Asamax a oskrzela

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Joanna23
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom

Re: Asamax a oskrzela

Post autor: Joanna23 » 20 maja 2008, 17:58

witam. Mam pytanie, ale niewiem gdzie je zadać. A więc ostatnio jakieś tydzień temu przy moich tabletkach asamax ( 1 rano i 1 na wieczór) zaczełam mieć skurcze oskrzeli. Czytałam w ulote że sa to uboczne skutki. Kurcze czy wy też to macie ? według mnie to dziwne wkońcu tylko dwie na dzień biorę. A w szafce mam 60 tabletek jeszcze i raczej nie mogę się tak poprostu ich pozbyć i iść po inne. Raz szkodzą a raz nie potem miałam już spokój.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 20 maja 2008, 20:01

Moim zdaniem przede wszystkim skontaktuj sie z lekarzem.
Biore asamax już długo i mam przy tym astmę....wiec nie wiem czy skurcze moich oskrzeli sa spowodowane astmą...zaostrzeniem alergii....czy asamaxem.

może też być objaw innej choroby u ciebie a zbiegło sie to z asamaxem przypadkiem.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 21 maja 2008, 08:44

Pomyliłam się podając ilość nie 60 tylko 360tabletek a wizyta następna w sierpniu. To były tylko te 3 dni tych bóli oskrzeli i sobie tak pomyślałam że jeszcze raz takie coś to pujdę do lekarza.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 21 maja 2008, 16:22

Joanna23 pisze:To były tylko te 3 dni tych bóli oskrzeli
Oskrzela właściwie nie bolą....skurcz oskrzeli objawia sie świstami przy oddychaniu i dusznością...(wrażenie jakby człowiek zbyt mało wciągał powietrza).
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 21 maja 2008, 19:23

właśnie mnie bolało a dlatego bo nie potrafiłam wziąść dużo powietrza. Myślałam se wtedy "szkoda, że człowiek musi oddychać".

Zablokowany

Wróć do „Asamax”