stresami z kturymi nie radzimy sobie nie potrafimy nad nimi zapanowac i mysle ze alkochol tu nic nie wskura.Jedna mila pani doktor podsunela mi pomysl z jogą( testowal ktos moze) powiedziala iz ludzie ćwiczacy joge potrafia sie wyluzowac i wyciszyc panowac nad stresem i nerwami możę jest to nie glupi pomysl!!
Pozdrawiam

blagam, przecinki
Ostatnio zmieniony 24 sie 2007, 21:40 przez kapitan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 24 sie 2007, 19:43

kapitan pisze:crohn jest pewnie zwiazany z nerwami stresami z kturymi nie radzimy sobie nie potrafimy nad nimi zapanowac
Nie pewnie tylko na 100% :)
kapitan pisze: mysle ze alkochol tu nic nie wskura
Wskórałby ale jak powiedziałeś można wpaść w nałóg.
kapitan pisze:Jedna mila pani doktor podsunela mi pomysl z jogą( testowal ktos moze) powiedziala iz ludzie ćwiczacy joge potrafia sie wyluzowac i wyciszyc panowac nad stresem i nerwami możę jest to nie glupi pomysl!!
No pewnie że nie głupi...to wspaniały pomysł :)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 29 sie 2007, 08:50

Mnie się polepszyło z CD (pomijając leki) odkąd wzięłam się za pracę nad moja reakcją na stresowe sytuacje. Te wszytkie porady, które we Władku "nasza Pani" psycholog podała nam w pigułce wprowadzone w życie pomagają :)
Twardym trzeba być nie miętkim...

KaSiA;)
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: KaSiA;) » 04 lis 2007, 21:24

po czasie dochodzę do wsnioku, że jednak nasz umysł ma wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie :) Więc grunt to dobre nastawienie :)

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”