Leki Bilogiczne

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
aharat
Debiutant ✽
Choroba: CD
Kontakt:

Re: Leki Bilogiczne

Post autor: aharat » 19 lip 2006, 16:21

Kamil P pisze:Witam
Z crohnem za rekę chodzę odkąd pamiętam. Obecnie czeka mnie 5 operacja.
Chciałbym zapytac Was czy słyszeliście o pewnym leku dostepnym na zachodzie i bardzo pwszechnie stosowany w chorobie crohna. Dokładnie nie znam nazwy. lek jest z grupy leków bilogicznych "anty TNF alfa". Wiem że znacznie wydłuża on remisję niestety roczna kuracja kosztuje około 40 000 złotych.
Słyszałem, że w Polsce prowadzone są grupy leczone tym lekiem. Nadzór nad grupami prowadzą prof Bartnik i prof. Tomecki. Niestety wiem, że bardzo trudno jest się zakwalifikować do takiego leczenia. Czy macie może jakieś doświadczenia w tym temacie i zechcieli byście się podzielić wiedzą??
byłam w tej grupie :) co miesiąc zastrzyki w brzuch przez 1,5 roku + salofalc, czasami zaostrzenia i wtedy dodatkowo antybiotyki. było jakies parę miesięcy, że czułam się naprawdę lepiej, ale się skończyło. wkurzyłam się i zrezygnowałam z dalszego udziału. generalnieniespecjalnie to pomogło. w sumie nic się nie zmieniło.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Leki Bilogiczne

Post autor: Mamcia » 19 lip 2006, 18:33

Napisz gdzie się teraz leczysz, albo zadzwoń. O lekach biologicznych jest na forum b. dużo. Szukaj Infliksimab, Remicade oraz w nowościach naukowych.
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Ogólnie o leczeniu biologicznym”