Fortrans

makrogole + sód (siarczan sodu)
Preparat stosuje się w celu oczyszczenia okrężnicy w ramach przygotowania do:
- badań endoskopowych lub radiologicznych
- zabiegów chirurgicznych okrężnicy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomy
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie

Re: Fortrans

Post autor: Tomy » 29 cze 2010, 10:01

Patryk pisze:-"Wreszcie moje jelita skręcają razem ze mną"- Robert Kubica
:lol: :lol: Dobre.

Myślę, że etat za dobre pieniądze w jakiejś firmie reklamowej masz zapewniony :)

Misia

Post autor: Misia » 29 cze 2010, 10:08

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 29 cze 2010, 11:11

Patryk, geeeenialne!!! :mrgreen:
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 29 cze 2010, 11:25

Myślę, że to powinno być opublikowane w kwartalniku w dziale 'na wesoło' :mrgreen:

Awatar użytkownika
Patryk
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Patryk » 29 cze 2010, 18:56

Będzie mi miło :) Lekarz przepisał mi dzisiaj metypred, którego nigdy nie brałem. Fortrans jest naprawdę niedobry, ale inspiruje :)
Nie odmawiaj dobrego tym, którym się ono należy, gdy akurat jest w mocy twojej ręki je wyświadczyć (Przysłów 3:27)

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 04 sie 2010, 21:26

Fortrans jest ochydny... Gdy go pije czuje sie jakbym pila doslownie wodke z pieprzem tak mnie wszystko parzy, boli i temperatura mi sie podnosi do 37.4. a jak sie juz przeczyszcze i poloze spac to budze sie kolo 1 -2 w nocy i wymiotyje niczym, sokami zoladkowymi....

Po Fortransie mam zawsze zaparcia. Gdy 1 raz sie nim poilam to po 8 dniach dopiero sie wyproznilam.... Masakra...

do mamy smieje sie ze jak znow dostane biegunek pod cisnianiem po 20 razy dziennie to sobie fortransu z pol litra wypije... ;) Hehe...
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

xentrix
Początkujący ✽✽

Post autor: xentrix » 29 paź 2010, 20:48

a ja dzis miałem kolonoskopie i aby oczyscic jelita mialem tak :

dzien poprzedzający kolonoskpie :

fortrans - rozpuszczony w 1 LT do wypicia w godzine , potem 1 Lt samej wody

po okolo 3 godzinach kolejny fortrans - rozpuszczony w 1 LT do wypicia w godzine i znowu potem 1 Lt samej wody

dzien kolonoskopii - rano lewatywa i przed poludniem kolonoskopia

I powiem , ze co do fortransu to jelita mi wyczyscil dobrze (zbadano po raz pierwszy całe jelito - poprzednie kolonki to niepełne były bo zalegal stolec w koncowkach)

Jesli chodzi o smak to tragedii naprawde nie ma , da sie to wypić ....w porównaniu do tego co kiedys piłem to Fortrans był nawet w miare dobry ....to co kiedys mialem to sie szło pożygać ( za przeproszeniem) i musialem pic duzo wiecej ...

uwazam fortrans za nienajgorszy smakowo i efektowo ...

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 29 paź 2010, 21:04

xentrix pisze:uwazam fortrans za nienajgorszy smakowo i efektowo ...
no to juz zalezy od danej osoby ja po tym mam .... wymioty,za to moja siostra wypila to ze smakiem :)
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 29 paź 2010, 21:14

xentrix pisze:Jesli chodzi o smak to tragedii naprawde nie ma , da sie to wypić ....w porównaniu do tego co kiedys piłem to Fortrans był nawet w miare dobry ....to co kiedys mialem to sie szło pożygać ( za przeproszeniem) i musialem pic duzo wiecej ...
smakosz się znalazł :zdziwko:

a poważnie to super, ze nie miałeś problemów by przebrnąć przez ten proces czyszczenia :ok:

xentrix
Początkujący ✽✽

Post autor: xentrix » 31 paź 2010, 14:46

tom-as pisze:
xentrix pisze:Jesli chodzi o smak to tragedii naprawde nie ma , da sie to wypić ....w porównaniu do tego co kiedys piłem to Fortrans był nawet w miare dobry ....to co kiedys mialem to sie szło pożygać ( za przeproszeniem) i musialem pic duzo wiecej ...
smakosz się znalazł :zdziwko:

a poważnie to super, ze nie miałeś problemów by przebrnąć przez ten proces czyszczenia :ok:
może nie ze smakosz , bo ogólnie to swiństwo , lecz piłem kiedys gorsze specyfiki , po których mi sie na wymioty zbierało. fortrans sie akurat dało wypić w porównaniu do poprzednich swiństw :) no i co wazne wyczyscił jelito b.ładnie. To wszystko :)

Awatar użytkownika
marta_2580
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
Kontakt:

Post autor: marta_2580 » 31 paź 2010, 23:54

tydzień temu miałam kolo i same przygody bezpośrednio z nią związane . Teraz się z tego śmieję , ale wtedy nie było mi do śmiechu. 12 .10 przyjęcie do szpitala , a na 14 termin kolonki. 13 rano obchód lekarza i pytam czy będzie jutro to badanie , bo wiem że jest dwudniowe opóznienie z powodu awarii maszynerii. Doktor potwierdza ; będzie badanie . Więc ja biegusiem do apteki po fortrans- 46 zł nie moje . Oczywiście śniadanka i obiadku nie dostałam, także głodna jak wilk. Godz. 14 idę do pielęgniarek z zapytaniem , czy mogę już zacząć pić. I co ? a one nic nie wiedzą na temat mojego badania. Badania nie będzie ! Więc ja mało myśląc na dół do baru (bo głodna strasznie :)) i co zamówiłam ? strogonof bo nie było nic innego gotowanego, do tego bułeczka . Mniammm .... pyszne było, trochę za dużo kminku jak dla mnie , ale to nic :) wracam na oddział i biorę się za czytanie książki. Godz. 16 przychodzi pielęgniarka iiiii .... jutro badanie PROSZĘ SIĘ CZYŚĆIĆ! Ja pierdyndole :mad: więc rozrabiam te 4 saszetki w buteleczkach, z którymi zaprzyjażnię na najbliższe kilka godzin. Samo picie spoko, jakoś wchodzi , ale to co wychodzi z drugiej strony już nie jest takie fajne. 3 butelka a ten nieszczęsny kminek dalej wyskakuje do muszli klozetowej ! odbija mi się tym strogonofem niemiłosiernie ... no nie wiem jak to dalej będzie , ale mam w planie wypić jeszcze dodatkowo ze 3 litry wody. godz. 00 kończę picie i co ? KMINEK ! Nic . Idę spać a rano poproszę o lewatywki .
1 lewatywka - kminek . 2 już prawie go nie ma . No dobra jeszcze jedna tak dla pewności . Trzymam długo jak najdłużej i biegiem do kibelka. Nie zdążyłam pidżamy ściągnąć i fruuu... poleciało :smutny: I co ja mam teraz zrobić ?
Wystawiam głowę z kibelka i widzę pana w okularkach , który też się czyścił i: CZY mógłby Pan poprosić tę blondynkę z sali nr 2 , żeby przyniosła mi szlafrok? :roll: Jestem uratowana !! Dziękuję Wiesiu, bo inaczej to ja nie wiem jak bym z tego kibla wyszła:))
Badanko się udało ! jelito czyste było !
A sam fortrans ? szczerze ? mnie tam smakuje, tylko ilość jest przerażająca...
szczęścia nie zaplanujesz ... ono przyjdzie samo ...

taki_jeden
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: taki_jeden » 22 lis 2010, 21:45

Dziś mam swoje popołudnie z fortransem, po raz pierwszy... No i powiem Wam, że pierwsze wrażenie (spodziewałem się że będzie niedobry), to : "kurczę całkiem smaczne!". No i tak było mniej więcej do końca pierwszego litra:) drugi już "oh już nie chcę tego pić, nie chce mi się". Trzeci litr to : "cholera ile jeszcze" . Teraz się zbieram do czwartego litra :)

Pewnie sporą różnicę robi tu fakt, że użyłem wód smakowych - 2 cytrynowe i 2 jabłkowe :O
Efektów ubocznych brak, czyści ładnie, jestem całkiem zadowolony :)

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 23 lis 2010, 18:16

taki_jeden pisze:Dziś mam swoje popołudnie z fortransem, po raz pierwszy... No i powiem Wam, że pierwsze wrażenie (spodziewałem się że będzie niedobry), to : "kurczę całkiem smaczne!"
i takie wypowiedzi lubię. Jak ktoś się naczyta we wszystkich wypowiedziach że to nie dobre to juz przed spróbowaniem samemu będzie negatywnie nastawiony i będzie robić tragedię dzięki czemu poprzez odpowiednie nastawienie umysłu szansa że mu zasmakuje jest nikła i odruchy wymiotne i w ogóle.
Ta wypowiedz jest przykładem że każdy z nas ma inny smak i jednoznacznie odgórnie ocenić że coś jest nie dobre nie można.

Fortrans jednemu nie smakuje ale innemu tak więc może i mnie zasmakuje. Powyższy post wskazuje na to że tak właśnie należy do tego podchodzić. :) Bardzo ładnie.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 24 lis 2010, 20:38

taki_jeden pisze:"kurczę całkiem smaczne!"
następny smakosz :mur: :P

Ale dobrze że piszesz jak to przechodziłeś. Zawsze to nowe tricki by lepiej wchodziło :beer:

mia_88
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: mia_88 » 16 gru 2010, 12:25

Hej :)
Ja mam takie pytanie: na ulotce, którą dostałam w szpitalu jest napisane, że mam wypić 4 litry fortransu (tzn 4 saszetki) i zastanawiam się, czy mam aż tyle tego wypić czy wystarczyłoby mi mniej? Ważę 50 kg więc nie jestem zbyt duża a poza tym ja nawet mam problem z wypiciem kubka herbaty a co dopiero 4 litry.... :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fortrans”