Strona 1 z 1

Wysypka u dziecka leczonego Remicade

: 20 kwie 2014, 22:57
autor: domi.nika
Witam
Moj synek, ktory ma 6 lat, 15 kwietnia dostal 5 dawke Remicade.
2 dni temu pojawilo sie na buzi kilka krostek - sa male, prawie plaskie i nie swedza.
Dzis jest ich wiecej sa skupine bardziej w dolnych partiach twarzy i na nosku, jedna ma na przedramieniu. za uszami ma zaczerwienienia, ktore raz sa widoczne a raz nie.
Ogolnie czuje sie jak zawsze, czyli jest energiczny, nie ma goraczki, jedynie apetyt mu sie zmniejszyl. ma tez troche bardziej sucha skore ale nie bez przesady i nie przeszkadza mu to. nawilazmy skore balsamem.
Czytalam troche o skutkach ubocznych ale o podobnych przypakach na forum malo co znalazlam i niewiele mi to pomoglo.
Mial ktos z was podobny przypadek, czy moze byc to spowodowane przez Remica.
Bardzo sie denerwuje, moze na zapas i nie wiem czy isc do lekarza z tym, to moze byc grozne?
Sa teraz swieta i musielibysmy udac sie do szpitala, wiec nie chce tez niepotrzebnie go tym stresowac jezeli nie ma takiej koniecznosci.
Prosze o odpowiedzi.
Pozdrawiam

Re: Wysypka u dziecka leczonego Remicade

: 21 kwie 2014, 07:03
autor: Artur rodzic
Adam od kilku lat jest leczony Remicade. Większych skutków ubocznych nie zaobserwowaliśmy, tak wysypka połączona z przesuszoną skóra trafiała mu się kilkakrotnie (kiedy dłużej nie ustępowała pojawialiśmy się u dermatologa), ale np. po 3 dawce miał 10 dniowy pobyt na Oddziale Zakaźnym z powodu półpaśca, tez zaczęło się od wysypki. Co mogę zaproponować, obserwować, obserwować i jeszcze raz obserwować - jeśli będziesz widzieć taką potrzebę to jedźcie na dyżur do szpitala, ale może uda się doczekać do jutra i wtedy Rodzinny niech się wypowie.

Re: Wysypka u dziecka leczonego Remicade

: 21 kwie 2014, 10:34
autor: kalka_96
domi.nika, a może to nie jest od remika, nie ma się czym denerwować
może to zwykła alergia
jeżeli nie jest gorzej to poczekajcie i idzcie do rodzinnego
najważniejsze to nie panikować :wink:

Re: Wysypka u dziecka leczonego Remicade

: 22 kwie 2014, 07:34
autor: Tubisia
domi.nika, czasem wysypka pojawia się po podaniu, ale powinna zniknąć. Teraz jest okres wiosenny i wzmożony na alergie różnego typu. Jeśli po 2 tyg nie przejdzie, a objawy nie znikną to niestety trzeba iść do lekarza, by zbadał sprawę. Mi samej i po remicade i po humirze zdarzyła się chwilowa wysypka, która przeszła po 2-3 dniach.