Talent Mikrusi - Komiksy do Kwartalnika & Inne

Fotografie i sztuka

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Jaki powinnien być kolor komiksu i jaki powinnien być tekst ?

Uważam, że kolor komiksu powinnien być kolorowy i rysowany kredkami i pisakami
23
33%
Uważam, że kolor komiksu powinnien być kolorowy i rysowany komputerowo
7
10%
Uważam, że komiks powinnien być czarno biały
8
11%
Teksty w komiksie powinny być pisane ręcznie
16
23%
Teksty w komiksie powinny być pisane komputerowo
13
19%
Mam całkiem inne zdanie ...
3
4%

Liczba głosów: 70

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Talent Mikrusi - Komiksy do Kwartalnika & Inne

Post autor: Raysha » 24 sie 2007, 18:01

jaka ja mało domyślna XD :lol: dobra dobra kumam xD

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 24 sie 2007, 18:03

Ponadto dodam iz popelnilas blad !!
Mikrusia pisze:Enzjetjotów
ma byc enzetjotow :P

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Feniks » 24 sie 2007, 18:25

Tak przeczytałem wasze pomysły i coś mi tutaj nie pasuje to "pogromcy enzetjotów" , bo to brzmi tak, jakby oni gromili samych siebie, w końcu to oni stworzyli nam NZJ. Może coś bardziej jak "jelitowe stwory" , jak coś lepszego przyjdzie mi do głowy to napiszę.

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Feniks » 24 sie 2007, 18:31

aha, no to sie zamotałem w takim razie. Zwracam honor.Efekt zbyt długiego przebywania na słońcu.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 27 sie 2007, 19:42

Komiks do kwartalnika w wersji czarno-białej. Zastanawiam się czy go kolorować ;)

To jest pierwsze:
Obrazek

To jest drugie:
Obrazek

To jest trzecie:
Obrazek

Z Galerii Postaci mam jeszcze przyjaciela Aleksa i Ani, czyli przed wami Karol :)
Obrazek

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Pytania do was:
* Jakie "specjalności" ma Colitis, bo Crohn ma ropnie i przetoki tak ? A Colitis ?
* Jak mogę fajnie zmienić nazwy leków takie jak: Pentasa, Asamax, nutridrink ?
* Co sądzicie o fabule tego komiksu, trzyma się kupy ?
* Wykolorować ten komiks czy dać czarno-biały ?
* Czy przypomina on troszkę mangę ? :oops:
* Wie ktoś jak można fajnie to przerobić w programie graficznym żeby nie było widac że to kredka tylko miało efekt "ksiązkowy", żeby była to grafika komputerowa ?
* Wie ktoś gdzie mogę dostać darmowy, w wersji polskiej program EditPlus ?
* I czy ktoś orientuje się w cenach tabletu oraz do czego on konkretnie służy ? Przydałby mi się gdybym miała rysowac np. taki komiks na tablecie, czy raczej nie ?

No licze na wasze odpowiedzi :) i komentarzyki :)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 28 sie 2007, 13:29

Zenobius pisze:Mikrusia napisał/a:
Co sądzicie o fabule tego komiksu, trzyma się kupy ?

Sie trzyma, a kupa u nas wazna :D
Niezmiernie mnie to cieszy :)
Wykolorować ten komiks czy dać czarno-biały ?

Mysle, ze fajniejszy bedzie kolorowy - ale do kwartalnika, to zalezy od Mamci.
Na net - kolorowy :-) czarnobiale wyszly z mody :-)
Mhm to na net poczekacie bo z tym jest sporo roboty.
A do kwartalnika fakt to zależy od Mamci :)
Czy przypomina on troszkę mangę ? :oops:

Troszke. Jeszcze spora przed Toba droga, ale mi sie akurat styl podoba - tak jak kasia napisala, trzeba nad anatomia popracowac :-)
Pytanie, czy wiazesz z tym rysowaniem jakos swoja przyszlosc, czy tak na boku?
Pracuję nad anatomią cały czas :) Co do tego czy wiąże z tym przyszłość, to powiem Ci że moim marzeniem by było wykorzystać to. Chciałabym iść do Liceum Plastycznego, ale co potem ? Jakie studia ? Jaka praca by się utrzymać ? Myślałam nad grafiką komputerową, bo mnie interesuje wszystko co związanie z komputerem, oprócz gier. Chciałabym byc tak obcykana jak Ty albo tom-as... Ale ja wiem że do grafiki komputerowej trzeba mieć matematykę w jednym palcu, a to u mnie jest problemem. Dlatego chyba pójdę do zwykłego Liceum na profil humanistyczny, bo w przedmiotach humanistycznych jestem dobra, i najwyżej zostanę redaktorem znanej gazety i może jako tako się utrzymam (ah te dziecięce marzenia ;) )
Wie ktoś jak można fajnie to przerobić w programie graficznym żeby nie było widac że to kredka tylko miało efekt "ksiązkowy", żeby była to grafika komputerowa ?

Rysujesz kontury czyms mocnym, skanujesz i wypelniasz w Photoshopie kolorem.
Próbowałam tak zrobić ale po pierwsze, nie mogę znaleźć w Photoshopie tego znaczka co można wypełniać kolory a malować pędzelkiem nie zamierzam :neutral: Po drugie czymś mocnym to czym ? Tuszem ? Czy zwykłym flamastrem ? Próbowałam też na Paincie się pobawić, ale wyszło to trochę dziwne niektóre obszary kolorował a niektóre nie
Wie ktoś gdzie mogę dostać darmowy, w wersji polskiej program EditPlus ?

EditPlus jest darmowy. ftp://ftp.editplus.com/epp231_en.exe sciagasz z tego linka. Jest w wersji shareware, ale mozesz uzywac ile chcesz, a oplata jest jezeli chcesz. Ja zaplacilem za licencje, bo programik mi sie przydaje :-)
Jest po angielsku, ale to "zwykly" edytor tekstowy, wiec duzo znajomosci tam nie ma. Sam tego uzywam do pisania stron, ale tam sie pisze tekstowo po prostu znajac tagi. Nie wiem czy chcesz sie tego uczyc, jezeli tak, to sluze pomoca, jezeli nie, to moge Ci stronke zrobic :-) Z grafika jaka sobie wymyslisz [ i narysujesz - doslownie ].
Próbowałam się samodzielnie nauczyć, bo mam do tworzenia stron dwie książki i jako tako to mniej wiecej rozumiem, ale dla mnie jest po zawodach bo ja nie znam angielskiego (mój poziom angielskiego jest doprawdy żenujący :oops: ) Nie wiem czy już się brać za naukę tworzenia stronki jak nie mam zrobione dokładnie komiksy, nie wiem w co powinnam ręcę włożyć...może zacząć do końca zrobić komiksy a potem to, mhm nie wiem...
I czy ktoś orientuje się w cenach tabletu oraz do czego on konkretnie służy ? Przydałby mi się gdybym miała rysowac np. taki komiks na tablecie, czy raczej nie ?

Tablet to taka.. wirtualna kartka. Wielkosci takiej jaki sobie tablet kupisz. Masz do tego olowek, z roznym stopniem nacisku [ sa takie bez, ale nie ma sensu kupowac w sumie ].
Tak naprawde dobry tablet kosztuje 1300-1700zl. Wiec poki co jak rysujesz, to rysuj myszka :-)
Rysuje sie tam dokladnie tak jak na kartce papieru, z tym, ze masz oczywiscie wiecej mozliwosci a efekty widac na ekranie.
Tabletem się interesuję odkąd poznałam jego mozliwości i jak facet od matmy w Ligocie dał mi wykład, odtąd jestem tym zauroczona. Szukałam na komputroniku.pl ceny jakie są i znalazłam taki za 200zł, nie wiem czy warto ? Myślałam nad tym by nie zacząć zbierać kasę i być może rodzice by dołozyli połowę...
sylwusia4114 pisze:Mikrusia napisał/a:
Asamax

Osamax :mrgreen: :lol:
Dooobre :D :lol: użyję tej nazwy :D
sylwusia4114 pisze:Piętasa :D
Jak się wymawia to bardzo się kojarzy z Pentasą...ciekawe, ciekawe, pomyślę ;)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 28 sie 2007, 17:25

Zenobius pisze:Ja sie nie tykam grafiki. Blednie tez myslisz, ze trzeba miec matematyke w jednym palcu
A wszyscy mi mówią że jak chce iść na grafikę to powinnam wziąść profil matematyczno-informatyczny i zdawać maturę rozszerzoną z matmy :neutral:, więc teraz zgłupiałam i nie wiem :P
Zenobius pisze:ja trzeba umiec jak sie robi silniki graficzne 3d [ bo tam sie liczy np. macierze przesuwu jakis obiektow ]. Albo [ czaaaaaseeeeem ] jak sie robi modele 3d.
Jak chcesz po prostu rysowac, czy np. robic szablony stron WWW, to matematyka Ci do nieczego nie jest potrzebna. Zreszta, tak samo nie jest Ci do tego potrzebna szkola czy papierek ;-) po prostu robisz :-)
Zachęciłeś mnie :mrgreen:
Zenobius pisze:Moj najlepszy grafik powoli konczy technikum ;-)
A robi takie rzeczy http://melnarowicz.pl/
Ciekawe, ciekawe :)
Próbowałam tak zrobić ale po pierwsze, nie mogę znaleźć w Photoshopie tego znaczka co można wypełniać kolory a malować pędzelkiem nie zamierzam :neutral:

Ja sie na tym, wiec Ci nie pomoge. Natomiast wiem, ze sa polskie tutoriale do photoshopa.
Obawiam sie rowniez, ze trzeba pedzelkiem, ewentualnie jakims magic costamsiem ;-) a rozmiar pedzla mozesz zwiekszyc, tak zeby cale pole wypelnial jednym kliknieciem a potem dorobic szczegoly :-)
Popróbuję, człowiek uczy się na własnych błędach :)
Zenobius pisze:Nie wiem, to zalezy od skanera, jak lapie te kontury - mysle ze zwykly flamaster wystarczy :-) chociaz pewnie lepiej by bylo mocny cienkopis - zeby linie byly jak najwezsze.
To kupię jutro cienkopis czarny ^^
Zenobius pisze:Bez angielskiego trudno jest cokolwiek zrobic - wiec postaraj sie do niego przylozyc :-)
Załatwiam korki z anglika :D :P
Zenobius pisze:Wiec narazie skup sie na komiksie, a stronke mozemy zrobic razem, w ramach warsztatow ;-)
Dobrze Wujciu :)
Zenobius pisze:Ja podalem ceny takich ktore warto, no, tak naprawde to mozna i za 600-700zl kupic, ale musisz byc wtedy swiadoma, ze taki wystarczy Ci na iles-tam czasu, a potem bedziesz czula, ze Cie ogranicza.
Ja bym sie na Twoim miejscu pomeczyl myszka, a potem dopiero przerzucil na tablet, juz taki dobrej klasy.
Zenobius pisze:Pomysl nad tym, zeby zaczac zarabiac jakas drobna kase, jak Ci sie uda, wtedy mozesz w to inwestowac :-)
ok ;] może w przyszłości moje nazwisko będzie znane :P XD
Zenobius pisze:Ja Ci powiem, ze taka "standardowa" droga czlowieka do robienia grafiki komputerowej to rozpoczecie robienia czegos co mu sie podoba, przy uzyciu myszki ;-) jak nabierze wprawy to sprzedaz roznych swoich prac, a przynajmniej proba sprzedazy, zeby zaistniec na rynku, potem jakies male zlecenia, pierwsza kasa, no i ciagle doskonalenie swoich umiejetnosci :-) To zajmuje ze 2-3 lata.
Wspomniany wczesniej meler.. heh.. jego pierwsze prace sa teraz tak smieszne, ze razem sie turlamy jak je widzimy :D
Chyba polubiłam melera :mrgreen:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 02 wrz 2007, 09:07

Obrazek
Oto komiks do kwartalnika na razie zrobiłam pierwszą kartkę na photoshopie. Jestem ciekawa jak wg was się ona podoba, czy dobre kolorki itp. ?

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 02 wrz 2007, 09:37

Jak dla mnie użyłaś trochę za mało barw. Przecież w photoshopie jest tak szeroka paleta.. Twarz się zlewa z tłem i ma nienaturalny kolor (albo to już przez crohna?). Przez wyraźnie zaznaczoną tablicę-perspektywa, a właściwie jej brak, rzuca mi się w oczy.. Przy kolorze widać brak cieniowania.
Ogólnie nie podoba mi się. Bardziej do gustu przypadła mi wersja czarno-biała.
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 02 wrz 2007, 13:07

ja cały czas będę mówił że IMHO najlepsze by było BW (czarno-białe) ... normalny rusunek ołówkiem i na koniec poprawione czarnym pisakiem

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 02 wrz 2007, 13:14

czarno białe nie zrobię bo na życzenie Mamci było żeby komiks do kwartalnika był robiony kolorowy, bo cały kwartalnik będzie kolorowy. Spróbuję trochę zmodernizować kolorki.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 02 wrz 2007, 13:14

dodatkowy atut wersji BW jest taki, że komiks może być jednocześnie..... kolorowanką ;)

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 02 wrz 2007, 13:20

Ja jestem bardziej za wersja kolorowa :) Bo dzieciaki lubia bardziej kolorowe.. lepiej to do nich przemawia..A kolorowanki moga sobie kupic gdzie indzije. Choc pewnie i tak kazde dziecko ma ich stos w domu :)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 02 wrz 2007, 13:24

tom-as pisze:dodatkowy atut wersji BW jest taki, że komiks może być jednocześnie..... kolorowanką
Gdyby to o mnie chodziło to mi na rękę jest rysowanie wersji czarno białej mam nawet cienkopis do zaznaczania konturów ale jak sobie zażyczyli kolorowej wersji to :) zrobić mogę.
A komiks wyszedł jak wyszedł bo to moja pierwsza powazniejsza przygoda z photoshopem ;]

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 02 wrz 2007, 13:27

Mikrusia pisze:A komiks wyszedł jak wyszedł bo to moja pierwsza powazniejsza przygoda z photoshopem ;]
Jak na pierwsza przygode jest calkiem niezle ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Foto and Art”