Strona 1 z 1

sterydy a czyszczenie do kolonoskopi

: 06 kwie 2015, 08:42
autor: ulka1986
Poradzić się muszę bo zaczyna mnie strach oblatywac, od 12 dni biorę encorton i poprawa była już po 3 dniach, po tygodniu redukcja o 5 mg i po 2 kolejnych dniach biegunka wróciła :( więc zwiększyłam dawkę do startowej (30 mg) poczekam aż znów będzie lepiej i spróbuję zredukować
Tylko że w przeciągu miesiąca będę mieć kolonoskopie i widzę że nie realne jest to abym do tej pory zeszła ze sterydów i tu moje pytanie jak w dzień czyszczenia mam wziąć leki? Biorę udział w badaniu klinicznym i mam podany schemat czyszczenia tj. O godz 5 rano pije już pierwsza działkę preparatu, 2 godziny później drugą i w ten sam dzień kolonoskopia ( nie znam jeszcze dokładnej daty i godziny badania, wiem tylko że w przeciągu miesiąca) , moja pani dr mówi że sterydy będę mogła wziąć po badaniu a coś mi się wydaje że to będzie późne popołudnie czy moja kora nadnerczy nie zsfiksuje do tej pory?

Re: sterydy a czyszczenie do kolonoskopi

: 06 kwie 2015, 12:11
autor: chrzanovy
hmm wydaje mi sie ze powinnas je polknac rano poprostu, czy nie jest to bez znaczenia dla kolo

Re: sterydy a czyszczenie do kolonoskopi

: 06 kwie 2015, 17:24
autor: obyty.z.cu
chrzanovy pisze: powinnas je polknac rano poprostu, czy nie jest to bez znaczenia dla kolo
bo nie o badanie tu chodzi,ale o działanie leku.
Czyli jak już skończysz czyszczenie....po wypiciu wszystkiego,pewnie ze 2 godziny po tym byłoby ok.Te leki rozpuszczą się i w jelicie ich już nie będzie.
Leki zawsze trzeba brać .

Re: sterydy a czyszczenie do kolonoskopi

: 07 kwie 2015, 08:01
autor: ulka1986
A jak z kwestią jedzenia, sterydy bierze się po posiłku? a to wiadomo przy czyszczeniu bardzo nie wskazane jest :oops:

Re: sterydy a czyszczenie do kolonoskopi

: 07 kwie 2015, 10:23
autor: chrzanovy
ulka1986 pisze:A jak z kwestią jedzenia, sterydy bierze się po posiłku? a to wiadomo przy czyszczeniu bardzo nie wskazane jest
po czyszczeniu nic nie jesz az do badania, a sterydy polykasz i inne piguły jakie masz bez jedzenia, i nie ma po nich sladu bez jedzenia tym razem
obyty.z.cu pisze:po wypiciu wszystkiego,pewnie ze 2 godziny po tym byłoby ok.Te leki rozpuszczą się i w jelicie ich już nie będzie.

Re: sterydy a czyszczenie do kolonoskopi

: 07 kwie 2015, 21:17
autor: Mamcia
ulka1986 na twoje pytania powinien odpowiedzieć badacz - czyli lekarz prowadzący badanie kliniczne, bo rozumiem, że kolonka to w tym układzie.

Re: sterydy a czyszczenie do kolonoskopi

: 08 kwie 2015, 07:22
autor: ulka1986
Tak mamciu to badanie kliniczne i lekarz prowadzący powiedział ze po kolonoskopi będę mogła spokojnie wziąć leki,.... Dziwne to trochę. Zwłaszcza że jak narazie nie znam dnia i godziny.... To też dziwne jest :neutral: