Strona 1 z 1

Pytanie o rożnice salofalk a asamax

: 28 lip 2011, 23:29
autor: Jacquelina
dziś w aptece nie mieli salofalku(dziwne nie?)
Wiec zaproponowany mi Asamax (ta sama zawartość mesalazyny) jednak jak w salofalku miałam napisane ze na godzinę przed jedzeniem, tak w ulotce asamaxu mam ze po posiłku.. i tu rodzi sie moje głupie pytanie... jaka jest faktyczna różnica miedzy nimi? , czy wg Was mogę brać Asamax tak jak biorę salofalk? :neutral:
(jak w złym miejscy to z góry przepraszam poszkodowanego admina :oops: )edytowałam i przeniosłam

Re: Pytanie o rożnice salofalk a asamax

: 29 lip 2011, 00:04
autor: Jacquelina
jak to czy warto? nie było w aptece i mieli tylko to o.O
Jak byłam w szpitalu - mswia, to dawali mi asamax zamiast salofalku, bo to mieli na stanie i nie było jakiś dziwnych obiajów

Re: Pytanie o rożnice salofalk a asamax

: 29 lip 2011, 01:24
autor: Jacquelina
yhm..ale średnio rozumiem, głównie z tego poradnika i tego co napisałaś wyciągnęłam ze asamax działa w samym jelicie grubym .
egh, kretynizm w aptece powiedzieli ze to zamiennik, a różnica jest tylko w producencie

Re: Pytanie o rożnice salofalk a asamax

: 29 lip 2011, 11:11
autor: Jacquelina
dzięki Niszka, zmiany mam głownie w jelicie grubym, wiec możne nic mi nie będzie, jak będzie pogorszenie to rzucę sie do gastro po nowa receptę. Swoja droga jak sie nie znaja to nie powinni informować w aptekach :neutral:

Re: Pytanie o rożnice salofalk a asamax

: 30 lip 2011, 09:56
autor: tomek1971
Z tymi lekami to dziwna sprawa. Ja mam zapalenie jelita kretego najpierw dawali mi peentase potem sulfe potem asamax znowu peentase a podczas ostatniego pobytu w MSWiA zmienili mi znowu na asamax. A lekarz gastrolog do którego chodze na moje pytanie czemu tak odpowiedzial ze to to samo tylko innej firmy i za inna kase. Bo skład jest ten sam a z ta otoczką to taki troche bajer.Więc sam już nie wiem i lekarze pewnie też.A firmy farmaceutyczne zrobią wszystko zeby to ich lek kupić a nie konkurencji.

Re: Pytanie o rożnice salofalk a asamax

: 02 sie 2011, 21:51
autor: sztaba
kiedyś w poszukiwaniu Salofalku obdzwoniłem niemal wszystkie apteki w swoim mieście. W większości proponwano mi asamax - jako zamiennik. Tylko w jednej (!) farmaceutka poinformowała mnie, że Asamax jest lekiem o tym samym składzie, ale powinienem wcześniej zapytać lekarza czy mogę ten zamiennik stosować.
Lekarz wyjaśnił mi, na czym polega różnica (cały bajer właśnie w tej "otoczce"), ale okazało się że akurat w moim przypadku można było dokonać zamiany.

Re: Pytanie o rożnice salofalk a asamax

: 02 sie 2011, 22:52
autor: mgiełkaa
Ja cały czas biorę Asamax jednak podczas ostatniego pobytu w MSWiA zabrakło im tego leku i dostawałam zamiennie Salofalk. Lekarz powiedział, że u mnie nie ma różnicy.

Re: Pytanie o rożnice salofalk a asamax

: 03 sie 2011, 22:47
autor: Emilius
Ja używałam tylko Asamax. Jeden gastrolog zapisał mi Salofalk, ale szczerze mówiąc dla mnie to jakiś mityczny lek, bo nigdzie go nie ma, więc od początku zażywam Asamax w tabletkach (i Pantasa w czopkach). U mnie zmiany tylko w grubym. Uważam, że działa ok, krwawienia ustały. Poza tym nie odczuwam żadnych zmian P.S. Mam diagnozę od miesiąca, choć choruję juz od ok. 3 lat. CU Postać z zaparciami, nigdy nie było biegunek, tylko krwawienia, zaparcia, wzdęcia i anemia