Gdzie założyć bloga.

Dział o wszystkim, co dotyczy komputerów i informatyki - pytania, problemy, porady itp... oraz adresy stron ze skryptami, PHP, ASP,Assembler, C/C++, CFML, Delphi, Flash, Java Script, Pascal, Perl, PHP, Programy użytkowe, Python, SQL, Visual Basic, XML....

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Gdzie założyć bloga.

Post autor: Grzyb333 » 29 sie 2010, 18:50

No i stało się. Mam zamiar założyć bloga, a że kompletnie zielony w tej materii jestem to i rady mi potrzeba. Poczytałem, że wodrpress jest najlepszy, tylko że tam podobno domenę trzeba i znać trochę na różnych rzeczach przydałoby się. Ja człek prosty i leniwy a grafomania moja upustu się domaga.

:help:
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Gdzie założyć bloga.

Post autor: Raysha » 29 sie 2010, 19:27

Zenobius pisze:darmowe konta sa na wordpressie: http://wordpress.com/ rejestrujesz sie i masz
Polecam na wordpressie. Wygląda profesjonalnie. Możesz zerknąć na mojego (mam w podpisie).
A blogi z onetu to Zuooo.

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 29 sie 2010, 20:59

shisho pisze:Albo jak masz np. konto gmailowe, to możesz na googlowym blogspocie
Mam gmaila i podobno blogger najprostszy jest dla amatora. Obejrzałem bloga Mikrusi i ciężko tam się połapać, wszystko co klikam otwiera się w nowym oknie, nie działa przycisk wstecz. Ciężki w odczycie dla takiego amatora jak ja.

Na razie ku bloggerowi się skłaniam, taki przyjazny i prosty mi się wydaje.
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 29 sie 2010, 21:18

Mikrusia pisze:A blogi z onetu to Zuooo.
Ale za to są bardzo, bardzo proste w tworzeniu i obsłudze. Zakładałam swojego jakieś pięć i pół roku temu i sobie radziłam (a miałam dziesięć latek ^^) Nie trzeba znać żadnego HTMLa czy innych tego typu. Fakt, że reklamy mogą być denerwujące i niszczą ostateczny wygląd bloga - ale wystarczy adblock i wszystko jest w porządku ;)
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 29 sie 2010, 21:22

CatAnn pisze:Mikrusia napisał/a:
A blogi z onetu to Zuooo.
Ale za to są bardzo, bardzo proste w tworzeniu i obsłudze.
To prawda. Zaczynałam sama od onetu, ale generalnie jak ktos mysli o takim... mhm w miare wyglądajacym blogu to bym polecała bardziej wordpressa, aczkolwiek zalezy czego sie oczekuje od tego bloga.

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 30 sie 2010, 18:19

Zenobius pisze:Zalozyla bys teraz drugi raz na onecie? ;-)
Przypuszczam, że było to do mnie ^^
Wiesz, od samego początku mam tego samego bloga, cały czas tego samego, na onecie. Prowadzę go, z przerwami, do dziś - patrz: podpis ;)
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 30 sie 2010, 21:00

Rozważam wszystkie rady, sam też się rozglądam i oglądam różne blogi. W środę jak żona będzie w pracy i nie będzie kompa okupowała zapadnie decyzja. Nie omieszkam poinformować Was jak poszło. Zamierzam pisać różne rózności i zamieścić to co już napisałem, Majstra Zdzicha którego niektórzy z Was już znają, i pewną spontaniczną opowieść która powstała na forum Politechniki Szczecińskiej na "Naszej Klasie" i trwała przez prawie dwa lata o absurdalnej szczecińskiej apokalipsie z udziałem Wentylatora, Moczymordy, Starej maszynki do golenia i niejakiego NPWZWI. Żywię nadzieję, opowieść ta, która tyle frajdy mi przyniosła, ożyje ponownie i doczeka ekstremalnie bezsensownego zakończenia.

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 30 sie 2010, 22:33

Przejrzałem blogi na WP i Onecie. Reklamy, śmigające po ekranie reklamy są wybitnie irytujące, ale i Onet i WP mają swoje zalety. Obawiam się tylko, że jeśli tam zamieszczę bloga to Zeno odnajdzie mnie i zamorduje ;). Mam czas, materiału już napisanego jest mnóstwo (kilka osób jeszcze o zgodę trzeba poprosić), a nienapisany kłębi się w dyńce. Jestem w pewnym sensie ekshibicjonistą i blog będzie miał charakter osobisto-fabularny więc zamieszczę bloga tam gdzie jest szansa na jak największą ilość czytelników. Jeśli forum wyrazi zgodę to pociągnę także równolegle na forum i w blogu przygody Jurka z tematu "opowiadanie pisane przez nas wszystkich", czy jakoś tak.

Radźcie radźcie, Wasze zdanie cenię sobie szczególnie :hyhy:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 30 sie 2010, 23:12

Zeno, mnie zastanawia fenomen tylu ludzi na moim blogu a nic specjalnie nie wyczyniam. Jak to mozna wyjasnic?

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka

Post autor: ita71 » 30 sie 2010, 23:31

Mikrusia pisze:mnie zastanawia fenomen tylu ludzi na moim blogu a nic specjalnie nie wyczyniam. Jak to mozna wyjasnic?
Może podanie linka na forum w tym pomaga? :wink:
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Carl » 30 sie 2010, 23:48

hej,

Ja tak tylko na kilka słów...

Nie mam bloga i się na blogach od tej strony nie znam. Jednak pracuję w jednym z tych portali wymienianych w tym poście... w tych większych i zdecydowanie NIE polecam zakładanie bloga w portalach INTERIA, WP, ONET. Znam podejście tych portali do serwisu blogowego i wierz mi Grzybu, tam nie warto zakładać.

Z tych wymienionych sporo dobrego słyszałem o wordpressie i zdecydowanie bym polecił tego. Szczególnie, że wbrew pozorom nie jest tak strasznie skomplikowany i daje dużo więcej frajdy. A nauczyć się jego obsługi zdecydowanie może każdy... to się zresztą może przydać ;-)

To tle moich uwag... pozdrawiam wieczornie

P.
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Carl » 31 sie 2010, 00:02

Zenobius pisze:Witam czleka z Interii/Onetu
No tak, na południu wybór się zawęża :-P
Zenobius pisze:o zalezy czy slyszales o wordpress.com czy o samodzielnej instalacji wordpressa?
Bawiłem się wordpressem w j. polskim więc to była raczej wersja instalacyjna. Fajny był :-P

Pzdr.
P
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 31 sie 2010, 00:22

Zenobius pisze:Biorac pod uwage poziom i nastawienie wiekowe Twoich opowiadan
Że niby zgred jestem :boks: :E

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka

Post autor: ita71 » 31 sie 2010, 00:28

uuu Zeno popełnił wielki błąd...nie wie co Go czeka za to :E :wink:
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 31 sie 2010, 20:22

Liczę na dużo wejść na bloga z forum, w tym tygodniu zaczynam. :)

[ Dodano: 01-09-2010 ]
Ciężki ten wordpress.com, za dużo tam angielskiego. Za cholerę nie mogę się w tym połapać, a angielski u mnie słaby.

Zablokowany

Wróć do „Komputery”