mesalazyna skutki uboczne?

ogólne informacje, pytania, skutki uboczne

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

mesalazyna skutki uboczne?

Post autor: mgiełkaa » 18 wrz 2010, 19:15

Zauważyłam, że odkąd bardzo regularnie przyjmuję dawki Asamaxu na twarzy wyskakuja mi takie dziwne pryszcze. Robią się pod skórą jakby w ciele i są bardzo bolesne. Rosną z nich jakby guzki, są twarde i nie można ich usunąć przez wyciskanie. Kiedy wreszcie znikną , pozostają po nich widoczne blizny takie ciemne plamki.
Nigdy nie miałam problemów z cerą, nasilają się one właśnie przy regularnym braniu mesalazyny ( u mnie 3X2 tabl).
Czy macie coś takiego i czy słusznie obwiniam mesalazynę?
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

gregtech

Re: mesalazyna skutki uboczne?

Post autor: gregtech » 18 wrz 2010, 21:56

Witam , mam podobny problem, też nigdy nie miałem problemów z cerą a na twarzy przy regularnym braniu PENTASY zaczęły mi wyskakiwać takie dziwne wypryski (pryszcze).
Pewnie przez chemie i toksyny, organizm próbuje sie tego pozbyć. Cera sie zanieczyszcza chemią.
Żeby to zlikwidować z twarzy smaruje na noc benzacne a po 10 minutach dosmarowywuje tormentiol, całą twarz. Efekty widocznie po 4 dniach smarowania. Zaczynają powoli znikać wypryski.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: mesalazyna skutki uboczne?

Post autor: mgiełkaa » 19 wrz 2010, 16:07

Dzięki, wypróbuję i dam znać jakie efekty zaobserwowałam. Zgadzam się z Tobą, że organizm chce wyrzucić z siebie toksyny, jednak po żadnym z leków nie miałam takich problemów. Asamax powoduje, że nigdy nie wiem jak będę wyglądać rano po przebudzeniu.
Na szczęście są to pojedyńcze krostki więc potraktuje je punktowo.
Pozdrawiam :wink:
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

gregtech

Re: mesalazyna skutki uboczne?

Post autor: gregtech » 19 wrz 2010, 16:41

W moim przypadku prawie całe czoło wyskoczyło w krostkach, efekt taki po dwóch miesiącach mesalazyny brania :/ a zawsze gładziutka cera bez ani jednego wyprysku :/ w swoim życiu też najadłem sie leków i nigdy takich problemów, a tu masz babko placek ;) zatoksynowaliśmy sie chemią stąd te efekty :P Skóra daje znać że jej sie coś nie podoba ;)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: mesalazyna skutki uboczne?

Post autor: Mamcia » 19 wrz 2010, 19:49

mgiełka - to może zmienić asamax na inną mesalazynę. Czasem, wbrew logice ta inna nie daje takich samych działań niepożądanych.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: mesalazyna skutki uboczne?

Post autor: mgiełkaa » 20 wrz 2010, 20:09

Przy najbliższej wizycie zapytam. Dzięki :smutny:
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwie 2009, 16:11
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: mesalazyna skutki uboczne?

Post autor: Nusia22 » 20 wrz 2010, 21:42

w sumie ja też mam duże problemy z cerą, nie pomagają żadne maści,kremy,leki...niektóre pomagają na chwile i znów muszę je wymieniać... biorę już rok pentase, wcześniej nie miałam takich strasznych problemów,chyba coś w tym rzeczywiście jest
Si vis vincere iram, non potest te illa. <Jeśli chcesz pokonać gniew, on nie może pokonać ciebie>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o leczeniu Mesalazyną”