Strona 1 z 1

Guz jelita grubego

: 09 gru 2007, 17:47
autor: -.-Mateusz-.-
U mojej cioci wykryto guza jelita grubego , ma 84 lata czekamy waynik histopatologiczny , guz jest na głębokosci 10cm krwawiący lekarz ze względu na wiek odradza operacjęmoże wiecie o podobnych sytuacjach?


Wszystkim życzę duzo zdrowia pozdrawiam .

-Ania- edit:
poprawiłam orta w temacie


Re: Guz jelita grubego

: 09 gru 2007, 21:56
autor: Ela
Nie znam takich przypadków, ale czy w takiej sytuacji nie można rozważyć wycięcia tego guza endoskopowo?

Re: Guz jelita grubego

: 10 gru 2007, 13:59
autor: -.-Mateusz-.-
A na czym polega taki zabieg , bo niewiem ?

Re: Guz jelita grubego

: 11 gru 2007, 21:40
autor: ranka
mozna wykonac miejscowe wyciecie guza ale tylko wtedy jesli jest to maly guz. u twojej cioci lekarze sie prawdopodobnie nie chce zgodzic na operacje dlatego ze zabieg jest ciezki.
tutaj nie mozna dokladnie powiedziec na czym polegalby zabieg bo w zaleznosci od umiejscowienia guza jest po ptrostu rozna technika,na pewno byloby to usuniecie odbytnicy,co dalej nie wiem.

Re: Guz jelita grubego

: 15 gru 2007, 22:08
autor: majkspsl
moja babcia przeszla niedawno podobna operacje byl to nowotwor zlosliwy wycieli jej kawalek jelita i na razie jest ok miala dostac chemie ale sie wstrzymali bo moze nie bedzie konieczna jak wiadomo bardzo wyniszcza organizm a u starszej osoby roznie bywa babcia ma prawie 80 lat i czuje sie dobrze mysle ze trzeba by bylo porozmawiac z lekarzem co on radzi czy w wypadku twojej cioci to pomoze

Re: Guz jelita grubego

: 28 gru 2007, 22:13
autor: jack75
Nie chcę nikogo straszyc, ale jęzeli to zmiana złośliwa to należałoby usunąc , pozostawienie guza złośliwego bedzię powodowało postępowanie choroby nowotworowej. Ale to wszysko zależy od tego jak bardzo rozwinięta jest choroba. Nie jestem fachowcem, ale już to przerabiałem. Pzdr