Pentasa, a stan skóry

preparat jest wskazany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia odbytnicy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kasia000
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 01 maja 2011, 13:42
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślachowice

Pentasa, a stan skóry

Post autor: kasia000 » 01 maja 2011, 13:51

Witam serdecznie! W lutym ubieglego roku zdiagnozowano u mnie CU. Zle to znioslam ale...teraz po roku wszystko jest ok. Biore dwa razy dziennie dwie tabletki pentasy i powiem szczerze ze diety nie pilnuje :wink: i jest wszystko ok. mam jednak do Was pytanie: bardziej do kobiet niz mezczyzn- tak mi sie wydaje. przyjmuje pentase juz dluzej niz rok i bardzo pogorszyl mi sie stan moeje skory. jest baaaardzo przesuszona a w oststnich tygodniach robia mi sie jakies zaczerwienienia i male ogniska wysypki. Nie wiem czy to wina leku, na instrukcji wewnatrz opakowania pisze ze skutkiem ubocznym moze byc wysypka....... czy ktos ma podobny przypadek??? ogolnie po chorobie pogorszyla mi sie cera, skora sucha jak wior.... macie moze jakies "cudowne kremy" albo cos??

zmiana tematu zg.z reg
Anette

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Posty: 1576
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:46
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wysypka po lekach????

Post autor: Alutka86 » 01 maja 2011, 13:59

Ja mam wysypkę na twarzy, taką kaszkę na czole i skroniach. Robią mi się także bolące głębokie wypryski, ale na mam to pewnie od sterydów albo azy... Pomaga mi mydło Protex herbal, siarkowe nic nie dawało... Mam jeszcze maść benzacne, ale zapinam jej stosować :)

Poszukaj jeszcze tutaj:
viewtopic.php?t=2863&highlight=pentasa

Przeszukaj dobrze ten dział:
viewforum.php?f=112

Na forum wielokrotnie był poruszany ten temat. :) Poszukaj dobrze.
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

kasia000
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 01 maja 2011, 13:42
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślachowice

Re: Wysypka po lekach????

Post autor: kasia000 » 01 maja 2011, 14:09

ja uzywam balsanu do cialo Oillan dla osob z bardzo sucha skora i dla osob z luszczyca i nic ...nie pomaga. Na twarzy wysypki nie mam ale ma gorsza cere tzn moja twarz wyglada na zmeczona, szara tak jak bym papierochy palila. ogolnie ja patrze w lustro i na zdjecia z zeszlego roku to mam wrazenie ze przybylo mi kilka lat. I niestety to inny tez zauwazaja..... o do wysypki to robi sie to troche upierdliwe bo mamy coraz cieplejsza ogode i jak tu w krotkim rekawku wyskoczyc jk tu jakies czerwone plamy wyspyki mi sie robia :smutny:

lila
Początkujący ✽✽
Posty: 213
Rejestracja: 02 mar 2005, 09:39
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Wysypka po lekach????

Post autor: lila » 01 maja 2011, 14:10

Przesuszona skora to pewnie efekt odwodnienia... :neutral: Ja tez tak mam i nic a nic nie pomaga :/
Wszyscy maja bloga....mam i ja www.matkawariatka.blogspot.pl

Mercaptopurinum 75mg, metypred 32mg, salofalk 500mg 2x3, wapno

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni...

Awatar użytkownika
violek
Początkujący ✽✽
Posty: 72
Rejestracja: 26 lis 2007, 00:02
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wysypka po lekach????

Post autor: violek » 01 maja 2011, 15:14

Hej, ja tez mialam plamy na nogach, pojawily sie rozstepy no i skora bardzo sucha, najgorzej jest na dekolcie, ramionach i plecach, dostalam tradziku, rowniez nie moge na siebie patrzec bo to nie znika, a to wszystko po sterydzie. Mam nadzieje ze mi zniknie jak skoncze go brac bo wybieram sie na plaze ale jak tu sie rozebrac ;/

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wysypka po lekach????

Post autor: Natuśka » 01 maja 2011, 16:40

Anemia również wpływa na stan naszej skóry. Suchość skóry i błon śluzowych mogą wystąpić. :neutral: A ta wysypka... Może skóra jakoś się broni, jest podatna na czynniki zewnętrzne i tak odreagowuje swoją walkę?

Ja od kiedy nie mogę wyjść z anemii mam strasznie suchą skórę, ciągle mnie swędzi. Kupuję jakieś olejki, balsamy, kremy... i smaruję czym popadnie :razz: Nawet stosowałam już olej rycynowy na skórę i nawet dał niezłe efekty :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

kasia000
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 01 maja 2011, 13:42
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślachowice

Re: Wysypka po lekach????

Post autor: kasia000 » 05 maja 2011, 19:21

dziekuje dziewczyny!!! za dwa tygodnie umowilam sie na wizyte do dermatologa. Moze pentasa nie ma wplywu na ta wysypke tylko uczulilam sie na cos innego? pozyjemy zobaczymy.

easy
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 20 paź 2009, 00:12
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Luboń

Re: Wysypka po lekach????

Post autor: easy » 09 maja 2011, 08:38

może jest to jakiś skutek uboczny połączenia leku z dietą, ja mam "uczulenie" na świeże ogórki, biorę asamax i lek mnie nie uczula

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Wysypka po lekach????

Post autor: Lemoni » 09 maja 2011, 13:51

Nigdy nie miałam problemów alergicznych prowadzących do wysypki a od prawie roku pojawiają mi się właśnie takie "małe ogniska wysypki", na rękach i nogach. Wygląda to bardzo nieestetycznie :(. Wybieram się do dermatologa, ostatnio się pogorszyło, ale w sumie nie przyszło mi do głowy że to może być od leków - może coś w tym jest? Biorę salofalk (6 tabletek dziennie).

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Posty: 1576
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:46
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wysypka po lekach????

Post autor: Alutka86 » 09 maja 2011, 18:48

Nigdy nie miałam problemów alergicznych prowadzących do wysypki a od prawie roku pojawiają mi się właśnie takie "małe ogniska wysypki", na rękach i nogach.
A spróbuj się myć mydłem antybakteryjnym np. protex, albo czymś z serii do cery trądzikowej dla młodzieży. Ja zawsze to tym zwalczałam..
Co innego to mam na twarzy po sterydach, ale po czasie zejdzie..
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

monis
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 19 kwie 2011, 00:31
Choroba: nie ustalono
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Wałcz

Re: Wysypka po lekach????

Post autor: monis » 09 maja 2011, 22:26

witam ja rowniez mam problemy ze skora tylko ze na moje nieszczescie choruje od dziecka na luszczyce wiec dermatolog najpierw uznal ze to zwiazane z tym ale jak pojawily sie problemy z jelitami to uznal ze to od tego i sama czytalam gdzies ze przy crohnie niestety sa wysypki :smutny: moja wysyka bardzo swedzi i mam sucha skore polecem na to oliwke dla dzieci na mokra skore po kapieli a jesli jest tez problem z tradzikiem ( to niestety streydy zapewne i tylko odstawienie daje prawdziwe efekty ja mam tak po lekach na luszczyce) to jest seria emolium w aptece ale cena przystepna ja mam emulsje specjalna i jest super sa tez srodki do kapieli i produkty z cynkiem np masc cynkowa punktowo czy toniki ktos wspomnial mydlo siarkowe. przerobilam tego duzo moge sprobowac doradzic chociaz u mnie raz lepiej raz gorzej :roll:

easy
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 20 paź 2009, 00:12
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Luboń

Re: Wysypka po lekach????

Post autor: easy » 16 maja 2011, 08:24

wysypkę mam po raz pierwszy, myślałam że asmax mnie przed tym uchroni ale nie wiem czy to wraz z ciepłą wiosną?

kasia000
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 01 maja 2011, 13:42
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślachowice

Re: Wysypka po lekach????

Post autor: kasia000 » 02 cze 2011, 20:11

Bylam u dermtologa. kazal mi sie myc szarym mydlem. Myslalam ze po tym mydle to skora beie sucha luszczaca sie ... a tu niespodzianka, skorka normalna. Dermatolog przepisal mi jakas robiana masc i na rekach jest poprawa czerwone placki zbladly i nie ma nowych. Ale na nogach poprawy nie ma :( nie da sie ukryc ze nogi sie goli i ta skora jest podrazniana co nie? Dermatolog mi powiedzial ze najprawdopodobniej nie jest to uczulenie na lek.... tylko zaburzenia w organizmie wywolane CU i ze trzeba bedzie isc do gastrologa. ja jestem w remisji nic sie nie dzieje ale zebym diety pilnowala . nie jem wogole surowych warzych i owocow _ masakra :cry: :cry: :cry: ale za to lubie czerwone slodkie wino i pifffffo i oj ciezko zrezygnoac zwlaszcza ze czlowiek czuje sie dobrze. tak czy siak wszystko zwiazane jest z tych cholernym CU :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pentasa”