zesz3am ze sterydów

Wraz z sulfasalazyną i preparatami 5-ASA, kortykosteroidy są najczęściej stosowane jako leki podstawowe zarówno w Wzjg jak i ChL-C. Główne działanie lecznicze glikokortykosteroidów polega na wykorzystaniu ich właściwości przeciwzapalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Gość

zesz3am ze sterydów

Post autor: Gość » 05 sie 2004, 10:22

czesc mam pytanie czy ktos zeszed3 ze sterydów i tak sie fatalnie czu3 jak ja.Wysypke mam na twarzy i dekoldzie,podobno posterydowa.Ale najgorsze odkond je niebiore a bra3am 1,5 roku wszystko mnie 3amie .Wstaje rano i chodzia niemoge ku?tykam.Zginaa sie niemoge bo mnie 3amie, nawet do tranwaju niepodniegnie bo czuje ze kregosub sie z3amie .Nie biore ju? 3 tygodznie .Koszmar dlamnie.
Lekarz mi powiedzia3 ze to skutki uboczne ale dasie chyba stym co? zrobia ,nieda sie tak rzya.
Pozdrawiam i dzieki za karzd? odpowiea.

Gość

Re: zesz3am ze sterydów

Post autor: Gość » 05 sie 2004, 10:23

znowu nie niezalogowa3am sory to ja powyrzej

izabela
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 12 maja 2004, 17:17
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Re: zesz3am ze sterydów

Post autor: izabela » 05 sie 2004, 10:25

mam nadzieje ze teraz sie pokarze.Przepraszam za sasmiecanie

Awatar użytkownika
Marek P
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2004, 17:23
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Re: zesz3am ze sterydów

Post autor: Marek P » 05 sie 2004, 15:57

wielokrotnie przechodzilem przez odstawianie sterydow i twoje objawy sa zupelnie normalne ( przynajmniej z porownaniu z moimi ) z czasem ustepuja tylko ze trzba temu troche pomagac. ja z reguly zaraz po odstawieniu sterydow stosuje maksymalne dawki wapna potasu oraz wit D3 nie lagodzi to bolow ale przyspiesza powrot do "normalnosci". nie jest to oczywiscie z dnia na dzien wiec powinnas sie uzbroic w cierpliwosc. warto tez zebys jesli masz taka mozliwosc skonsultowala to z lekarzem ortopeda i chirurg po wczesniejszym rtg. niestety sterydy maja taki niemily skutek uboczny ze powoduja zwyrodnienie stawow ( zreszta CU i CD nie pozostaja bez wplywu na stawy takze ) .

ja sam jestem po zabiegu "naprawiania" jednego z kolan i probuje sie zmusic na nastepne. nie chce cie straszyc bo taki zabieg nie jest straszny a do szpitala sie idzie na gora 5 dni
"na wszystko jeszcze raz popatrze
i pojde nie wiem gdzie na zawsze"

Gość

Re: zesz3am ze sterydów

Post autor: Gość » 05 sie 2004, 16:48

Czesc Marek dzieki za szybk? odpowiea skonsultuje to z jakims chirurgiem.
Jeszcze raz dzieki

Gość

Re: zesz3am ze sterydów

Post autor: Gość » 05 sie 2004, 17:06

nie ma za co.....
wiem przez co przechodzisz....

Awatar użytkownika
Marek P
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2004, 17:23
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Re: zesz3am ze sterydów

Post autor: Marek P » 05 sie 2004, 17:10

tym razem ja zapomnialem sie zalogowac.... ;)
"na wszystko jeszcze raz popatrze
i pojde nie wiem gdzie na zawsze"

Ela
Początkujący ✽✽
Posty: 279
Rejestracja: 21 kwie 2003, 21:05
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: zesz3am ze sterydów

Post autor: Ela » 06 sie 2004, 21:14

Ja bra3am sterydy krócej ni? rok i w raczej ma3ych dawkach, przez wiekszy czas 4mg dziennie, ale i tak mia3am trudno?ci z odstawieniem, bardzo powoli zmniejsza3am dawki i uda3o mi sie odstawia dopiero przy drugiej próbie. Faktycznie dokucza3a mi wysypka na twarzy, ale nie wiem, czy to po sterydach, czy tak w ogóle. Pomog3a mi ma?a przeciw tr?dzikowi, któr? wcze?niej przepisa3 mi dermatolog.
CU, j-pouch

Gośka
Początkujący ✽✽
Posty: 466
Rejestracja: 05 mar 2004, 11:38
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Brzeźnica/Kraków
Kontakt:

zesz3am ze sterydów

Post autor: Gośka » 03 paź 2004, 05:52

No wiec ja 3 tygodnie temu zesz3am oczywi?cie stopniowo ze sterydów.Bra3am od listopada ubieg3ego roku.Objawy zupe3nie jak u Izy.Potworne bóle stawów.A od wczoraj nawet dosta3am wysok? temperature/39/ i podejrzewam ?e to w3a?nie od tych stawów.Dosta3am nawet gentamycyne w zastrzykach.K3uje mnie pielegniarka 2 razy dziennie, ale dzisiaj ju? czuje sie du?o lepiej.A ?eby jeszcze by3o ciekawiej to w3a?nie od wczoraj jestem pierwszy dzien na rencie i wczoraj od3?czono mi ?ywienie pozajelitowe po 3 miesi?cach tej niebywa3ej przyjemno?ci. Pozdrawiam Go?ka

wiotka
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 26 wrz 2007, 11:13
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: zesz3am ze sterydów

Post autor: wiotka » 23 paź 2007, 15:01

A czy schudliście i wróciliście do tej samej wagi po odstawieniu sterydów?
wiotka

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: zesz3am ze sterydów

Post autor: aleksandra12 » 23 paź 2007, 15:14

Ja tak.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4327
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: zesz3am ze sterydów

Post autor: -Ania- » 23 paź 2007, 15:20

zawsze po odstawieniu sterydów wracam do swojej wagi
i pozbywam się "chomikowych policzków" i trądziku też nie mam..
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: zesz3am ze sterydów

Post autor: Raysha » 23 paź 2007, 16:02

wiotka pisze:A czy schudliście i wróciliście do tej samej wagi po odstawieniu sterydów?
ja aktualnie schudłam aż 2 kg ale chomicze policzki znikły

Awatar użytkownika
Yaseck
Początkujący ✽✽
Posty: 109
Rejestracja: 02 kwie 2008, 10:05
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: zesz3am ze sterydów

Post autor: Yaseck » 16 maja 2008, 08:44

Właśnie po raz drugi odstawiam sterydy i po 3 dniach od ostatniej dawki dostałem wysypki. Za pierwszym razem wysypało mi dekolt i ramiona, teraz twarz. :/
Używaliście jakiś maści, żeby to szybciej zeszło? A może antybiotyk?

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: zesz3am ze sterydów

Post autor: Natalka » 16 maja 2008, 16:39

Yaseck, poczekaj ze 2 tygodnie, powinno być widać wtedy poprawę. A jak nie to wtedy do dermatologa, na własną rękę lepiej się nie leczyć z takich rzeczy, bo se można zrobić gorzej.
u mnie była masakra po sterydach i samo nie chciało przejść i jeszcze sama się trochę doprawiłam tak więc wiem, co mówię.
ale mam nadzieje, że u Ciebie będzie ok :smile: jeśli zawsze miałeś zdrową cerę, to powinno samo przejść niedługo.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Zablokowany

Wróć do „Ogólnie o Kortykosteroidach”