Strona 1 z 1

uczulenie na 5-amino-salicylowego (5-ASA)

: 25 paź 2005, 21:31
autor: sylbow
Jestem uczulona na 5-amino-salicylowego (5-ASA). Wypróbowałam niemal wszystkie środki i występują u mnie niepożądane objawy (bardzo ostre, praktycznie nie mam sił wstać z łóżka) o dziwo jedynie w przypadku sulfasalazin EN nie występowały takie objawy. Tyle, że po paru latach uodporniłam się. Lekarz proponuje mi leki sterydowe. Boję się ich bo wiele słyszy się o lekach sterydami, zresztą czytałam również min. Na http://nzj.iimcb.gov.pl/kortykosteroidy.html
I muszę powiedzieć że przerażają mnie te efekty, choć lekarz mówi, że nie mają skutków ubocznych. Już sama nie wiem co jest prawdą..?

Sterydy

: 26 paź 2005, 16:32
autor: Mutti
Niestety sterydy powodują też u niektórych osób nadmierne wypadanie włosów. Mimo dobrych szamponów ( Neril, Vichy, Subrina) i odzywek, włosy stają się słabe i wypadają w dużych ilościach. Ale chyba nie u wszystkich, bo znam osoby, które mimo sterydów nie mają problemów z owłosieniem.

Re: uczulenie na 5-amino-salicylowego (5-ASA)

: 26 paź 2005, 18:48
autor: sylbow
Dzięki Zenobius i Mutti, nie bardzo mnie pocieszyliście ale dziękuję za odpowiedz.
Zenobius jak nazywa się Twój lek?
Mutti i bez Tego mam problemy z włosami, wiec moje obawy tym większe.... :(

Re: uczulenie na 5-amino-salicylowego (5-ASA)

: 27 paź 2005, 20:41
autor: Duśka =)
Moja córka nie bierze sterydów, a włosy zrobiły się jej jakieś takie matowe i bardzo jej wypadają.

Re: uczulenie na 5-amino-salicylowego (5-ASA)

: 30 paź 2005, 17:17
autor: sylbow
Czyli to sprawa indywidualna, jak ktoś ma silne włosy i takie pozostaną, jeśli nie to ma się podatność. Zastanawiam się, czy czopki mają mniejsze skutki uboczne i mniejsze obciążenie organizmu?