jakie sterydy w chorobie cd

Wraz z sulfasalazyną i preparatami 5-ASA, kortykosteroidy są najczęściej stosowane jako leki podstawowe zarówno w Wzjg jak i ChL-C. Główne działanie lecznicze glikokortykosteroidów polega na wykorzystaniu ich właściwości przeciwzapalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kaczmarzyk aga
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Kontakt:

jakie sterydy w chorobie cd

Post autor: kaczmarzyk aga » 11 paź 2007, 19:12

witajcie kochani jestem nową uczestniczką forum .jestem matką chorej 16 latki na cd dowidziałyśmy sie z córką o tej chorobie trzy dni temu taką diagnoze postawiono w klinice dziecka i matki w katowicach - ligocie ( moze ktoś tam się leczył ) powidzcie coś bliżej o cd jakie leki bierzecie jaki są skutki uboczne po sterydach (enkorton) jaka dieta .jestem zalamana co dalej robić pomóżcie.....[/quote]
agulka

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: jakie sterydy w chorobie cd

Post autor: tom-as » 11 paź 2007, 19:22

no to tak na wstepie powiem ze ja sie tam lecze... wszystko o co pytasz mozna bez problemu znaleźć na forum bo juz wielokrotnie byla o tym mowa.

ale w skrocie:
leki to mesalazyna lub sulfasalazyna... ja biore Pentase czyli mesalazyne. to sa takie główne 'kartofle' (bo jesc trzeba caly czas). gdy jest nieciekawie podaje sie sterydy a pozniej jednoczesnie ze sterydami ida leki imunosupresyjne (albo ja to tam sie pisze) by na koniec zostac tylko na tych drugich (i nie brac juz sterydow). skutki uboczne encortonu... moga (ale nie musza) nastapic jakies zmiany skorne no i w wiekszosci przypadkach 'tycie'.. w " " bo to tak naprawde nie tycie tylko zatrzymywanie wody w organizmie... wygladas ie jak chomik (ale nie musi).. po skonczeniu z encortonem sytuacja wraca do normy.

to tak na szybko... poszukaj troche na forum.. odpowiedzi znajdziesz na pewno :-)

i jeszcze coś... nie załamuj się... nie warto ;-)

Zablokowany

Wróć do „Ogólnie o Kortykosteroidach”