sterydy

Wraz z sulfasalazyną i preparatami 5-ASA, kortykosteroidy są najczęściej stosowane jako leki podstawowe zarówno w Wzjg jak i ChL-C. Główne działanie lecznicze glikokortykosteroidów polega na wykorzystaniu ich właściwości przeciwzapalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Aga
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

sterydy

Post autor: Aga » 10 gru 2005, 10:06

Kochani prosze Was o pomoć otóż chodzi mi o zmniejszanie dawki sterydów .
ostatnio brałam budenofalk przez miesiąc wczesniej odwiedziłam lekarza (jade przeszło 100 km) i przepisano mi metryped (60 tabletek) i mam brać 2x1x0 a jak bedzie lepiej zchodzić z dawki do 2tabletek dziennie potem mam pojawić się w styczniu .No ale jak sobie przeliczyłam to po skończeniu tych sterydów łączny okres jaki je bym brała przekroczy 8 tyg. a pani doktor mówiła mi ze starydami będzie mnie leczyć 2 miesiace potem przejdzie na cos innego
I teraz moje pytanie: jak mam z tej dawki schodzić aż do zera? czy nic mi nie grozi (bo ostatnio mnie przestraszyła ze gwałtownie nie mozna przerwać brania bo mozna nawet umrzec) Tak sobie myślałam że będę stopniowo dawkę zmniejszać żeby w styczniu jechać do poradni juz nie biorąc sterydów , ale nie wiem czy tak mogę.??? prosze podpowiedzcie mi :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: sterydy

Post autor: Mamcia » 10 gru 2005, 21:47

W Twoim poście jest błąd i nie wiem ile bierzesz. Zasadą jest stopniowe zmniejszanei dawki (dlaczego leku nie można odstawić opisałam na stronach J-elity). Jeżeli w trakcie odstawiania leku zaobserwujesz pogorszenie powinnaś ją zwiększyć, ale tylko po konultacji z lekarzem. Jak masz wątpliwości zadzwoń do swojego Guru i zapytaj.
Z twojego postu wnioskuję, że budenofalk nie działał. Nie napisałaś na co jesteś chora. Jak masz więcej pytań odezwij się na e-mail, albo zadzwoń
Mamcia

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 21 sty 2006, 22:38

No właśnie-STERYDY!!!!!Biore metypred 4mg od 2m-cy i juz przebiłam 90tkę(mam na myśli kilogramy)Całe szczescie ze jestem wysoka bo inaczej toczyłabym sie :? jak kuleczka.
Czy ktos też reaguje na sterydy takim przyrostem wagi????
Ja mimo ciaglych biegunek tyję!!!!!!
Czarno widze przyszlość :cry:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Agnesis
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agnesis » 22 sty 2006, 14:10

Hej.
Ja nawet aż tak bardzo nie przytyłam, bo się pilnuję, mam straszy apetyt na słodycze i muszę uważać. No i soli staram się niewiele używać. Ale mam coraz większy obrzęk na twarzy, mam coraz większego chomika. Paskudnie to wygląda, taka " gęba". Zaczyna mnie to wkurzać, bo nie czuję poprawy po sterydach, brzuch boli, stawy też, i kręgosłup, i stany pogorączkowe też mam. Więc do bani z tymi sterydami :cry:

Aga
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Aga » 28 sty 2006, 18:31

hej ja właśnie zmniejszam dawke biore od listopada metryped moja lekarka powiedziała że i tak miałam bardzo małą dawkę bo najwięcej brałam 12 mg a teraz 4 mg , nie widze żeby mi w czyms pomógł może mniej boli mnie jelito natomiast teraz jestem przerażona nie czuje swoich policzków i jestem opuchnięta cała czuje się jakoś dziwnie nieswoja nabrzmiała , boję sie że przytyje waże około 50 kg nie chciałabym przytyć .Powiedzcie czy ta opuchlizna kiedyś zejdzie ? jestem przybita coraz bardziej tym wszystkim
:(

gwidon
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: gwidon » 28 sty 2006, 19:41

Najważniejsze to zachować spokój bo jelitko się zbuntuje.Ja schodzę z dawki 40mg jestem przy 15 a gębe mam jak pyza.Z drugiej strony jeżeli moja remisja ma trwać barrrrdzo długo to mogę wyglądać jak nadmuchany balon.
da się żyć

Zablokowany

Wróć do „Ogólnie o Kortykosteroidach”