Melisa

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Re: Melisa

Post autor: Baby » 15 mar 2014, 10:44

karolek, a jakie leki bierzesz?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

karolek
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: karolek » 15 mar 2014, 11:28

asamax 3x2, natomiast w szpitalu i potem przez 10 dni bralem metronidazol

matyldan

Post autor: matyldan » 15 mar 2014, 12:06

Polecam melisa suszoną, pewniejsza a nie wymieszana z herbatą jak te w większości w sklepach. Dobra melisa kosztuje 4-5zł w torebkach. Jak ktoś smaku nie toleruję to można w tabsach kupić, na ukojenie nerw jak znalazł. :wink:

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: iza121 » 15 mar 2014, 12:58

ja też nie polecam, tych wszystkich niby ziółek saszetkowych, to same siano jest :mad: i oni to jeszcze śmią nazwać nazwą melisa etc :mad:

karolek
Początkujący ✽✽

Post autor: karolek » 15 mar 2014, 13:19

a co zrobić z tymi moimi delikatnymi krwawieniami i czarnymi przypominającymi mak kropkami?

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: iza121 » 15 mar 2014, 13:40

a nie jadłeś czegoś lub nie jesz, że te kropki są? Mi np. wolno działa przemiana materii zawsze tak było i u mnie "efekty" jedzenia w toalecie widać czasem dopiero po 2-3 dniach. Długo już masz te kropki.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 15 mar 2014, 13:53

karolek, iza121, ma rację przeanalizuj co jadłeś. Czy na papierze są ślady krwi? Ewentualnie możesz wykonać badanie kału na krew utajoną i zrobić morfologię.

karolek
Początkujący ✽✽

Post autor: karolek » 15 mar 2014, 15:57

jem tylko szpinak, marchewke, pomidory i salate, reszta do parowki cielece, udka kurczaka, ziemniaki i bulki do tego delikatna zupa. moze to drobne pestki z pomidora powoduja podraznienie. kropki takie makowe mam od 3 dni a te niby plamki krwi mam od 2 dni. te plamki sa male i na papierze sa moze dwie max. natomiast moj stolec jest jasny bez sladow krwi. do tego od tygodnia pobolewa mnie brzuch pod mostkiem po prawej stronie ale nie biegunkowo. te bole zaczely sie tydzien temu, wystarczy troche wysilku i juz sa, dlatego pytalem o ta melise.
w srode bylem w poradni i gosciu obslugiwal mnie doslownie 5 min i nic nie powiedzial tylko przepisal na 2 miesiace asamax czyli to co dostalem na wypisie ze szpitala.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 15 mar 2014, 16:23

karolek, zdecydowanie póki masz zaostrzenie zmieniłabym dietę. Wykluczyłabym surowiznę a juz tym bardziej pomidory, z których te małe pesteczki podrażniają jelita. Polecam przeczytać Poradnik żywieniowy oraz Żywienie w NZJ.

Tomy
Doświadczony ❃

Post autor: Tomy » 15 mar 2014, 17:04

karolek też tak miałem, że świeżo po postawieniu diagnozy że się ma CU, to się jest w niezłym szoku. Ale to się szybko unormuje, trzeba tylko do tego podejść na spokojnie. CU dobrze leczone nie jest znowu takie straszne. Ja ćwiczę to już prawie 20 lat i mam się całkiem dobrze.
Jeżeli w poradni "gosciu obslugiwal Cię doslownie 5 min i nic nie powiedzial", to jeżeli jest taka możliwość, to znajdż innego lekarza do którego z czasem będziesz miał zaufanie, bo to jest podstawa. Piszesz, że masz zajęte całe jelito grube i były silne krwawienia a teraz dostałeś tylko dawkę 3x2 Asamaxu, to to nie jest najwyższa dawka jaką się dostaje przy takich zaostrzeniach. Jest możliwość bardziej intensywnego leczenia - jakbyś wrzucił tu opis z kolonoskopii, to myślę, że forumowi specjaliści coś by dodatkowo zasugerowali.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 15 mar 2014, 17:17

karolek pisze:a co zrobić z tymi moimi delikatnymi krwawieniami i czarnymi przypominającymi mak kropkami?
leczyc chorobę.Te kropki mogą być wszystkim,np. grubo zmielonym pieprzem z np. parówek czy przypraw w kurczaku czy w zupie.Wiele możliwości.
Jeśli trzeba to wzmocnić leczenie,dawki,a na pewno przestać dołować się.
Dobre jedzenie ,to znaczy dobre dla Ciebie w obecnym stanie ,a nie dobre dla ludzi zdrowych.Z drugiej strony doszukiwanie się cud diet,może przynieść odwrotny skutek.
Czytaj forum,tu w tematach znajdziesz wiele odpowiedzin a pytania, o których nawet nie masz pojęcia :razz: :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

karolek
Początkujący ✽✽

Post autor: karolek » 15 mar 2014, 17:20

kolonoskop wprowadzono do katnicy uwidaczaniajac prawidlowa zastawke bauhina i ujscie wyrostka robaczkowego, nastepnie endoskop wprowadzono do koncowego odcinka jelita kretego , ktory jest prawidlowy. blona sluzowa calego jelita grubego przekrwiona o zatartym rysunku naczyniowym. swiatlo jelita prawidlowe.

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 15 mar 2014, 17:22

karolek pisze: jakos nie dociera do mnie ze mam prezent na cale zycie.
Cóż... trzeba myśleć, że bywa też dobrze - czasem nawet długie lata.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”