Strona 1 z 1

Golimumab-program

: 12 mar 2009, 18:18
autor: darecki
witam
od wtorku tj 17-03 zostałem włączony do programu z golimumabem w klinice w Krakowie. Program trwa 6 tygodni z tym, że pierwsze 2 dawki mogą być placebo 3 dawka jest napewno lekiem ( w dawce 50.100. lub 200mg) lek podawany jest podsórnie co 2 tyg. Po 6 tygodniu jak wyrażę zgodę lek będzie podawany przez 52 tyg - dawka podtrzymująca.Całe badanie na zasadzie podwójnie ślepej próby. Mam pytanie czy ktoś z Was jest może w podobnym programie i bierze już ten lek? Czy mieliście skutki uboczne czy lek wam pomógł a jeżeli tak to po jakim czasie.Jeżeli kogoś interesuje mogę opisać jak ja reaguję na to leczenie i czy i w jakim stopniu organizm na nie odpowie.
pozdrawiam

Re: Golimumab-program

: 15 mar 2009, 11:39
autor: darecki
W formularzu zgody na udział w badaniu wyczytalem, że w badaniu mogą wziąć udział pacjenci ze średnią i ciężką postacią aktywnego wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.Jeszcze ważna wiadomość, że najlepiiej mieć ważną ( czyli nie dłuższą niż 2 lata) kolonoskopię z pobranymi wycinkami do badań hist. ponieważ jeśli choruje się na CU przez 8 lat bądź dłużej lub zmiany chorobowe ograniczają się do lewej połowy okrężnicy występują przez 10 lat bądź dłużej konieczna jest kolonoskopia. A przed podaniem leku wywiad chorobowy i testy czyli badanie fizykalne, badanie stolca, sigmoidoskopię, pomiar obiawów życiowych - waga wzrost takie tam ,RTG klatki, próbę tuberkulinową i badania krwi.

Re: Golimumab-program

: 15 mar 2009, 18:58
autor: Mamcia
Z tą kolonoskopią to asekuracja firmy bo jak nie masz "ważnej" to powinna zostać zrobiona na koszt CRO lub firmy farmaceutycznej.

Re: Golimumab-program

: 17 maja 2009, 16:54
autor: darecki
Jednym słowem mowiąc lek jest rewelacyjny. Już po 1 dawce nastąpiła diametralna porawa po kilku dniach ustąpiły krwawienia Po miesiacu tzn po 6 tygodniach sigmoskopia wykazała że jelito nie ma zmian nie mowiąc o krwawieniach,były lekkie blizny już zagojone sam widziałem swoje jelito różowe i normalne jak w książkach :) pani doktor była pozytywnie zaskoczona. wczesniej miałem zaostrzenie w tej skali określającą chorobę ( nie pamietam nazwy ) na 3 po 6 tyg lekkie 1.Przytyłem tzn ciągle tyje i nabrałem sił oczywiście proces jest powolny ale okolo 4 kg od 17 marca nie jest źle a i zszedłem z encortonu już od tygodnia nie biorę w ogóle. Jeżeli tak będzie nadal to chorobę będę miał jedynie na papierze. Skutków ubocznych nie widzę jak narazie może troche włosy mi wypadały ale być może sobie wkręcam :) Także serdecznie polecam i chętnie odpowiem na pytania .

Re: Golimumab-program

: 15 mar 2011, 15:30
autor: patriot
Mam pytanie związane z Golumabem, a konkretnie ze zwrotami za dojazd. Dojeżdzam na zastrzyki ponad 200 km w jedną stronę od ponad roku. W umowie jest napisane, że koszt dojazdu jest zwracany, a ja nie dostałem jeszcze ani grosza. Jak to jest rozwiązane u Was?
Pozdrawiam

Re: Golimumab-program

: 15 mar 2011, 16:28
autor: patriot
Dziękuję za odpowiedz. Możesz mi jeszcze napisać kiedy to było? Może zmieniły się zasady... Bo ja pierwszą prośbę o zwrot dałem mojemu lekarzowi w lipcu:/

Re: Golimumab-program

: 15 mar 2011, 16:29
autor: patriot
Aha, pewnie nie był to lek koncernu Centrocor?

Re: Golimumab-program

: 15 mar 2011, 16:35
autor: patriot
W umowie jest napisane, że przysługuje zwrot za dojazd. Z kolei jak przyszło co do czego, to monitor stwierdził, że jak jesteśmy zadowoleni z wyniku leczenia to i tak przyjedziemy bez otrzymania zwrotu za benzynę, poza tym, bierzemy udział w leczeniu i testowaniu anonimowo i nie mogą nam bezpośrednio wysłać pieniędzy na konto. A z kolei NZOZowi też nie mogą dać, bo od tego musieliby zapłacić podatek itd.....:/ Błędne koło.

Re: Golimumab-program

: 15 mar 2011, 21:38
autor: Mamcia
Z kolei jak przyszło co do czego, to monitor stwierdził, że jak jesteśmy zadowoleni z wyniku leczenia to i tak przyjedziemy bez otrzymania zwrotu za benzynę, poza tym, bierzemy udział w leczeniu i testowaniu anonimowo i nie mogą nam bezpośrednio wysłać pieniędzy na konto.
To daj mi namiar na monitora, a ja doniosę dokąd trzeba, bo to co robi jest niezgodne z prawem. Zwrot kosztów się należy. Nie ma badań anonimowych, bo jeśli są np działania niepożądane to trzeba do pacjenta trafić. Natomiast inną rzeczą jest ślepa próba, gdy nikt nie wie, czy otrzymuje się lek czy placebo.
Oddawanie pieniędzy po zakończeniu programu to jest kredytowanie Sponsora (tak się nazywa ten, który finansuje badania).
Lekarzom się nie chce rozliczać biletów, a wykonawcy starają się oszczędzić na pacjentach - nie dajcie się.
A co ma zrobić pacjent, którego na dojazd nie stać???

Re: Golimumab-program

: 15 mar 2011, 21:48
autor: Mamcia
Nie nie o to chodzi. Sponsor ma obowiązek pokryć koszty i to nie tylko dojazdu, ale często i noclegu i dojazdu opiekuna. Zależy to od tego jak napisany jest program.

Re: Golimumab-program

: 15 mar 2011, 22:11
autor: patriot
Nie znam osobiście monitora, wiem tylko to, co przekazał mi lekarz. W każdym razie monitor stwierdził że:
- zwrotów za dojazd nie będzie, bo sponsor nie ma środków
- jeśli pacjenci są zadowoleni z leczenie to i tak przyjadą
- nawet jakby mieli pieniądze, to nie mogą przelać ich na konta osobiste, bo badanie jest anonimowe, a na konto NZOZu nie mogą przelać z uwagi na podatki, problem z opisaniem itd...
Szukałem informacji w ustawach, ale żadna nie nakazuje zwrotów:/ Informacja o zwrotach jest w umowie w akapicie "możliwe korzyści"
Ja jezdzę autem z uwagi na brak czasu, odległość i kiepskie połączenia PKP, więc moje wydatki są dosyć spore.
Dziękuję Wam za zainteresowanie tematem.

Re: Golimumab-program

: 16 mar 2011, 20:12
autor: Mamcia
Masz umowę to ją prześlij (ska, fax) możesz wymazać swoje dane, bo nie o to tu chodzi. Tam jest numer do sponsora. Może lekarz chce z siebie zwalić papirologię, ale to nie tak, bo za każdego pacjenta badacz dostaje pieniądze i to spore. Fundusze są zaplanowane i ważna jest dokument podpisanej świadomej zgody.
Takie podejście jest oszustwem i jest niezgodne z prawem.

Re: Golimumab-program

: 16 mar 2011, 22:20
autor: patriot
Wysłałem do Ciebie prośbę o maila.