Strona 1 z 6

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

: 26 wrz 2005, 20:11
autor: mika
Ja byłam zatkana dwukrotnie przy czyszczeniu. Raz przez Fortrans, a drugi raz przez X-Prep, więc u mnie remis :) Oba przypadki zdarzyły mi się w szpitalu. Pierwszy to był mój debiut, więc nie bardzo wiedziałam co robić ;) za drugim razem zażyczyłam sobie lewatywkę (właściwie wypłakałam) i udało mi się wyczyścić.
A czy na zatykanie przy czyszczeniu nie maja wpływu przewężenia? Ja miałam wtedy dość znaczne...

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

: 27 wrz 2005, 09:05
autor: inkaska
mozna byc 3 dni przed badaniem na diecie polplynnej

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

: 27 wrz 2005, 10:29
autor: Misia
treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

: 27 wrz 2005, 12:46
autor: cleo
Wiecie co? Mam crohna 13 lat; miałam 6 operacji i nigdy nie miałam kolo!
Gastro i owszem bo było podejrxenie dwunastnicy, ale kolo nie! Chwała Bogu! Żaden z prowadzących mnie lekarzy nie uznał tego badania za konieczne po kilku histopatologiach.

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

: 27 wrz 2005, 19:27
autor: Mamcia
Bo miałaś hist-pat z tkanek pooperacyjnych, a Zeno nie. Ja z kolono mam zero osobistych doświadczeń. Moja Panna miała raz i wyszło OK.Było to na etapie diagnozy. Wiem, że wiele osób stosje 3 dni dietę np kisielki zamiast tych obrzydliwych brzeczek.
Zeno życzę Ci powodzenia
Mamcia

Fortrans...

: 28 wrz 2005, 09:59
autor: Gosc
Moje dziecko ma zdiagnozowanego Crohna ale wyłącznie na podstawie pasazu jelit. Kilka podejsc do kolonoskopii sie nie udalo. Za pierwszym razem zrezygnowalo, bo chcieli "na żywca" i lekarz nie ukrywał, ze badanie bedzie bolesne wiec strach wziąl gore.Za drugim i trzecim zapisano Fortrans i skutki były rewelacyjne: zamiast dolem wszystko wracalo gorą w postaci wymiotow i to takich jakich swiat nie widzial. Dlatego zrobiono pasaz... Obecnie chyba mamy remisje ( chyba, bo moim zdaniem wzgledna, przy CRP w normie nadal nieco podwyzszony poziom leukocytow. Lekarz mowi, ze to w granicach bledu ...a ja jestem nieufna) i na pytanie czy nalezy robic kolonoskopie lekarz prowadzący z Kliniki powiedzial, że to na razie niepotrzebne. Jak myslicie :P darowac sobie tą kolo czy nie ?

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

: 28 wrz 2005, 11:49
autor: zosia
pewnie. okropna rzecz i jak nie ma bezwzględnej potrzeby chyba nie warto męczyć dziecka?

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

: 28 wrz 2005, 12:03
autor: Emi
Jeżeli wyniki są dobre to myślę że nie warto robić kolonoskopi. Gdyby pogorszyły sie to może warto byłoby sprawdzić jak rozległe są zmiany. Ale przy prawidłowym CRP to nie radzę. Życzę dalej dobrych wyników. Pozdrawiam!

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

: 28 wrz 2005, 12:39
autor: Misia
treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

: 28 wrz 2005, 13:12
autor: cleo
Ja też miałam pasaż-3 razy i to nie jest przykre badanie, a szkoda faktycznie dziecka

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

: 30 wrz 2005, 11:55
autor: Anka
U mojego dziecka przy prawidłowym CRP i ogólnie niezłych wynikach wyszła CU. Nie zrobili jej kolonoskopii tylko rektoskopię bo spodziewali się jakiegoś polipa, albo hemorjda. Tak więc róznie to bywa.

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

: 30 wrz 2005, 20:16
autor: :) :) :)
To ja też przyłączę się do tych zwierzeń :D Miałam kolonoskopię cztery razy (wszystkie w znieczuleniu ogólnym :D ) Milutko spałam a lekarze robili co chcieli. Gastroskopia 6 razy z czego tylko dwie "na żywca" (pozostałe cztery równocześnie z kolonoskopią). Mam dość znaczne zwężenie więc po jednej kolonoskopii lekarze mieli poważny kłopot. W czasie badania tak wytrwale próbowali mimo wszystko pokonać ww. przewężenie, że na drugi dzień w pełnym popłochu kierowali mnie na kolejne badania. Miałam objawy perforacji na szczęście na objawach się skończyło. Pasaż jak dotąd dwa razy, przy czym kontrast miałam wprowadzany przez sondę. Z doświadczenia - nie polecam sondy przez gardło tzn. łykania rurki przypominającej długaśny i dość gruby makaronik, przez nos jest dużo znośniej :D Co do przeczyszczaczy, to nie powiem nic nowego, za każdym razem działają inaczej.

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

: 11 lip 2008, 13:49
autor: bogus
Też dostałem Fortrans do czyszczenia okrężnicy. Zacząłem przyjmować go w dzień przed badaniem. O godzinie 14.00. rozpoczęłem picie Fortransu na pusty żołądek z częstotliwością podana na opakowaniu. Około godziny 16.00 zaczęły się wędrówki do toalety :wc: I tak dalej Fortrans, toaleta, Fortrans, toaleta milion razy. I wyglądało na to, że wszystko jest jak należy dopiero w dzień następny rano przed badaniem dowiedziałem się, że po Fortransie trzeba było wypić dużo wody mineralnej niegazowanej żeby wypłukać go z organizmu, bo może byc szkodliwy nie mniej jednak badanie się udało, a ja mimo tego, że pozostałości po Fortransie dopiero o godzinie 14.00 rozpocząłem wypłukiwać czystą wodą czuję się dobrze. :grin: Przed badaniem mnie uśpili, także badanie przespałem po wybudzeniu czułem się dobrze. :jupi:

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

: 07 sie 2008, 20:22
autor: Joanna505
Jeszcze jest taki preparat przeczyszczjący FLEET.
Nie wiem, jak się sprawdza u osób, które mają problemy... z reakcją :razz: .
W każdym razie jest "mniej inwazyjne" podczas picia... (jest tego mniej) i lepiej smakuje.

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

: 07 sie 2008, 22:11
autor: ranka
bleeh
nie cierpie tego,wole juz Fortrans