Strona 1 z 1

Entocort a Budenofalk - czy czymś się różnią?

: 17 wrz 2009, 10:38
autor: Monaco
Witam,
Jestem tu nowa :-) Ze względu na to, że po uzyskaniu remisji nie udaje mi się odstawić encortonu (choroba momentalnie wraca), a immunosupresja nie wchodzi w grę (duże zagrożenie nowotworem), zastanawiam się nad wypróbowaniem sterydu dojelitowego.
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czym się różni Entocort od Budenofalku, a chciałabym się jakoś przygotować do rozmowy z gastrologiem. Pomóżcie proszę - zajęty mam końcowy odcinek jelita cienkiego i właściwie całe jelito grube, jednak głównie początek, część wstępującą.

Re: Entocort a Budenofalk - czy czymś się różnią?

: 17 wrz 2009, 10:45
autor: Monaco
A z czego w takim razie wynikają różnice w sposobie przyjmowania? Bo że jedno i drugie to budesonit to wiem. Przepraszam, ze tak drażę, ale mój doktor spolegliwy jest, wypisze, co będę chciała, a ja nie wiem, co akurat dla mnie lepsze...

Re: Entocort a Budenofalk - czy czymś się różnią?

: 17 wrz 2009, 11:10
autor: Artur rodzic
Z tego co tłumaczyła mi lekarka prowadząca mojego syna to entocort dłużej się uwalnia i dlatego przyjmuje się go 1 raz dziennie. Adaś przyjmował go zamiennie z budenofalkiem, ten drugi przyjmował 3 razy dziennie.

Re: Entocort a Budenofalk - czy czymś się różnią?

: 17 wrz 2009, 13:49
autor: Linda123
Tak ja też budesonid przyjmowałam trzy razy dziennie po 3 mg a entocort raz dziennie rano 9 mg.

Re: Entocort a Budenofalk - czy czymś się różnią?

: 17 wrz 2009, 15:08
autor: Mamcia
U nas nie ma budesonidu w piance, który działa jak wlewki. Można go sprowadzić. Alternatywą są wlewki z hydrokortyzonu i dbudesonid dojelitowy. Obecnie w badaniach klinicznych jest budesonid uwalniany w grubym, ale nie wiem gdzie te badania są prowadzone.

Re: Entocort a Budenofalk - czy czymś się różnią?

: 17 wrz 2009, 22:52
autor: Monaco
Oj... Elwirka, jesteś tego pewna??
Budesonit w piance to mi na nic, zadziała w odbytnicy co najwyżej, wlewka też by przecież nie doszła do końca jelita grubego, przynajmniej nie przy normalnym funkcjonowaniu, kiedy człowiek je...
Dziewczyny, niech mi ktoś powie, gdzie ten budesonit działa?? W cienkim czy grubym? Pamiętam, ze kiedy leżałam na gastrologii, lekarz prowadzący był skłonny mi go dać, ale poszło na encorton i w końcu nie dostałam.