Strona 1 z 1

Re: Kąpiel i stomia

: 18 sty 2014, 14:14
autor: Munia1989
Ja robię tak samo jak Corleone, suszę worek i płytkę suszarką i nic się złego nie dzieje :)

Re: Kąpiel i stomia

: 18 sty 2014, 16:31
autor: Mala_Mi
ja co prawda używam jednoczęściowych worków, ale nawet gdy się wyleguję w wannie pół godziny lub dłużej to nic się nie dzieje.

Re: Kąpiel i stomia

: 19 sty 2014, 01:01
autor: Orzelek
Kąpiel w wannie pełnej wody to dla mnie zło. Jeśli mam już się kąpać, to tylko wlewając wodę do wysokości nóg, tak by woda nie zalała worka. Choć wiem, że nie jest to prawdziwa kąpiel. Z tych powodów biorę tylko prysznic. Po nim płytka może się lekko odkleić. Włączam wówczas suszarkę i przyklejam dodatkowy plaster.

Re: Kąpiel i stomia

: 11 lut 2014, 23:09
autor: Maja
Cześć :-)

Od blisko półtora roku używam sprzętu dwuczęściowego Convatecu. Uwielbiam bardzo ciepłe, wręcz gorące kąpiele w wannie pełnej wody - po zęby leżących w niej moich zwłok :-)... (aha i nie to, że polecam ukropy w płynie - można zemdleć od tej sauny :-P ) Wiję się, kręcę i wierzgam, a to goląc nogi i takie tam, a to pielęgnując stopy, a to peeling, a to wykonując inne babskie czary mary i akrobacje walenia w akrylu i... jest ok. Nie zaszkodziłam sobie solami, kulkami, płynami ani innymi olejkami do kąpieli. Nic złego się nie dzieje. Piszę tak, zwłaszcza że mam po raz kolejny, wklęsłą podciekającą nieco stomię, której dobre zaopatrzenie jest sztuką. Po wyjściu z wanny pobieżnie ręcznik i potem pasek stomijny, który daje mi chyba bardziej komfort psychiczny hehehe i tylko ślad wody pozostający w tej cholernej ich plastikowej klamerce, wnerwia mnie okrutnie i przypomina, że jakaś obca pierdołowata istota z rynną na tę wodę (czyt. klamerka), w której baraszkowałam, nie poddaje się współpracy i nieco magazynuje h2o ;-)
A! I faktycznie. Po kąpieli mam wrażenie, że plaster stomii trzyma jeszcze mocniej.
I jeszcze jedno "A!" - pływałam w b. słonym morzu i kwitnącym mazurskim jeziorze i też jest ok ;-)
Wszystko kwestią treningu i metody prób i błędów..., a czasem zwykłego zapominania się i nie bycia przesadnie ostrożnym :-)

Uwielbiam lenistwo w wannie! :-)

Re: Kąpiel i stomia

: 12 lut 2014, 22:53
autor: sylunia80
Brawurka pisze:Maja, convatec ma już worki na rzep :)Ja już też wyleguje się w wannie i jest ok. Właśnie pasek stomijny daje mi pewność i w końcu znalazłam sprzęt dla siebie :)
Jakie worki na rzep? Nie widziałam w sklepie.
Jaki to pasek?

Ja kąpię się z workiem i płytką pod prysznicem i się nie odkleja.
Wybrałam płytki i worki Coloplast-wydają mi się lepsze.

Re: Kąpiel i stomia

: 12 lut 2014, 23:37
autor: Orzelek
Worki na rzep z Convateca w systemie Natura http://www.convatec.pl/media/11374782/naturaplus.pdf

Re: Kąpiel i stomia

: 13 lut 2014, 10:58
autor: sylunia80
O ja głupia-takie worki to dostałam w szpitalu,a myślałam że te worki jakoś na rzep przypinane do płytki :lol:

Re: Kąpiel i stomia

: 13 lut 2014, 12:17
autor: Maja
Orzelek pisze:Worki na rzep z Convateca w systemie Natura http://www.convatec.pl/media/11374782/naturaplus.pdf

Łaaaaa! Sąąąąą! :-) Dzwoniłam przed chwilą do sklepu Convatecu - i powiedzieli, że już są nareszcie i do wklęsłych stomii te płytki! Huraaaa! Już kolega małżonek tam pojechał wziąć cuś takiego na próbę.
Dziękuję za podpowiedź :-)
Ciekawe jak zniosą mój "wodny świat" w wannie? :-P

A dziś mi założyli w nowej poradni stomijnej sprzęt Dansacu i polecili go, jako lepszy w mojej sytuacji /i też na rzep/. Zobaczymy... Okaże się czy wytrzyma szczelny do wieczora i przejdzie próbę wodowania :-P