Strona 1 z 1

Czy dalej próbować leczenia sterydami?

: 05 paź 2018, 08:55
autor: medd
Cześć wszystkim, sprawa wygląda następująco. Próbowałem już przyjmować cortimment oraz encorton, niestety po encortonie remisja trwała 3 miesiące, po cortimmencie 1,5 miesiąca. Lekarz tłumaczył że mogę należeć do osób sterydoodpornych. Aktualnie zastanawia się czy nie wprowadzić w moim leczeniu leków immunosupresyjnych. Nie ukrywam naczytałem się trochę o szkodliwości przyjmowania immuno, stąd moje pytanie o Waszą opinię, czy lepiej wstrzymać się z immuno. i dłużej pobrać sterydy? Jak długo można przyjmować sterydy? Może jednak lepiej mieć spokój na 3 miesiące i potem ponownie przyjąć dawki sterydu niż rozpocząć batalię z immuno? Wiem, że każdy organizm jest różny lecz cenię sobie opinie ludzi w temacie. Pozdrawiam serdecznie :-)

Re: Czy dalej próbować leczenia sterydami?

: 05 paź 2018, 17:10
autor: atabe
Immuno jak każde leki mają swoje skutki uboczne. Jedni je odczuwają inni nie . Ja biorę Azathioprine 11 lat i jest ok ,i ciągła remisja . Nie spróbujesz nie będziesz wiedział jak działają na Ciebie . Zresztą sterydy też nie cukierki . Nie ma leków neutralnych dla organizmu . Ja wychodzę z założenia , że jeśli mam choróbsko to muszę je leczyć , inaczej się nie da . Powodzenia :)

Re: Czy dalej próbować leczenia sterydami?

: 05 paź 2018, 21:25
autor: anetka30
Ja biorę aze prawie rok czasu. Czuję się dobrze, nie mam jakiś szczególnych efektów ubocznych. Najważniejsze, że leczenie przynosi efekty i można normalnie funkcjonować.