Strona 1 z 1

Recepta od lekarza POZ

: 04 lis 2016, 09:23
autor: palula88
Czy lekarz POZ moze przepisac nam nasze leki na R? Moj ma zawsze z tym problem i nawet potasu na R mi nie przepisze bo mowi ze tylko lekarz u ktorego sie lecze ma takie prawo :mad: Zaznaczam ze mam podkladke od gastrologa jakie leki biore.

Re: Recepta od lekarza POZ

: 04 lis 2016, 09:32
autor: Wiolanowa
Ja nie mam z tym problemu. Lekarz rodzinny przepisuje mi wlewki, sterydy immunosupresję. Wszystko ze zniżkami.

Re: Recepta od lekarza POZ

: 04 lis 2016, 10:42
autor: obyty.z.cu
palula88 pisze:Czy lekarz POZ moze przepisac nam nasze leki na R?
tu obowiązuje OPINIA SPECJALISTY dla lekarza POZ, którą powinien wystawić specjalista z diagnozą z opisem leczenia,diagnostyki i leków.
Tylko to nie znaczy, że takie leki tylko i żadnych innych.Potrzebne leki do leczenia zdiagnozowanej choroby ,leki z listy leków refundowanych ale i inne leki niestety już na niej nieujęte.Każdy lekarz ma obowiązek wypisać ODPOWIEDNIE DO AKTUALNYCH POTRZEB LEKI NAWET NIE WYMIENIONE w w/w Opinii, no bo lekarz powinien wiedzieć czym leczyć.To zostało dokładnie opisane w jednym z rozporządzeń MZ.A o wytycznych do leczenia i gdzie ich szukac to wie każdy lekarz.Żaden specjalista nie przewidzi wszystkiego, bo ta opinia to musiałoby byc jako ksiązka z wieloma stronami.
Masz kiepskiego lekarza rodzinnego i tyle..znaczy upierdliwego, bo o jego wiedzy się nie wypowiadam.

Re: Recepta od lekarza POZ

: 04 lis 2016, 11:17
autor: topost
obyty.z.cu pisze:Masz kiepskiego lekarza rodzinnego i tyle..znaczy upierdliwego, bo o jego wiedzy się nie wypowiadam.
Dokładnie. Zmień lekarza bo ten jest do bani skoro robi takie problemy. W naszym przypadku nie da rady ze wszystkim latać do gastrologa, potrzebny jest otwarty internista który przepisze leki nawet te niewymienione w podkładce od specjalisty. U mnie na te leki które mam w opisie nawet nie muszę iść na wizytę, zostawiam tylko kartkę w rejestracji i następnego dnia mam receptę. Jak potrzebuję receptę na lek który nie jest uwzględniony w opisie to idę na wizytę i tłumaczę po co i dlaczego.

Re: Recepta od lekarza POZ

: 04 lis 2016, 13:10
autor: Wiolanowa
Szczerze mówiąc jak piszą poprzednicy z twoim lekarzem coś nie tak. Miałam podobnie, ale dostarczyłam ze szpitala zaświadczenie o leczeniu i juz nie robi mi problemu.